Prestup na inú školu

zuzned
15. nov 2016

Ahojte baby....😉.
Mám taký problém. Mám dcéru v 9.ročníku a už celý druhý stupeň máme problémy s kamarátkami. Chcela už prestúpiť minulý rok no stále sme to odkladali. Až teraz sa stal dosť veľký problém. Myslíte že sa aj cez školský rok bude dať urobiť prestup na inú školu?
Ďakujem za každý názor😍️️

stella333
15. nov 2016

@zuzned Myslim, ze prestup sa da vybavit kedykolvek, pocas roka, aspon poznam deti, co takto menili skolu. Urcite minimalne k polroku.

dada200
15. nov 2016

@zuzned treba sa ísť ako prvé opytat do tej skoly,kam ju chcete preložiť,ci pre ňu maju vôbec miesto a či ju prijmu aj teraz,alebo az od pol roka.

tyelde
15. nov 2016

A to sa vam v 9 rocniku oplati este? Nevydrzi do konca roka a potom na strednu?

alami
15. nov 2016

@zuzned dá sa preložiť kedykoľvek. Prvé sa dohodni na novej škole. Papierovačky si riešia školy medzi sebou.

hettinka
15. nov 2016

no, neviem, či je to dobrý nápad v 9 ročníku, pred monitorom a skúškami na strednú ... ale ak sa o naozaj nedá vydržať a neviete to inak vyriešiť (s triednou, riditeľom), tak sa to určite dá vybaviť ... aj keď. mali ste to riešiť do Eduzberu, do 15.9., lebo takto na nu nová škola už nedostane peniaze a teda ju nemusia zobrať. Jedine ak by bol dôvod sťahovanie a tak...

izabellik
16. nov 2016

teoreticky sa to da podla mna hocikedy ak ma skola na ktoru chce ist kapacitu tak preco nie. ak budu suhlasit vsetky strany. ale ako aj baby pisu uz by som to ten polrok vydrzala.to uz je pubertalny vek kedy bude mat asi kazdy problem s kazdym bohuzial niekedy sa to nezaobide aj bez slz aj zo svojej skusenosti poznam, ale netreba to zasa hrotit pol roka pred odchodom zo ZS

marytesss
16. nov 2016

podľa mňa je to zbytočné. pretože beztak ju čaká stresové obdobie, so skúškami a pod, nehovoriac o tom, aký stres zas bude mať ked pôjde medzi nových ľudí a iba na chvíľu a aj tak v septembri nastúpi inde, na strednú. čo sa týka spolužiačok, nech je to akýkoľvek problém, treba informovať triedneho učiteľa, riaditeľa, prípadne ešte rodičov dievčat, verím že sa to bude dať v pohode riešiť. neviem si predstaviť ako by som ja doštudovala, keby mám furt prestupovať len preto, že pár ľudí má so mnou problém. chodí tam predsa kvôli štúdiu, nie kvôli ľuďom. a navyše to, že by prestúpila nič nevyrieši, kľudne by sa mohlo stať že aj na druhej škole sa pár takých ľudí nájde....a potom čo? ďalší prestup? veď to nie je riešenie.... treba to riešiť, ale rozhodne inak ako prestupom.

zuzned
autor
23. nov 2016

Ďakujem za každý názor baby.☺
S riaditeľkou sme to už riešili a niektoré prestali a niektoré sa ešte viac zhoršili. Možno keby mala normálnu triednu a nie len takú ktorá vám pri spoločnom rozhovore skočí do rečí a povie: "OK dám im spoločnú prácu. Stači?" Takže tak. A ku tomu stresu viem ako sa cíti a chceme jej to najlepšie a vieme že by ju tam čakalo možno ešte viac stresu