Preplatky v škole

7. okt 2024

Ahojte, ako to mate s preplatkami? Platíme réžiu v škole mesiac/10€. Syn bol chorý minulý rok dosť často, preplatok neprišiel, keď som volala do školy kedy je výplatny termín preplatkov, tak ma odpinkala. Ani nepovedala kedy, že všetko mám v edupage, prepatrala som ho hore dole a nič som nenašla. A ešte povedala že je to individuálne, čo je samozrejme jasné, že je to individuálne.. len povedala že keď sa jedná o malú sumu že to ani nevracajú, čo má zaskočilo. Čo je mala suma? Syn určite za tých 10 mesiacov bol 2 mesiace chorý, mal 3x antibiotiká to bol po 2t doma. Potom mal kašeľ každý chvíľu. Zaskočilo má, že bez informácie si preplatok nechaju .. aj keby to hneď bolo len pár € ale predsa to nie je dar, pokiaľ sa ja sama nerozhodnem, ako si môžu dovoliť nechať si to ..

zuzanaete
7. okt 2024

Rezia (u vas 10€) sa plati rovnako, ci je v danom mesiaci dieta v skole 1 den alebo 20. Takze pokial nebolo dieta suvisle doma cez 1 mesiac, tak nema ako vzniknut preplatok.

vikisukik
7. okt 2024

za reziu sa vracaju naklady? to by musel byt asi cely mesiac doma, ci?

oliverceky
7. okt 2024

Preplatok za čo máte na myslí?

midka
7. okt 2024

Preplatky byvaju len zo zalohy na stranu, nie na reziu,,, rezia je fixna, ta sa nerozpocitava,,, teda ak to nema skola nejako upravene, teda napr, ak komplet cely mesiac chybal- myslim, ani jeden den v danom mesiaci nebol na obede

januska12323
7. okt 2024

V škole sa platí réžia?

zuzanaete
7. okt 2024

@januska12323 Ano, bezne sa plati pravidelny mesacny poplatok na prevadzku kuchyne.

maranco
7. okt 2024

Réžia sa neplatí ak celý mesiac nebol ani raz na obede.
Pozri si VZN o stravovaní na web stránke vášho mesta a pohľadaj info o réžii a podmienkach vrátenia.

autor
7. okt 2024

Jaaaaaj bože. Tak to som nevedela pretože v škôlke normálne preplatky bývali aj za jeden deň čo neprišiel a keďže mám druhaka, tak som to nevedela .. 🫣
@maranco pozerala som podmienky v edupage, tam to nebolo, čo sa týka mesta, tak ma to nenapadlo pozrieť. Tak ďakujem za info

zuzanaete
7. okt 2024

V skolke dotacia nepokryla stravovanie na cely den, takze sa platila rezia + na kazdy den. Ak neprisiel, tak vznikal preplatok na jedle, nie na rezii. V skolach sa aktualne plati iba rezia, takze preplatky vznikaju vynimocne.

zuzanaete
7. okt 2024

Myslela som dotaciu pre predskolakov. Mladsi si platia jedlo komplet.

januska12323
7. okt 2024

@zuzanaete aha tak prevádzka kuchyne, som nechápala či aj niečo iné sa platí 😁

autor
7. okt 2024

@zuzanaete jaj takto , to som netušila .. tak je to potom v poriadku. Vedúca jedálne mi to mohla vysvetliť 🤣 ale asi nemala nervy a čas

588335
14. okt 2024

U nás sa platí 10€ mesačne, resp. Edupage ukazuje podľa počtu dní (tento rok 0,50€, minulý 0,40€ za obed). Pri odhlásení z obeda samozrejme vzniká preplatok a pri neohlásení a neprevzatí obeda (či už je dieťa v škole alebo nie) nedoplatok