Počiatky šikany

30. máj 2024

Ahojte. Chcela by som sa poradit ako a ci vobec by ste riesili takuto situaciu. Syn je prvak. Je to velmi citlive ale pritom priatelske a normalne dieta. Kamosov v triede ma, jasne ze zatial sa ten kolektiv buduje. No ide o to, ze ma jedneho spoluziaka Mateja. A tento Matej zacal v poslednych tyzdnoch "kradnut" kamaratov mojmu synovi. Syn je napriklad dohodnuty, ze si sadne s inym chlapcom do autobusu a tento Matej pride za tym chlapcom a povie nesed s nim, pod za mnou. Kedze tento Matej je dost vodcovsky a sebavedomy typ, ten druhy ho posluchne. Syn uz skusal aj tak, ze sa dohodol s najtichsim a "najmenej oblubenym" chlapcom v triede a aj tak tento Matej prisiel za tym chlapcom a " prebral" mu ho. Inokedy by si ho ani nevsimol. Riesili by ste to? Ak ano, ako? Dakujem

katkaseiner
30. máj 2024

Mame nieco podobne hlavne u dcery, rada sa v teme dozviem ako to riesit

klip0
30. máj 2024

Keď ide o prvákov, povedala by som o tom ich učiteľke. Nemusela si to vôbec všimnúť ale môže nato dať pozor

luxus10
30. máj 2024

aj vyclenovanie deti z kolektivu je sikana... u deti sposobuje to vyclenovanie v mozgu take pocity ako pri fyzickom nasili, preto je potrebne byt obozretny aby to nenabralo obratky... konfrontovala by som priamo to dieta, ktore to robi...ak sa to nedeje v skole...pises-v autobuse...

januska12323
30. máj 2024

Povedz to učiteľke. Tým autobusom chodia do školy?

autor
30. máj 2024

@januska12323 tym autobusom isli na skolsky vylet

luxus10
30. máj 2024

tak potom s ucitelkou, ale vacsina sa bude branit, ze to je normalne, a deti to takto robia, ale zakroc kym je cas...

lianka123
30. máj 2024

Riesila a hned. S Matejom by som sa hned porozpravala. Z oci do oci a aj by som mu vysvetlila buduce konsekvencie ak bude v tom pokracovat. Ak ho nevychovavaju rodicia a jeho zle spravanie zasahuje do psychiku mojho dietata, prevychovavam na pockanie.

autor
30. máj 2024

@lianka123 praveze Matej pochadza zo slusnej veriacej rodiny. Nejde mi to cele do hlavy, lebo oni su v podstate kamosi, bol par krat aj u nas. Tak nerozumiem, preco mu to robi

lianka123
30. máj 2024

Nikdy nevies co ma Matej doma. Ja som riesia starostkinho synacika takto. Tiez prvak, dvakrat malemu ublizi. Vosla som do skoly a urobila tam taky cirkus, ze odvtedy je pokoj. Nepodcenuj to, treba ucit deti, ze ich obranis. Si jeho mama, v buducnosti moze mat komplexy lebo Matej

luxus10
30. máj 2024

aj v parchovanoch vysikanovali romana deti zo "slusnych veriacich rodin, vsetci chodiaci do kostola a citajuci pismo svate"....

autor
30. máj 2024

Dakujem vsetkym za nazory a odpovede. Pytala som sa syna aj na to, ci mali s Matom nejaky konflikt. Stale hovoril ze nie, nic sa nestalo. A dnes len tak medzi recou spomenul, ze sa im obom paci jedno dievca a to dievca povedalo ze "je do neho". Teda do syna. No chapete, take tie detske prve lasky 😅 myslite ze toto by mohol byt dovod, takato "ziarlivost" uz v takto nizkom veku a z toho prameniace robenie zle? Mne to este na takyto vek nesedi, hlavne u chalanov nie

luxus10
30. máj 2024

ano

chadkroeger
15. jún 2024

Samozrejme