Poznámka za vulgárnu nadávku

sevcikovaa
22. feb 2022

Cez prestavku medzi online vyucbou dcera povedala spoluziakovi, ze je ,,curak,, ....nezvlada to, ze jej kope do zadku 2x a triedna len povie to sa nerobi a necha to tak alebo prezyvky typu, veverka a liska besna....druhy spoluziak ju nahral ako to hovoril a poslal to dotyčnému ....no este v ten den sa mu ospravedlnila no on to ukazal matke a ta volala triednej....automaticky dostala poznamku.....nemala ju najskor upozornit alebo kontaktovat mna .....ako by ste to riesili ???

janai1
22. feb 2022

To je čo za online výučbu keď je so spolužiakmi? Akože deti sú v škole a učiteľka doma?

anjelicek26
22. feb 2022

Tak poznamku dostala opravnene,je to hnusna nadavka, co s tebou mali akoze riesit, ci poznamku dostat moze? To, ze ona ma v triede sikanu a problem riesit treba, ale toto je nezavisle od toho...

dskjhfdlkdjhl
22. feb 2022

@sevcikovaa Jasne, ucitelka sa ta bude pytat, ci moze dat dcere poznamku. Snad ucitelka vie sama zhodnotit, ci tu poznamku dat moze alebo nie. Ale mna by zaujimala aj ta online vyuka, kde sa da fyzicky kopnut do zadku.

sevcikovaa
autor
22. feb 2022

To bolo cez prestavku co mu povedala ....vymyslaju si kody a telefonuju stale medzi sebou .....to bolo fyzicky ze jej kopol do zadku pred tyzdnom ked neboli v karantene....

martinaju
22. feb 2022

@sevcikovaa mala to riešiť v škole a nie učiteľka ti nemala volať dala ti o tom vedieť poznámkou čo mala riešiť čo si myslis o poznamke? Či to bude pre teba ok?
Alebo si to mala riešiť ty telefonicky že ju kopol keď to bolo aktualne.

anjelicek26
22. feb 2022

Opakujem, ze jedno s druhym nesuvisi, to, ze on spravil nieco pred tyzdnom neznamena, ze ona moze na neho vulgarne nadavat v kolektive. To mas uz rovnake spravanie, ako ma on - urazlive, ponizujuce. Uz to nie su malicke deti, toto treba prebrat na triednej rade, v kolektive pred vsetkymi, prediskutovat si to aj osobitne s ucitelkou, ze co sa deje, Ze je to netolerovane spravanie - takze kolektiv zasiahne (ako teraz - natocili ju a povedali to) - rovnako by mali zasiahnut, ked on ju bude urazat pripadne fyzicky napadat, normalne by ho mali kamosi schladit, ci je normalny bit dievca... toto su zakladne veci v dobre pracujucom kolektive a to musi riesit ucitelka... ona zarucuje stabilitu.

sevcikovaa
autor
22. feb 2022

Pred tym ako to povedala smial sa s nej liska mas besnotu .....ja som to pocula natolko som na rodicovskom ...len nevstupujem do rozhovorov ...minuly rok ju sotil a o kovu zarubnu mala hrcu na hlave...

fadama
22. feb 2022

nerieš poznámku, rieš to že tvojej dcére ubližujú.

sevcikovaa
autor
22. feb 2022

@martinaju ja som to kopanie nechala tak ....pripisujem tomu pubertu ...nechcela som az stale zle ten chalan ...ona to hovorila no triedna ho len slovne upovedomila a urobil to este raz a potom boli doma....minuly rok jej skoro rozbil hlavu to sa riesilo....len ta poznamka ma zarazila natolko tam chybala cas ako ju predtym prezyval ☹️

anjelicek26
22. feb 2022

Tak zavolaj ucitelke a rieste to spolu, ked sa neriesi sikana v z zarodku dojde k takemuto stupnovaniu, proste skusa, kolko mu to prejde :( Puberta nebuberta, mam syna v tom veku a v ich triede nic take nie je (vdaka ucitelke), staci maly incident a maju pruser na mraky a su pod dozorom a nesmu na dvor a ani bufet a stale pri ucitelke, to si sto krat rozmyslia veru... o tom, ze o tom pisu stvor stranovy sloh o dobrom pracovani a spravani v kolektive ani nehovorim a do tyzdna to musia odovzdat...

