Poraďte vhodný peračník pre prváčika

zuzana1403
25. feb 2013

maminky menších školákov, s ktorým peračníkom ste spokojní? poprípade poprosím link, ďakujem

kyska
25. feb 2013

my sme kupili v kamennom papiernictve - vybrala si sama prvacka - jednokomorova s vlozkou - tam ma fixy ktore pouziva malo - vraj sa pri praci s fixami ruka nenamaha tak ako pri ceruzke/pere a ruka si netrenuje uchop...
http://www.topgal.sk/peracniky/chi-618/?g---red

staci jednokomorovy resp jednokomorovy + listova vlozka - zo zaciatku aj tak pouzivaju ceruzku a farbicky, na pero presli asi v novembri, teraz pouzivaju druhe pero, male pravitko, ma tam este noznicky, gumu a struhatko
mne sa tie dvojkomorove zdaju velmi objemne. ked si zoberies este velke/male dosky/ desiatovy box/ pitie / prezuvky tak tak taska je skoro plna...

mummy01
25. feb 2013

@zuzana1403 ja som teraz kupovala nasej buducej prvacke Herlitz jednoklopovy,bol aj naplneny co ale nebola priorita ale vo vnutri ma 2 druhy kvalitnych farbiciek-ziadne fixky ktore v prvej triede netreba.

magdi21
25. feb 2013

pekný deň, treba kuknúť na topgal.sk , ja som spokojná s ich produktami, dcérke len tam kupujem ruksaky(sú aj doporučenia , aké sú vhodné do akej triedy) , a takisto tam majú peračníky, a sú fakt kvalitné..posledný kúpený od nich má už tretí rok... 😉

zuzana1403
autor
25. feb 2013

@magdi21 , ja už som pozerala, taška je už kúpená, len tie peračníky sú také, že sa do nich vojde viac a menej vecí, tak som chcela vedieť, či stačií ten menší, alebo treba kúpiť väčší

magdi21
25. feb 2013

@zuzana1403
http://www.topgal.sk/peracniky/chi-556/?g---red máme tento a vmestí sa tam toho dosť 😉

evabb35
26. feb 2013

@zuzana1403 v prvej triede veľa kreslia a vymaľúvajú, takže potrebujú sadu 12 farbičiek. Priprav sa na to, že v 1. ročníku dieťa spotrebuje aj 2-3 sady farbičiek po 12 ks. K tomu ceruzku, radšej dve aby bola rezervná, gumu, strúhatko, neskôr pero /radšej nosiť aj rezervné/ a nožnice. Niektoré deti si pribalia ešte aj fixky či gelové perá. Menší peračník ako na toto všetko ani nekupuj.

prasiatko30
26. feb 2013

nam povedali aby sme detom kupili dva peracniky - tak sme kupovali dva jeden taky s dvomi "vreckami" na zips - nie ten typicky taky velky ale taky do ktoreho sa tie veci len nahadzu a zapnu a jeden taky ten velky tvrdy peracnik kde by si mala tie ceruzky a pera zastrkovat kazde jedno na svoje miesto. k tomu nam povedali ze mame kupit jednu krabicku farebnych ceruziek takych tych plastikovych nie obycajnych, jednu krabicku fixiek, jedno struhatko, gumu, a 2 ceruzky sa mi vidi cislo 2 a to bolo asi tak vsetko + v tom tvrdom peracniku boli uz aj nejake fixky a ceruzky.

a skusenost po viac nez pol roku pouzivania - nam sa velmi osvedcil ten flexibilny peracnik s dvomi "vreckami" do ktoreho to nemusi pekne vsetko zastrkovat, proste to tam nahadze a zapne - moc sa jej do toho nemiesam lebo oba peracniky ma v skole a domov ich nosi minimalne 😅

prasiatko30
26. feb 2013

ten peracnik s dvomi vreckami je nieco taketo

ivett1
26. feb 2013

@zuzana1403 ahoj, aj my máme súpravu topgal...peračník je jednokomorový a úplne stačí ... zmestia sa doň farbičky (12kusov), ceruzky (máme 3 boké - tri kusy, číslo 2), guma, malé pravítko, mala tam zo začiatku aj malé strúhadlo, ale večne ho niekde šupla, tak sme ho nahradili väčším (od maped, ten malý monster ...má ho však v prednom vrecku školskej tašky) a pero... ja našej dcérke zmizík ešte stále nedávam, lebo píše nádherne a keď sa náhodou pomýli, tak to napíše vedľa ešte raz🙂 ... nožnice majú podpísané resp. označené menom v triede, takže nemá ich v peračníku...
rovnako aj fixky nie sú v peračníku - používajú ich jedine na výtvarnej, takže ich má v kufríku s výtvarnými pomôckami, ktorý nechávajú v škole (obsah kufríka sa dozvieš buď na stránke školy, alebo na prvom rodičku;- ... ak teda používajú učiteľky aj u vás v škole tento systém) ...
a naša pani učiteľka nás na prvom triednom aktíve poprosila, aby sme zatiaľ deťom nedávali ten "kapsičkový" peračník (aj mne sa zdal praktický kvôli tomu, že tam farbičky a pero len tak rýchlo šupnem a hotovo...), lebo...ževraj im veľmi dlho trvá, kým nájdu tú správnu farbičku, ceruzku a nemôžu mať zasa všetky písacie a kresliace pomôcky vyložené na lavici, v peračníku sa rýchlejšie zorientujú ...😉 ... že, keď budú starší, tak v pohode...🙂 ...
máme túto tašku http://www.najnakup.sk/Porovnaj_samostatne-skol.... a k tomu peračník - jednokomorový s rovnakým motívom (kúpené v akcii cez e-shop topgal)

sisaka
26. feb 2013

ja pridavam na pobavenie ... taketo krabice pouzivaju deturence v skole v Kanade, nahadzu si tam uplne vsetko, v prvych rocnikoch su to voskovky, ceruzka, guma, struhadlo a noznice a krabicku si nechaju v sufliku stola, neprenasaju to domov, nie je potrebne, kazdy ma doma predsa nejake kancelarske potreby, normalne ma chyta nostalgia, ked vidim obrazky klasickych peracnikov a citam vase prispevky o ich vybave - pastelky, ceruzky, pera ..., take sa tu ani nepredava ☹

amandaik
7. aug 2013

@prasiatko30
Kde ste kupili ten peracnik?

stanislavao
7. aug 2013

podla mna je dobre, ked si peracnik vyberie dieta same. ono ho bude pouzivat a jemu sa musi pacit. a nie rodicom.