Pomoc s matematikou

tiffany18
4. sep 2024

Ahojte, nejak nevieme prísť na to ako vyrátať túto úlohu č. 5. Viete niektorá z vás pomôcť že ako na to? 😀 Ďakujem

skumavka
4. sep 2024

@tiffany18 Čiselná os

patka06
4. sep 2024

Podľa mňa - neskúšala som celé
Odpočítaj z vrchného radu písmenká, podľa čísla nad vagonom
Napr. 20 = Č

patka06
4. sep 2024

@skumavka skvelé, prezradiť riešenie bez vysvetlenia

vkatush
4. sep 2024

To je číselná os od 0 do 20.
Len musíš si odrátať a nahradiť čísla písmenom.

vyrovnanaosoba
4. sep 2024

Po 19 ide aké číslo? Je nahradené písmenom. Doplniť do prázdneho vagonika pod dane číslo.
Čiže 20- č, 10-í...atď

rude_baby
4. sep 2024

To fakt takáto otázka na začiatku roka? 🙈 Ach, a to sa ešte len rozbiehajú...

biba_18
4. sep 2024

@rude_baby rodičia sú hádam rozbehnutí ...

vyrovnanaosoba
4. sep 2024

@rude_baby možno im len nedocvaklo že je prvá 0. 😉

patka06
4. sep 2024

@rude_baby Takto to vyzerá, keď úlohy robia rodičia a nie deti

vyrovnanaosoba
4. sep 2024

@patka06 ja som sa učila so synom až do 7.rocnika. Keď niečo nevedel, hľadali sme spolu riešenie, neznamena to, že som urobila všetko za neho.

ullala
4. sep 2024

@vyrovnanaosoba alebo len nemaju logicke myslenie. Kedze cela uloha bola iba o logike.

vyrovnanaosoba
4. sep 2024

@ullala no ved o logike, nie každý zapojí všetky závity 🤔

stvura
4. sep 2024

no ale zasa na druhu stranu dievcata/mamicky, zadanie je zle...preco prvy znak sa nerata a posledny sa rata? zrejme to mamicku pomylilo - takze tolko k logike
Tusim toto bolo v tretom rocniku...nepamatam sa presne, ale viem ze ked s tym prisiel moj syn (inac nadpriemerne nadane dieta) mi povedal ze je to trapana uloha, lebo logicky by to malo ist odzadu kedze vzadu je masina a ze mu to nesedi ked si to odpociat.

patka06
4. sep 2024

@stvura aj prvý sa ráta, je to 0 - deti sa to tak učia

ullala
4. sep 2024

@stvura prvy znak je nula, teda v tomto pripade pismenko N.

vyrovnanaosoba
4. sep 2024

@stvura ako neráta, veď je tam 0.

rude_baby
4. sep 2024

@stvura zadanie je úplne ok, netreba nad tým vôbec filozofovať... Už len deti keď kreslia ciselnu os, začínajú 0 a nie 1...

patka06
4. sep 2024

@vyrovnanaosoba A 0 je čo = začiatok číselnej osi

ullala
4. sep 2024

@stvura moje dieta tiez intelektovo nadane by to dalo same. Zalezi od uhla pohladu, tvoj syn sa proste na to inak pozeral. Len tak zo zvedavosti jej to dam popoludni, ci som sa nesekla v tom, ze by to dala 😀

vyrovnanaosoba
4. sep 2024

@patka06 a píšem niečo iné?

stvura
4. sep 2024

@ullala no skus, ja viem ze som sa tiez nad tym pozastavila ze ved to nejako nesedi - ale tak ti co davaju dokopy tieto ucebnice maju iny pohlad
@rude_baby ked vieme ze je to uloha z ciselnej osi je to jasne - to z dvoch predchadzajucich uloh nebolo jasne - zrejme ani nie mamicke co nam to tu zadala

patka06
4. sep 2024

@vyrovnanaosoba prepáč, zle som označila. Malo to byť pre @stvura

lelelienka
4. sep 2024

Co vam na tom niektorym nesedi? Ved to je uplne jednoznacne, to sa inak ani pochopit neda 🤷‍♀️

sidicek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anda12
4. sep 2024

@tiffany18 už to bolo vysvetlené, nechcem sa opakovať... Nebolo treba nič počítať, len si riadne prečítať zadanie úlohy, ktoré znie: "Nájdi skrytý nápis"... Zapojiť rozum, logiku a je to... podľa mňa jednoduchá úloha

dashie269
4. sep 2024

@tiffany18 celý rad sú čísla od 0 po 20 čiže k príslušnému číslu nájdi písmenko v rade a vznikne ti číselná os.

pupava36
4. sep 2024

Jeeejda to uz sa vase deti ucia???? U nas sa ani nezacali a stale nevieme akeho ucitela budu mat na niektore predmety a nevie to ani triedna. 😁

tiffany18
autor
5. sep 2024

Žienky, nakoniec sme na to prišli, aj tak ďakujem. Niekedy proste nezapaluje rozum 😀

tiffany18
autor
5. sep 2024

@pupava36 Áno, už od utorka, my máme učiteľku a aj triednu rovnakú ako minulý rok 🙂 Už sa učia vo veľkom a aj známku má prvú 🙂