sevcikovaa
autor
22. feb 2022

@fadama ale ako??? Mama ho nechce dat na vysetrenie....zvazujem prestup do inej skoly...on ublizuje aj inym , na skole v prirode behal nahati (5 rocnik) a provakacie stale a potom je svatec

patus_2
22. feb 2022

@sevcikovaa tak to, že spolužiak ubližuje tvojej dcere rieš s triednou učiteľkou. Čo sa cez prestávky stane v triede, to učitelia nevedia, pretože dozor na chodbe nemôže byť naraz v každej triede. Prečo ju kopol? Vybral si ju za "obeť", alebo má pričinenie aj ona sama, že majú medzi sebou problémy? A poznámka za nadávku je úplne normálna, chceme z nich vychovať ľudí, ktorí svoje problémy riešia komunikáciou, nie urážanim a nadavanim na seba.

patus_2
22. feb 2022

@sevcikovaa ak je to problémový žiak, tak viacerí rodičia sa musíte spojiť a riešiť s vedením školy, psychológom a rodičmi.

anjelicek26
22. feb 2022

@sevcikovaa to nevies, ci na vysetreni neboli...mozno boli davnejsie a takyto je aj tak. Ale kvalifikovany pedagog by mal vediet pracovat aj s takymito detmi (to co popisujes je proste sikana - a na to dieta mat ziadnu diagnozu nemusi)...

sevcikovaa
autor
22. feb 2022

@anjelicek26 ja zvazujem prestup na inu skolu....to sa neda jeho mama je ako kamen ....on je svaty a moja je cert....minuly rok hrca na hlave ( manzel to chcel riesit na policii) no ja som to riesila len cez skolu dostal pokarhanie....ked nasu prezyva riesi sa to typom to nehovor je to zle ,nekopaj ju to sa nerobi....ona nema stavbu tela sa mu vzopriet ani to nechce ....raz mu povedala skaredo a prerevala cele poobedie, ze on moze hovorit a nic sa nestanie aj ostatny ziaci dokonca v skole nadavaju a ich len ustne napomenu

nevenka
22. feb 2022

@anjelicek26 vies co, mas pravdu. Ale...momentalne zaciname riesit nieco podobne, ale s chlapcom. Nejdem to specifikovat, ny mame fakt dobracika, su druhaci a cez vikend manzelovi povedal, ze kazdy jeden den sa mu za nieco vysmievaju. A popritom, snazi sa s nimi pekne kamaratit. Minuly tyzden bol jeden den taky, ze sa mi nedalo po neho prist, tak siel zo skoly sam hned poobede domov a odvtedy ma prosi, aby tak chodil sgale, ze nechce byt v SKD. A pritom tam byval rad. Vychovavatelka mi povedala, ze ona nevnima, ze to je take hrozne, ale ked mali nejaky kruh zdielania a par chlapcov tam nebolo, tak jej povedal, ako sa citi, a ze ostala v soku, ako citlivo to vnima a ze az tak sa trapi. No...a dohovarala a nezmenilo sa nic. Takze ak to bude pokracovat, obavam sa, ze zacne robit to iste, bud sa necha udupat alebo im to zacne vracat alebo bude robit "zle" veci, aby ho prijali medzi seba. Ja neviem, co viac s tym spravit.

sevcikovaa
autor
22. feb 2022

@anjelicek26 maju mladu ucitelku....minuly rok mali specialneho pedagoga a to riesila nostop a davala pozor na dievcata nedovolila mu aby im robil zle

yukki
22. feb 2022

@sevcikovaa, choď za učiteľkou, nech pracuje s tou triedou. Tak, ako pracovala tá minulého roku. A že keď bude chlapec ďalej fyzicky napádať tvoju dcéru, budeš to riešiť ako OPAKOVANÉ fyzické násilie, a teda ako sikanu, hoci doteraz si zo pokladala za pubertalne škádlenie, ale keď musí dievča len držať zadok a ešte k tomu aj hubu, tak to ideš začať riešiť takto.

