Poradíte s kúpou školskej tašky?

baboadel
18. okt 2012

Dcéra má 5 rokov a uvažujem že ako darček pod stromček kúpim školskú tašku. Pozerala som ceny v obchodoch a tj. od 45-90 eur, tieto ceny sa mi zdajú premrštené a preto som pozerala na stránkach bazárov už použité tam je to od 7 - 25 eur. Akú máte skúsennosť do koľkých rokov dieťa využije školskú tašku, oplatí sa investovať do novej alebo postačí aj používaná ? Koĺko kíl nosí prváčik v prvej triede v taške ?

stanislavao
18. okt 2012

skolska taska pre prvacika by mala byt podla mna nova. treba to vyskusat, ceny novych su uz od cca 30e, alebo 25e a vynosi ju urcite aspon 3 roky. treba vyberat tasku, ktora nieje tazka, lebo uz druhaci maju priserne tazke ucebnice.

henikav
18. okt 2012

Moj nazor je ze kupit skolsku tasku tristvrteroka vopred je velmi dlho pre dieta, kym zacne skola, uz mu bude stara, prva skolska taska by mala dieta motivovat a malo by sa do skoly tesit. Take 2-3 mesiace predtym je to tak akurat a pekne postupne ju naplnat. Dalej si myslim ze by bolo lepsie keby bola nova a aby si ju dieta vybralo same, samozrejme s usmernovanim rodica. A podla moznosti kazdej rodiny. Ja si myslim ze ju vyuzije urcite aspon 2-3 roky. Mala by byt lahka a lahko udrziavatelna, kedze deti si ich hadzu po zemi. Okrem toho teraz ani nebudes mat velky vyber tasiek, najvacsi vyber a aj za dobre ceny je tak tesne pred skolou v lete, vtedy kupis aj lacnejsie

evickapooh
18. okt 2012

.ja som mojej kupila krasnu (disney s princeznami )tasku pomerne lahku aj kvalitnu za 37 v draciku ...este stale vyzera ako nova a uz ju pouziva 2 rok-sice som ju uz 2 krat vyprala...tasku nepouziva kazdy den len v pondelok ( tam zoberie vsetky potrebne veci zosity ,prac, zosity knihy peracnik ....do skoly) a v piatok donesie domov vsetky...u nas cez tyzden robia vsetky domace ulohy v druzine ...takze ucebne pomocky nenosia domov...rano nosi len desiatu v malom ruksaku...nrviem ako je to u vas v skole,ci vobec chces aby chodila do druziny alebo budes s nou robit kazdy den doma ty domace ulohy....>?neviem kde si pozerala ty ale u nas v galanterke dostat uz za 26 celkom pekne....take hranate..mne sa paci viac batohovy styl...ja by som ti odporucala kupit si novu,a kvalitnu,co neznamena ze drahu! je to dobra investicia na na 3 aaz 4 roky- aspon v nasom pripade.

ivett1
18. okt 2012

@baboadel 🙂... to sú normálne ceny😉 ... ale ak si objednáš cez net, tak ušetríš a ešte jedna poznámočka ...bývajú veľké zľavy, ale tak koncom šk. roka alebo koncom prázdnin (pred začiatkom šk. roka...) ... ja som objednávala tento rok a ešte aj so zľavovým kupónom niekedy v máji a o dva mesiace bola tá taška ešte lacnejšia... pozerala som takú, aby nám vydržala až do toho tretieho ročníka ... a k tomu aj nejaké príslušenstvo (peračník, pláštenka, box na desiatu, vrecko na prezuvky...😉 ) ...ak by som našla takú, ktorá by vyhovovala, aj na bazáriku a v dobrom stave, tak by som kúpila aj takú😉 ... inak na bazári nájdeš aj úplne nové, ktoré boli nevhodný darček ... prípadne oslávenec dostal dve aktovky ... a pod.🙂
a koľko nosí "kíl" v školskej taške, tak dosť... ale to vlastne nosíme my-rodičia 🙂.. ešte dlho budeme našu prváčku odprevádzať do školy😉

elen2
18. okt 2012

ja som malej kupovala tasku asi tak dva mesiace dopredu.Isli sme spolu a ona si vybrala aka sa jej pacila a ani nebola draha stala necelych 40..eur..disney s princeznami.A uz ju nosi 2-rok a taska je ako nova.A verim ze aj do tretieho rocnika pojde snou 🙂 a co sa tyka tych kil..tak poviem ti ze je toho dost,ale uz ako pisala ivett1..viac menej tu tasku nosime my..kedze aj do skoly aj z nej chodime pre nu pravidelne bud ja alebo MM.

adulla2
18. okt 2012

Moja má tiež 5 rokov, ide od septembra do školy. Tašku si vybrala asi pred mesiacom sama takú, aká sa jej páčila a dostane ju v januári na narodeniny. Taška bola zlacnená z 50€ na 30€, čiže super cena. A čo je najdôležitejšie aj dcérka je spokojná 🙂

zuzkagu
18. okt 2012

či je to skoro na vianoce alebo nie to nech si posudi každy sam, moja Ninka si školsku tašku priala na vianoce, tak ju aj dostala, a verte mi potom ked budete musieť kupovat cez leto a na začiatku škol. roka dalšie potrebne veci do školy budete radi že tu tašku dotala tak skoro, pre našu NInku to bola motivacia a velmi si ju priala 🙂, mi mame Herlitz novu a ratam že vydrží ešte aj druhy ročnik, potom kupime novu 🙂

