Prilepšujú u vás učiteľky deťom známky?

14. jún 2024

Ahojte, prilepsuju u vas ucitelky vybranym ziakom znamky? U nas napriklad mame dievcatko, ktore sa pri dvojke rozplace a ucitelka jej to zmeni na jednotku. Deti to vnimaju, ze to nie je spravodlive. Tiez sa prilepsuje detom susedov, kuchariek, upratovaciek v skole. Nechcem to velmi riesit, lebo nic nezmenim, ale zakazdym ma to rozculi. Pripadam si ako za socializmu, hanba.

anile12
14. jún 2024

Vzdy to tak bolo, je aj bude. Pamatam si to aj ja zo zakladnej. Chlapec sa rozplakal tak vzdy prilepsili a samozrejme este viac keď bol z lepšej rodiny

cookie29
14. jún 2024

to vazne? V ktorej triede? Neviem, akoze vzdy boli rozne mierky, v style ked vybornemu ziakovi zvazovali medzi lepsou a horsou znamkou priklonili sa k tej lepsej, ale teda zlepsit znamku kvoli placu?

liz_lemon
14. jún 2024

mna by zaujimalo, ako to mozes vediet

marci77
14. jún 2024

ja neviem, nemyslim si, ze by nejako extra prilepsovali ....ja mam siedmaka....a maju znamky percenta
do 90% je jednotka, do 75% dvojka.....takze kazdy viac menej vie, co mu vychadza, kto chce, moze sa este prihlasit......nastastie nedavaju nejake extra pisomky tieto posledne dni
a kto si chce prilepsit, mozu sa ozvat rodicia alebo aj samotny ziak

mojmu napriklad vychadza solova dvojka z Obcianskej nauky, chyba mu 0,3% do jednotky, prihlasil sa .....a uplne ho trapila pri tabuli a skusala veci, co nema ani v zosite ani v knihe ....skontatovala, ze nevie, ci si zasluzi jednotku .....pritom zo vsetkeho ostatneho tu jednotku bude mat
akoze podla mna vela zavisi aj od ucitela .....ak chce da, ak nechce neda
ja ako rodic potom mozem poziadat akurat tak o komisionalne preskusanie, co teda kvoli Obcianskej nauke robit nebudem😅😂😂😂
aj tak priemer z toho predmetu nikoho na strednej zaujimat nebude
pozrime sa nato pragmaticky😂

louise
14. jún 2024

Určite závisí od učiteľa. Mám siedmačku a druháka a nestretla som sa s tým, že by to bolo také okaté, aby si to všimlo moje dieťa alebo ja. Píšu najmä písomky, kde je daná prísna stupnica. Pri odpovediach tiež ostatní vnímajú, či spolužiak vie, či nie. Hlavne vnímam ústretovosť a ochotu - ak dieťa celý rok dáva pozor na hodinách, snaží sa a je aktívne, tak bol vždy učiteľ ochotný ešte vyskúšať, dať napísať prácu naviac, spraviť projekt. "Zadarmo" nikdy ani jeden prilepšenie nedostal. Aj u druháka už majú deti celú škálu známok, nešetria ich. Jedinú pripomienku mala mamička synovho spolužiaka, keď dostal 4 z diktátu, že to nemusela povedať nahlas pred triedou, lebo sa hanbil.

h2
14. jún 2024

Dodnes si pamätám môjho spolužiaka z VŠ, boli sme na skúške, na konci zobral skúšajúci indexy a jemu zapísal "dobre, m" (to je 3-, najhoršia možná známka na to, aby študent skúšku spravil). Spolužiak keď to videl, tak povedal, že on 3- nechce, že príde na opravný termín. Profesor prevrátil oči, zobral mu index a pred to "dobre" dopísal "veľmi" (známka 2-). Len tak, proste aby ho už nabudúce nemusel skúšať. 🙈

monika2012
14. jún 2024

Nie, vôbec. Priemer z predmetu jednoducho nepustí.

h2
14. jún 2024

@monika2012 Myslím, že nejde o výslednú známku na vysvedčení, ale že to dieťa ide napríklad odpovedať a z toho, za čo by iné dieťa dostalo 2, dostane toto dieťa 1.

mikadooo
14. jún 2024

Dcéra je siedmačka a dnes mi povedala, že z chémie dostane lepšiu známku aj keď priemer má na horšiu lebo niečo, nepochopila som celkom, ale mykla som plechom, že ok. Zas angličtinu má priemer presne 1,5, učiteľka jej povedala, že smola 1,5 je spriemerovane dvojka, čiže prečo by ju mala vyvolávať, bude mať 2 na vysvedčení. Tiež som mykla plecom, že ok, mohla sa slečna nebezpečná aj skôr zbadať, nie na poslednej hodine... A ostatných spolužiakov až tak neriešim, či plačkajú, aby dostali 1, alebo nie. Každý máme svoje zbrane, nie len na školách, ale aj pri policajných kontrolách, v práci, u lekára, v čakaní v rade pri pokladni,... Prečo by mali byť deti iné, veď sa učia od rodičov...

januska12323
14. jún 2024

Známka nie je len z priemeru ale aj z práce na hodine a áno isté sympatie vždy k niekomu budú. Učiteľ je stále len človek. Ozvala by som sa jedine keby neoprávnene ublížila môjmu dieťaťu. Aké známky dostanú ostatní ma nezaujíma.

cookie29
14. jún 2024

@h2 jo, toto mne urobil matikar na VS. A este aj nadaval, ze kolki by to za tu 3 brali aj so zatvorenymi ocami a sli oslavovat.... lenze mne to bola 3. skuska za 3 dni a na tuto som sa neucila, ale mali sme povinny termin. A on ma mal aj na cvikach, takze vedel, ze to viem za 1, len som nemala nadrvene vety. Akoze ja som odmietla a potom na opravnom to mala za plny pocet bodov opravnene...

simca06022011
14. jún 2024

vcera prisla dcera s tym, ze ucitelka im povedala, nech nestresuju s priemermi, ze aj tak bude hodnotit individualne, aj podla aktivity na hodinach. Tak tolko k tomu...
ale teda autorka, pravdepodobne myslis, tie take znamky pocas roka = nie casto ale videli sme, aj pri prezentaicach ,odpovediat ze nad urcitymi osobami prizmuril vyucujuci oko.

autor
14. jún 2024

Nie na vysvedceni. Znamku z pisomky, napr.zaverecnej, dostane 2, zacne plakat a prepise jej na 1. 2x v priebehu tyzdna. Povedali mi to dve deti nezavisle od sebe a jeden rodic, ktory to vie tiez od dietata. Deti to vnimaju, ale ucitelke nik nic nepovie. Je to ale pravda, ze nic nove pod slnkom.

sara07
14. jún 2024

vždy to tak bolo, ja už sa ani nezatažujem tým dokoca si myslim že starší by mal mat ferovo 2 z niektorých predmetov

ka_ty2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pe_mi
14. jún 2024

U nás prilepši, syn je 4,keď vidí snahu celý rok,aktivita .
Syn má poruchu pozornosti a keď majú kontrolné práce koncoročné na 3 A4 doplnovacky ,tak sa mu to všetko pripletie a potrebuje doťuknut.pompcť.ale to má v rámci odporučania z CPPaP.
Spolužiakom tak isto prižmuri ,prilepši,lebo jednoducho celý rok z menších testov 1,2 a z veľkých majú horšie známky ,lebo veľa naraz.a nemusia mať ani poruchy učenia a podobne.
Určite záleží však na učiteľovi