Pomoc s príkladom z matematiky

matafri
13. jan 2022

Ako by ste vypocitali taketo priklady. ?

1. Jozko dostal vreckove. Ak by si za neho kupil 4 kolace zvysilo by mu 50centov, ak by si kupil 5 kolacov chybalo by mu 60 centov. Ak by si kupil 2 kolace a 3 sisky nic by sa mu nezvysilo. Kolko stoji 1 siska?

2. Adam moze rozdelit svoju zbierku gulocok na rovnako pocetne kopky viacerymi sposobmi. Keby ich rozdezdelil do troch kopok, bolo by v kazdej kopke o 8 gulocok viac, nez by bolo v kazdej kopke pri delení do styroch kopok. Kolko mal Adam gulocok ?



lil do 3 kopok

3009
13. jan 2022

@matafri to najnovšie sa tu denne riešia príklady z matematiky? Pohodlnejšie ako zapnúť mozgové závity, tak jednoduchšie ak mi na MK to niekto vypočíta a dá aj postup. Zakázala by som tu takéto inzeráty.

ckocka
13. jan 2022

1. Najprv musíš vyrátať kolko stojí koláč. Zo zadania vieme, že
4koláče + 50centov = 5koláčov - 60 centov, jednoduchšie
4x + 50 = 5x - 60 Z toho vyrátaš kolko je x, čiže kolko stojí jeden koláč. Potom vyrátaš kolko teda bolo vreckové, tj. 4x + 50, alebo 5x - 60 /výsledok budú centy/.
Kolko stojí šiška potom už lahko zistíš, je to vreckové - 2x, dostaneš kolko stoja tri šišky, vydelíš 3, máš cenu jednej šišky.

2. Toto sa dá zistiť aj jednoduchou úvahou.
(x + 8) + (x + 8) + (x + 8) = x + x + x + x
To už snáď vyrátate.

iweth_za
13. jan 2022
iweth_za
13. jan 2022

2. ešte som zabudla dopísať na koniec y = 4x, t.j y = 96

kendova_anna
13. jan 2022

Este ze mame MK :D

alana1
13. jan 2022

siska stoji 90 centov

alana1
13. jan 2022

96 gulocok

alana1
13. jan 2022

Výpočet

matafri
autor
13. jan 2022

@matafri dakujem vsetkym ktore boli ochotne mi poradit a tak pekne vysvetlit. Uz som take priklady neriesila minimalne 20 rokov a chcela som si postup overit ci si dobre pamatam. Ste zlaticka. Dakujem.

matafri
autor
13. jan 2022

@3009 este dobre ze take ako ty nerozhoduju o tom ake prispevky sa tu budu pridavat. Ak nemas co ponuknut k teme nemusis mrhat svojou energiou a vyjadrovat sa. Mne sa tiez mnoho otazok tu na mk zda zbytocnych az trapnych ale nevyjadrujem sa. Ked dotycnemu v konkretnej situácií pomozu tak nech...ved na to je toto diskusne forum. A ja som nepridala inzerat, ale diskusiu tak nabuduce nezabudni pred tym nez pojdes písať aj ty pohnut svojimi mozgovymi zavitmi.