Prieskum- Školská jedáleň a alergie

petra7825
19. sep 2018

Checla by som vas poprosit o prispevok do prieskumu, ktory by mozno pomohol aj ostatnym. Chcela by som zistit ako riesia ine Skolske jedalne detske alergie a ci prisposobuju jedalnicek alergikom hlavne na mlieko a tiez detom s celiakiou. Nasa skolska jedalen odmieta varit pre taketo deti tak zistujem ako je to v inym. Nas sa hlavne teda tyka alergia na mliecnu laktozu. Ked si prezriem jedalnicek tak v kazdom jedle kazdy den mame nieco mliecne. Ziztujem ci sa s tym da nieco robit a ci ich viem nejak donutit to zmenit alebo prisposobit. Dakujem

shannarourk
19. sep 2018

V našej škole majú stravníci alergici (deti, dospelí) zvlášť jedálniček robený. Už vedia že si majú ísť pýtať jedlo do iného okienka, kde sú údaje aké jedlo majú dostať. Úplne bez problémov .

laki
19. sep 2018

u nás ani náhodou, ani škôlka, ani základná a teraz je na stredne a ani tam nevaria pre takéto decká. Je to smutné, lebo by to bola veľká pomoc pre nás rodičov a tiež pre deti, aby nemusela napr. aj moja dcéra obedovať o 15,30 keď príde domov...u nás je to konkrétne bezlepková strava

salome123
19. sep 2018

@petra7825 u nas nic take neexistuje. ja som akurat docielila to, ze mi posielaju jedalnicek s predstihom na mail a vidim, co budu jest a ake su v tom alergeny. podla toho dceru-skolkarku na ten den bud vyhlasim, alebo namiesto jednotliveho jedla s alergenom jej prinesiem vlastne jedlo s tym, ze platim normalne ako keby jedla vsetko.

skuste sa viaceri spojit, ak ma problem s miekom tak je to dost blbe, kedze mlieko je v skolkarskej strave skoro vsade (napr. vsetky pomazanky su s maslom...)

maru33ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maru33ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simsalabim
19. sep 2018

U nas v skole si taketo deti nosia rano vlastnu stravu a na obed im to v jedalni zohreju.

belllinka
19. sep 2018

Su skoly, ktore sa zameriavaju na varenie jedal pre deti s intoleranciami a alergiami, napr. V BA Cernysevskeho

namornicka
19. sep 2018

U nás varia aj pre alergikov. Len bolo treba priniesť potvrdenie od lekára.

janage
21. sep 2018

@petra7825 ahoj uz pri prvej sme vyberali skolu kde varia diety. Druha automaticky nastupila tam. Dolozili sme spravu z gastra a pri okienku hlasi bezmlicnu. Obedy ma o par centov drahsie oproti normalnej strave. Skolku sme riesili sukromnu. Stravu im pripravovalo zariadenie, ktore varilo pre skolky, bolo pod kontrolou uradov.

janage
21. sep 2018

@petra7825 uz len doplnim, ze v beznej skole, kde nie su vybaveni na taketo varenie, nie je jednoducho fyzicky mozne oddelene varit. Preto sme skolu vyberali podla toho ci diety vari ci nie. Dcera ma dokonca spoluziaka z uplne opacnej strany mesta. Odporucam obratit sa na zriadovatela skoly priamo, aby vam navrhol ake mate moznosti vo vasom pripade. Posledne roky co badam aj mnohe skoly co predtym nevarili dietu uz tuto moznost ponukaju