evabb35
19. okt 2012

Nedoporučujem kupovať školskú tašku ako darček pod stromček. Tašku treba pred kúpou dieťaťu vyskúšať, či mu sedí na chrbátiku. Na trhu sú rôzne tašky v rôznych veľkostiach a deti sú rôzne - niektoré sú väčšie, obéznejšie, niektoré sú menšie, chudšie. Takisto je dobré, aby si dieťa vyskúšalo otváranie a zatváranie tašky.
Tašku sa oplatí kúpiť vo výpredaji, keď dopredávajú ešte starú kolekciu. Aspoň dieťa nemá rovnakú tašku ako viacerí spolužiaci-prváci, keďže väčšina rodičov si nákup školskej tašky necháva na júl-august, kedy je v obchodoch najväčší výber školských tašiek a školských pomôcok. Prváci ešte nemajú toho veľa, ale treba rátať s tým, že bude nosiť v taške pracovné zošity s rozmermi A4, niektoré deti ich nosia v doskách veľkosti A4. Takisto treba kupovať takú tašku, že keď sa napríklad rozleje fľaša s čajom, či rozmliaždi hruška, tak sa neznehodnotia zošity. Niektoré tašky majú extra priehradku na fľašu. Treba rátať s tým, že v druhom ročníku pracovných zošitov a učebníc pribudne /všetko A4/ a niekedy možno bude musieť nosiť aj v dvoch doskách A4 + ešte nejakú knižku na čítanie.
Na Vianoce by som kupovala skôr peračník, vrecko na prezuvky, vrecko na telesnú, dosky na zošity, prípadne počítadlo, stojan na knihy, farbičky /aj dve sady po 12 ks/ obyčajné ceruzky č. 1 /celú sadu/, kvalitné strúhatko, sadu gúm, kufrík na výtvarnú, zásterku na výtvarnú, paletu, temperové farby, dosky na čísla a písmenká... atď.
Samozrejme dá sa kúpiť celá sada taška+peračník+vrecko na prezuvky+dosky na zošity - všetko s jedným obrázkom.
Ale to sú väčšinou v nových kolekciách.

vcielka35
19. okt 2012

nekupuj nist

gubcikova
19. okt 2012

chúda dieťa pod stromček tašku.ked som videla neter ako si s nechuťou rozbaľovala darčeky.radšej nie

amouramour
19. okt 2012

inak co ja poznam zo skusenosti, kazde jedno dieta sa taske pod stromcekom naramne potesilo🙂

betkavlcekova
22. okt 2012

my sme kupovali tasku nejak v marci, vo februari sme boli na zapise a davali nam tam taky letacik so skolskymi vecami,/ak sa objednalo do konca aprila tusim tak tam bol taky kod na 40% zlavu/ vyslo ma to spolu 34 eur a to sme mali skolsku tasku, penazenku, flasu na pitie, peracnik taky gulaty a zasteru na vytvarnu a vybral si sam s obrazkami robota waleho

malimi
30. okt 2012

Dcéra dostala tašku pod stromček a veľmi sa z nej tešila (ona sa celkovo veľmi tešila do školy). Pred tým sme spolu nejaké pozerali a vedela som, čo by sa jej asi páčilo. Po vianociach sme ju odložili a v septembri vytiahli ako novú 🙂 Nová kvalitná taška určite vydrží 2-3 roky. V septembri budeš mať výdavkov ešte ovela viac, tak mať dopredu niečo kúpené je super. Taška prváka nie je až taká ťažká, až v druhej triede to poriadne pribudne, tak radšej vyber väčšiu a odľahčenú, nech malá nepríde o chrbticu...

dai
30. okt 2012

Sme v rovnakej situacii a nasa mala sa na skolu velmi tesi. Pod stromcek ale tasku nedostane prave z dovodov ktore tu uz boli uvedene - chcem aby si tasku vyskusala a stotoznila sa s nou... My momentalne este stale striedane zaujmy - dnes je super filli konik zajtra princezna. Detto neviem ako vase deti ale nasa teraz ma asi obdobie rastoveho spurtu tak uvidim aku vysku bude mat pri nastupe...
Tiez zastavam nazor ze taska je vec pri ktorej sa neoplari setrit - moj muz malej kupil napr. Taky hello kitty ruksak ked mala 3 roky - super material, vystuzeny s reflexnymi bodmi pratelny... Stal tiez okolo 50 euro ale aj dnes vyzera ako novy, mala ho stale rada nosi, nikde ju netlaci a vdaka tym popruhom co ma unesie v nom fakt vela bez ppnosovania na naklad aj na velke tury...

anjelicek26
30. okt 2012

Skolska taska ako darcek na vianoce, vec, na ktoru sa bude 9 mesiacov len pozerat? Prijde mi to prepac ako nezmysel. Kupit ju mozes, ak chces usetrit, teraz su skolske tasky lacnejsie, odloz a vytiahni v lete pred zaciatkom skoly. Prva skolska taska ma byt nova, ine by ma nenapadlo. Ved ju bude mat 2-3 roky, tak sa ta investicia oplati, pouzita sa ti uz po roku moze rozpadnut. Co sa tyka vahy, je to rozne, nasa nosi vylucne peracnik a par papierov ci obrazkov... ma celodennu skolu, ulohy do piatej triedy ziadne, knihy domov nenosi, desiatu maju v ramci skolskeho stravovania, aj olovrant, takze nic z domu. Takze nastastie je nasa taska asi 1kg tazka 🙂

inffinity
31. okt 2012

já bych teda použitou věc nikomu pod stromeček nedala netož ještě svému dítěti. Nic ve zlem ale to je hloupost. Novou bych dala pod stromek klidne uz ted vsak si s ni pohraje a pak do školy ale jestli máte ne příliš dobrou fin. situaci sáhni i po použité ale nedávej ji dcerce pod stromeček.. :-/