luliu
22. feb 2022

@sevcikovaa poznámka absolútne oprávnená, s tebou nemá čo riešiť. Druhá matka riešila, ty nie. Mala si riešiť aj ty to že ti niekto okopava dieta

syslik81
22. feb 2022

uprimne keby ja sedim vedla malej a niekto jej povie ze je besna liska a viem ze s dodtycnym ma problemy tak vucovanie alebo nie tak by som mu vynadala ze by si to zapamatal do konca zivota ... to ako chranis scoje dieta? vies ze je sikanovana a nic preto nerobis a este sa cudujes ze tvoja ma poznamku ... prestup na inu skolu lvoly jednemu hajzlikovi nieje riesenie... postavit sa problemu ano .. napisat staznost a ist za triednou ak nepomoze za riaditelkou ...

fadama
22. feb 2022

@sevcikovaa rieš s učiteľkou, riaditeľkou, s rodičom.
ak nepomôže chod vyššie. Len to nenechaj tak.

number19
22. feb 2022

Mala si celu situaciu hned riesit, s nadavkami a kopancami zacal ten chlapcek a ty si to nechala len tak. Hned si mala informovat ucitelku a aj rodicov.
Ja by som kontaktovala ucitelku cele jej to vysvetlila a pozadovala aby v takychto pripadoch zakrocila.

Mali sme podobnu situaciu, opakovanu, nasa druzinarka to ale odpozorovala a nastastie sa zaangazovala a nasledne nas informovala. Mala mi hned po prevzati so skoly tiez vsetko povedala.
Ja som hned v ten vecer nakontaktovala matku toho dietata a jasne som jej dala najavo nech si pekne aspon dnes sadne k decku a vysvetli co sa smie a co uz druhemu ublizuje. Samozrejme ze mala tendenciu to cele prekrutit, ale nakoniec po debate pripustilla a aj sama matka sa ospravedlnila za spravanie dietata. Ono prave ti agresori sa pred rodicmi hraju na obete. Zatial sa situacia ukludnila.
Dcere som vysvetlila nech sa od toho dietata drzi odteraz bokom, ze sa netreba kontaktovat s ludmi, ktori nam uz viac krat ublizili.

Tvojej dcere by si teraz mala pomoct. Drzim paste, cloveka to trapi, ale taketo situaciu su priprava do zivota, aspon sa dufam naucia selektovat ludi.

anjelicek26
22. feb 2022

@number19 ja myslim, ze ani rodicia agresora nemaju take paky na spravanie v skole, ako ucitelka, co tam je aktivne a vie reagovat okamzite. Doma vzdy pocujes len tu verziu dietata, ktoru ti predlozi a po upadnuti emocii, agresor bude opakovat, ze tam bola silna provokacia (casto to tak skutocne to dieta vnima). Samozrejme, ze dietatu treba dohovarat aj doma, ale zasiahnut v skole vediet nebudu.

number19
22. feb 2022

@anjelicek26 Niekedy sa neda spolahnut len na ucitelky/system.
Tak isto aj ked je ucitelka aktvivna a upozorni rodica, absentujuci rodicia maju tendencie to prehliadnut/zlahcovat, lebo dieta im poskytne inu verziu a ucka si na neho "zasadla". Prave preto je dobre ich aj priamo konfrontovat ako rodic rodica.
V konecnom dosledku nie skola/ucitel je zodpovedna za vychovu nasich deti, ale my rodicia. Aspon take je moje chapanie.

