Pomoc s úlohou - význam slovných spojení

lubiss
10. jan 2021

Ahojte potrebujem pomoct s ulohou ohladom pieste Smatanovej -Horou a ulohy co mame vysvetlit slovne spojenia
1 . Vždy zabolí vetva zlomená
2. Chcú sa dotknúť hviezd
3. Ňou vedia ludske usta onemieť
4. Tam moja duša....v pokoji odleti

Ako na toto naozaj nemám talent na taketo skvele ulohy len mi to dviha tlak dakujem ak sa najde dobra dusa budem velmi povdacna

marzuz89
10. jan 2021

@lubiss a tvoje dieťa co na to? Nie je to náročné a je to veľmi dobrá úloha, deti v dnešnej dobe nie sú vôbec zvyknuté rozmýšľať, mne sa táto úloha veru veľmi páči.

Niekedy pomôžeš najviac vtedy, keď necháš dieťa prísť na to samé.

jaskolka
10. jan 2021

A potrebuješ konkrétne co vysvetliť? Ich prenesený význam, alebo co?
Lebo jedna vec je, čo samy o sebe znacia tieto vety, a co znamenaju v kontexte básne.

rybka80
10. jan 2021

@lubiss básne a literárne diela sú o tom, že ľudia si ich význam môžu vysvetliť po svojom.Každý v tom môže nájsť iný význam, či prvok. Len samotný autor vie ako to naozaj myslel. Takže tvoje dieťa môže zapojiť svoju fantáziu a vysvetliť to po svojom.

lubiss
autor
10. jan 2021

@jaskolka zadanie bolo vysvetli slovne spojenia...to je vsetko :D ostatok si mam domysliet

lubiss
autor
10. jan 2021

@marzuz89 dieta co nato ? no nechape preto sa pytam a ja takisto si neviem predstavit nic pod tym nou vedia ludske usta onemiet..nie kazdy ma taku bujnu predstavivost

zuzka251
10. jan 2021

Horou... ňou vedia ľudské ústa onemieť
-je taka krasna, az stratis rec...
-v hore je ticho a pokoj, a tym sa upokojis aj ty a mlcis...

Chcú sa dotknúť hviezd
-chciet nieco tazko dosiahnutelne...

Vždy zabolí vetva zlomená
-utrpenie spôsobuje bolesť, či už fyzickú alebo psychickú...

lubiss
autor
10. jan 2021

@zuzka251 dakujem na toto sme neni matiku geografiu vysypem z rukava a toto mne nic nehovori

mondolina
10. jan 2021

A dieťa dostane jednotku🤔 aj keď nemá ani páru 👏

zuzka251
10. jan 2021

@mondolina nevadi, raz dôjde na psa mráz. ale tak to chcú rodičia..

mondolina
10. jan 2021

@zuzka251
Mne sa minule pochválila kamoška, že dcéra mala online test a robili ho plus 4 ľudia 🥺

kristiii
10. jan 2021

Bože ľudia, aby ste sa nepototo. Vám určite nikto nikdy nepomohol so žiadnou úlohou alebo ste si niečo neodpísali pred hodinou-táto možnosť jej dieťaťu momentálne odpadá, tak požiadala o pomoc. Ja by som rada poradila, ale tiež som na toto neni, ešte tá dvojka má pre mňa trocha hlavu pätu, ale vidím a som rada, že sa už našiel aj niekto, kto autorke poradil.

nevludna
10. jan 2021

Ja by som sa na take ulohy vykaslala

basska_b
10. jan 2021

Ešte chyba 4. Tam moja duša....v pokoji odleti
Možno že sa tam prenesiem vo svojich snoch, fantázii? Ale naozaj, veď snažme sa naucit rozumieť aj prenesenemu, básnickému...

lubiss
autor
10. jan 2021

@mondolina ja teda dufam ze vam ako dietatu nikto nikdy nepomohol...toto milujem teraz vie byt kazdy mudry...a jednotku zato nedostane nemajte strach a mimochodom je to jedna uloha z 10 o tej pesnicke ktoru nevedel a chlapca v zacinajucej puberte urcite tak bavia a ma zaujem chapat nejake basnicke prenesene vyznamy...a nie je kazdy zasnivana Anna zo zeleneho domu co sa v tom vyziva, ani mna taketo sprostosti nebavia nabuduce ked chcete len zamudrovat radsej nepiste nic

lubiss
autor
10. jan 2021

@nevludna aj ja by som sa na take ulohy velmi rada vykaslala ale bohuzial...teraz naposielaju 3 strany uloh z kazdeho predmetu lebo sak ucime sa distancne a kopukrat bez predosleho vykladu ma vyplnat kadejake sprostosti...

mondolina
10. jan 2021

@lubiss
Vieš čo, napíšem aj nabudúce a budem mudrovať. Keď za to teda nedostane známku, prečo nie je teda férovejšie opýtať sa vyučujúceho o vysvetlenie. Jasné, že nie všetko človek ovláda, nie každého všetko baví. Ale aspoň snahu pochopiť úlohu. Nie sa potom pýšiť cudzím perím. Robme deťom medvediu službu 👏

babydesire
11. jan 2021

@kristiii tiez si myslim ze rodicia deti v dnesnej dobe koronovej to maju tazke... Ved keby boli normalne na hodine a ucitelka snimi riesi tuto ulohu, a nevedia,tak ich navedie,povie im to. To je rovnake ako ked poradi rodic ci niekto na konikovi...esteze mam skolkarov