Prihláška na základnú školu

5. apr 2024

Baby ako to je prosim? Ked chcem dat dieta na inu ZS, ako je spadovat, podavam prihlasku na spadovu ZS aj na tu inu ZS? Potom musim ist fyzicky na zapis na obidve skoly?

zuzanaete
5. apr 2024

Ak mas istotu, ze dieta zoberu do nespadovej skoly, tak staci ist na zapis iba tam. Ak tu istotu nemas, tak chodte na zapis do obidvoch skol, aby si nemusela riesit, kam dat dieta, ak ho nevezmu do nespadovej a spadova naplni kapacity zo zapisu. Ak dieta prijmu do nespadovej, tak len das vediet spadovej skole, ze tak nebude chodit.

autor
5. apr 2024

@zuzanaete super dakujem za jasnu odpoved, presne toto som potrebovala vediet 🙂

123369
5. apr 2024

@zuzanaete prosím ťa,a to môžem ísť na zápis na dve školy? Riešim toto isté,ale nemám istotu,či mi dieťa zoberú do nespadovej školy. Lebo riaditeľka v MŠ mi povedala, že prihlášku môžem poslať maximálne na jednu školu, čiže som automaticky pochopila, že aj zápis musí byť len jeden. Tak som nevedela,či to mám risknúť.A teraz čítam zasa niečo úplne iné. Už som z toho jeleň 🤦

zuzanaete
6. apr 2024

@123369 1 prihlaska nedava zmysel presne kvoli tomu, ze co potom, ak ho nezoberu do nespadovej. Ved akomahle budes mat vyjadrenie z nespadovej, tak das vediet spadovej a mozu riesit volne miesto. My sme pred 4 rokmi davali prihlasky na 2 skoly a nebol s tym ziaden problem. Tie nase 2 sooly spolu komunikuju a tak spadova vedela skor ako my, ze je prijaty do nespadovej. Viem to, lebo som isla odniest nejaky papier do spadovej a oni, ze nemusim, lebo je prijaty do nespadovej. A nikto neriesil, ze sme nemali dat 2 prihlasky. Pri mladsom sme uz davali prihlasku iba do nespadovej, lebo sme mali istotu, ze ho zoberu.

zuzanaete
6. apr 2024

@123369 Mozes vytlacit a ukazat pani riaditelke. Je tam presne napisnae, ze pocet prihlasok nie je obmedzeny. https://www.minedu.sk/data/att/f08/29024.ed6fd2...

123369
6. apr 2024

@zuzanaete ďakujem krásne za info,ozaj je tam písané o viac prihláškach. Ale nezbadala som nikde,či toto nieje nejaká staršia vyhláška.Cibjevto ešte aktuálne

zuzanaete
6. apr 2024

@123369 Malo by to byt na tento rok. Do googla som zadala zapis do skol 20024. Usmernenie ma prve cislo 2024 a potom dalsie oznacenie. Na strane 6 v modrom ramceku je spomenuty sk. rok 24/25. Cele je to pisane datumovo vseobecne, nech nemusia kazdy rok vela prepisovat.

123369
6. apr 2024

Áno, celé je to písané tak všeobecne,a to číslo hore 2024 som si všimla, len som nevedela,či to mám brať ako že je to aktuálny rok. Tebe veľké ďakujem,keby včera nenarazim na túto diskusiu tak som asi odpísaná, respektíve moja malá. Takto pojdem do dvoch škôl,čo som ani len netušila , že môžem. Absolútne ma o tom učiteľka ŠK neinformovala a to som sa jej viac krát pýtala ,čo spravím,ak mi ju na tú školu nevezmú a už bude po zápise ostatných škôl. Teraz si prídem ako debil, neviem ,či to nevie, alebo mi to nechcela povedať, alebo fakt netuším. Ešte raz ďakujem ♥️

evkamotka
14. apr 2024

Ak si riaditelky prechadzaju prihlasky spolu, tak ked si das prihlasku na spadovu aj nespadovu, logicky ta daju na spadovu a na nespadovu neprijmu. Preco by ta prijimali na nespadovu, ked sa hlasis aj na spadovu a kazda skola ma dost co robit, aby umiestnila spadove deti, nie aby este len tak brala nespadove

123369
14. apr 2024

@evkamotka konkrétne ja ,som chcela dať prihlášky do dvoch nespadovych škôl, lebo spádovú máme v inom meste ( mi sme s dediny) a obe školy sú v meste kde s mužom pracujeme. Len pravdepodobne by ju zobrali na školu,kde sa hlási menší počet detí,ale mi sme ju chceli dať zrovna na tú druhú,ale tam býva veľký záujem. Ale aj tak som to chcela risknúť,či ju nevezmú na tú čo sa nám viac pozdáva. Neviem či sa vysomarite v tom čo píšem 😃🤦 No u nás sa vyvinula situácia tak, že dáme malej asi nakoniec odklad. Ale o rok to spravím tak isto,ak sa niečo zásadné nezmení.

lublub
14. apr 2024

Ja to akurát riešim, na zápis ideme do nespádovej školy, kde máme aj prihlášku. Ak mi ju neprijmu, až potom dám prihlášku do spádovej školy. Ale ja som si to overila u riaditeľa spádovej školy, ako mám potom postupovať.