Poraďte s výberom slovenskej Základnej školy v Dunajskej strede

simonka_kap
20. feb 2014

Ahojte, vedeli by ste mi poradiť, ktorá slovenská ZŠ v Dunajskej strede je lepšia? Alebo aspoň aké máte s nimi skúsenosti. Chceme sa tam v lete presťahovať a máme doma štvrtáčku, teda od septembra piatačku a nevieme, ktorú si vybrať, keďže Dunajskú Stredu vôbec nepoznáme a nie sme ani z toho kraja. Určite by to mala byť slovenská škola, aby nemala dcérka problém sa dorozumieť, keďže maďarsky vôbec nevieme. Práve to sa aj najviac bojíme, či nebude mať s tým problém aj v slovenských školách. Za akúkoľvek radu ďakujem 🙂

zuzika82
21. feb 2014

ahoj my sme z Dunajskej Stredy. Ja by som ti odporucila zakladnu skolu na ul.Jilemnickeho.su tu v pohode ucitelia ,je to dobra skola,je na sidliskuu Vychod.vacsina ludi ktory nevedia madarsky maju obavu ze sa tu budu tazko dorozumievat ale opak je pravdou 🙂ak vstupis napr.do obchodu mozno sa k tebe ozvu najpv po madarsky ale akonahle sa ozves po slovensky prepnu do slovenciny aj ked mozno s prizvukom ale predsa ;) takze nemusite mat obavu

simonka_kap
autor
21. feb 2014

dakujem 🙂 aj manzel ma takto utešuje 🙂 bude náročné si zvyknuť, ale všetko je asi o prístupe, keď budeme chcieť tak si zvykneme 🙂

zuzika82
27. feb 2014

@simonka_kap presne tak 🙂