sevcikovaa
autor
22. feb 2022

Takze zavola som aj riaditelke ..uz mal 2 raditelske pokarhania ....vysvetlila som co sa stalo a ake sa veci maju...vraj nech tu poznamku ani neberiem vazne ....on provokuje a dcerku pozna ( ticha, vyborne znamky,aktivna a slusna ), len zostala zaskocena natolko triedna neriesi kopanec ani prezyvky ....vraj ustne napomenutie je malo ....a tym sa cíti utlacena ...ked sa nieco stane ma to riesit s nou a nie triednou.....vraj ma nejake sedenia po skole a venuje sa mu specialny pedagog....z rodicmi to vraj nejde riaditelka my to vysvetlovala ....vraj on je chudacik a vsetci mu robia zle ☹️

anjelicek26
22. feb 2022

@sevcikovaa Ma sedenia po skole, specialneho pedagoga, viac neurobite. Ano triedna musi zasahovat, ale bohuzial tieto deti sa nedaju zo skoly a zo systemu vylucit uplne, aj ked su ine. Mrzi ma, ze to musi riesit prave tvoja dcera a ze to zaslo tak daleko bez zasahu triednej. Preskakovat ucitelku (a volat hned riaditelke) urcite nie je cesta, ved riaditelka v tej triede nie je cely cas... skuste s dcerou prebrat taketo riesenie problemu ako na konci tohoto videa...

https://www.youtube.com/watch?v=7oKjW1OIjuw

Myslim, ze 11 rocne inteligentne dievca to zvladne aplikovat v praxi velmi rychlo.

martinaju
22. feb 2022

@sevcikovaa neriešila by som vôbec tu poznamku s dcerou možno len aby si davala pozor na reči tym by to skončilo. A čo sa týka toho chlapca asi treba riešiť vždy všetko… a možno by som len napisala určiteľke že si uvedomuješ že dcera sa vyjadrila nepekne ale mala by si zistiť čo tomu predchadzalo.

sevcikovaa
autor
22. feb 2022

@martinaju zistila som vraj sa to nedalo vydrzat tie prezyvky ona ho oslovuje menom a on to neurobi nikdy....dokonca mu pomaha z ulohami ked nevie....vraj chcela az si to vyskusa ked sa niekomu hovori skaredo ...triednej som to vysvetlila a poprosila ju nech zakroci s prezyvkami a sama uznala ze s nou nema nikdy problemy ale vraj ma odolat provokaciam ....zaver ma ho ignorovat obchadzat ho .....

osky
22. feb 2022

@sevcikovaa o to viac,ze ublizuje aj inym,by sa to malo riesit.
Rodicia sa spojte a chodte s tym za riaditelom skoly.toto nie je sranda.

@anjelicek26
V tomto pripade si nemyslim ze poznamka a sikana su 2 rozne veci.
Keby spoluziak do nej nezabrdal,nemusela mu nadavat/nie ,nadavky neschvalujem,ale asi uz toho bolo prilis.../
A ucitelka vie,ze s tym chlapcom su peoblemy,vie,ze vlani jej takmer rozbil hlavu a miesto toho,aby ho poriadne potrestala,len tak mimochodom mu povie,ze sa to nerobi.
Miesto toho,aby ho vyhodila z triedy alebo dala do kuta,da poznamku postihnutej...
Akoze,kde je tu logika?
Dnesne deti nemaju absolutne respekt,nemaju hranice a vobec nevedia,kde uz hranica presahuje.
A to je chyba nas,dospelych.
Jediny raz mi v skole spoluziak nadvihol suknu a dostal od riaditela taky vyprask ,ze si to nadobro zapamätal.
Ale to bolo davno....
Neschvalujem fyzicke tresty,samozrejme.
Dnes uz sa da komunikovat na urovni.
Ale dat poznamku cloveku,ktoremu ublizuju,a tomu kto ublizuje,nic...
To je teda pre mna nepochopitelne...

sevcikovaa
autor
22. feb 2022

@anjelicek26 bohuzial tam nebol rovnaky meter .....kopol do zadku bolo ustne povedane nerob to .....prezyvky kazdy den ....ustne je to skarede..... Dcera raz za celu dobu povedala ,,curak,, poznamka
Nemyslim ,ze mam menej cennú dceru...nikdy neublizuje,nedava prezyvky ,dokonca pomaha z ulohami, je to taky dobrak .....dokonca sama dobrovolne vzdy upratuje triedu aj ked nemusi ....aspon truedna pochopi ,ze treba riesit zacinajucu sikanu.....kludne ma tu aj za to ukrizujte.... Riaditelka ho riesi minimalne 3 roky....triedna od septembra