Poplatky v škole, keď poberám hmotnú núdzu

24. jún 2024

Ahojte chcem sa spýtať ako je to s poplatkami v škole ak momentálne poberám hmotnú núdzu. Ide i to že školské pracovné zošity musím uhradiť tento týždeň a hmotnú núdzu poberám od tohto mesiaca. Papier s úradu mi ešte neprišiel. Ďakujem za rady.

patka06
24. jún 2024

Od školských poplatkov nie si oslobodená, keď poberáš hmotnú núdzu.
Pracovné zošity a pomôcky sa vždy platia na konci roka, pre ďalší ročník, aby ich škola mohla kúpiť a od septembra ich žiaci mohli používať

olifcek
24. jún 2024

Opýtajte sa v skole

kacena4
24. jún 2024

školské poplatky nie sú kúpa pracovných zošitov, ale rezijme poplatky ako napr. ŠKD, strava... školské zošity si tak či tak musí rodič zafinancovať, ak na to nemáš peniaze nemusíš kúpiť ale žiak nebude mať zošity a nebude s nimi pracovať. teraz sa kupujú preto, lebo sú na niekoľko desiatok percentné zľavy, v septembri ti ich vedia objednať tiež ale budú výrazne drahšie (popr. si ich vieš cez prázdniny zakúpiť sama), inám možnosť je dohodnúť sa s triednou učiteľkou, že splatíš postupne každý mesiac niečo ak bude súhlasiť a budúci rok budeš vedieť že si máš ku koncu roku odkladať peniaze na zošity

autor
28. jún 2024

@kacena4 ak do mňa žiada zaplatiť ŠKD za máj a jún od kedy som na hmotnej núdze musím to zaplatiť? Synovia tie dva mesiace ani v družine neboli. Rozhodnutie mi dodnes neprišlo z úradu

kacena4
29. jún 2024

ak nemas rozhodnutie i uznani hmotnej nudze tak co potom chces? zisti si na skole ako to maju v skolskom poriadku. skd spatne treba zaplatit od septembra mozes ziadat nie cakat ze ti niekto bieco da zadara. a ak bolo dieta aspon 1 den v skd treba uhradit. ak nebolo 30 dni po sebe ziadaj o vratenie poplatku ktory si zaplatila inak sa to neda. a od septembra nedavaj deti do skd ked si doma nezamestnana. drzim palceky

autor
29. jún 2024

@kacena4 uznaný mám ale papier ešte neprišiel. Neboli ani jeden deň v družine. Ďakujem za radu

palicka
29. jún 2024

Prepáč, ale ak si vedela, že nemáš na úhradu skd, prečo si ich neodhlásila? Nie všetky VZN reflektujú to, že dieťa nebolo prítomné ani jeden deň… platí sa dopredu, takže podľa mňa si skd zaplatiť mala. Čo sa týka pomôcok, ak by si mala rozhodnutie, treba ho odniesť do školy. Oni tvoje deti zaznačená na začiatku roka v eduzbwre ako deti rodičov poberajúcich HN. Teraz do 30.6. sa dávali zoznamy pre UPSVaR na stravu nápomocný od 9/2024. Skús ísť v pondelok do školy, možno ešte neodoslali