Platenie pracovných zošitov

jarka160
4. sep 2013

Chcem otvoriť diskusiu o plateni pracovných zošitov na matematiku a slovenský jazyk. Moja dcéra chodí do 4triedy a chcu aby som zaplatila 9eur za matematiku a slovenský jazyk.

barcelona94901
4. sep 2013

@jarka160 platíme asi všetci a každý rok ,vždy nejaké tie pracovné zošity a angličtinu...atd ,je jedno do ktorej triedy dieťa chodí

evula214
4. sep 2013

ja mam druhačku,matematiku sme platili 5,7 e,slovensky jazyk nam bude učitelka prefocovat

sissy27
4. sep 2013

@jarka160 nemusíš platiť... môžeš si od niekoho požičať a prekopírovať... každopádne časy, kedy všetci všetko dostali v škole zadarmo, sú už dávno preč... a bodaj by sme kupovali len toto za 9€...

janka2501
4. sep 2013

ja som platila kazdy rok pracovne zosity, so SJ,M,AJ,Prirodoveda aj vlastiveda, terz sme v 5 rocniku a caka ma to znova...

m_ij_ka
4. sep 2013

Zošity budeš musieť zaplatiť tak či tak. No ja som dcére platila zošity do tretieho ročníka ešte v marci alebo apríli jej triednej učiteľke 8 e a doteraz žiadne zošity nedostala, ale hneď v prvý deň im oznámila, že na druhý deň si majú doniesť 5 zošitov a včera zasa pýtala od nich ďalších 5 zošitov. Tak chodím kupovať zopár zošitov, lebo asi pani učiteľka im zabudla alebo neviem akým nedopatrením sa toto stalo neobjednala zošity ( si myslím) a teraz hurá rodičia buďte v pozore a kupujte a plaťte.

jarka160
autor
4. sep 2013

@janka2501
@barcelona94901
@sissy27
@evula214
ja uz neviem kam toto speje ☹ uz som z toho zufala. musela som si pozicat, aby som mohla zaciatocne poplatky poplatit, obed chceli rovno za dva mesiace, druzinu tiez. a to podotykam ze mam dve skolopovinne deti ☹ a nechapem, ako to zvladaju ti co maju 3-4. to by som si uz rovno hodila.

jarka160
autor
4. sep 2013

@m_ij_ka mala som na mysli pracovne a nie obycajne zosity, my sme kupovali obycajne 15 odniesla ich do skoly druhý den a doniesla domov len 5 😀 ostatne si asi pani ucitelka nechala, vraj na previerky :D

m_ij_ka
4. sep 2013

a to nehovorím koľko budeme platiť za AJ. Mňa naštvalo len to , že v prvom ročníku kniha AJ stála 25e v druhom ročníku to isté, objednávala ich pani učiteľka a najlepšie na tom všetkom je, že na internete sa veselo tieto knihy predávali po 8eur. Keď som sa pýtala pani učiteľky, aby nám presne povedala akú knihu angličtiny deti potrebujú tak mi odmietla ukázať knihu, lebo to čo ona objednáva, že vraj lacnejšie ako to čo som našla na internete. Tak nad takýmto vyjadrením jednej pani učiteľky som ostala pozerať aj s viacerými mamičkami v prvom aj druhom ročníku, proste boli sme nútení všetci rodičia kúpiť predraženú angličtinu. Nemali sme na výber, lebo sme nevedeli ako kniha vyzerá.

barla5
4. sep 2013

máme druháka, 3€ za PZ zo slovenčiny, matematiku už dostali - asi zadarmo ?, ešte určite budeme platiť za angličtinu. A že bezplatné vzdelanie 😒
kopírovať sa to asi neoplatí, cenovo to vyjde možno rovnako, museli by ste to nejako zviazať, aby to nepostrácala, a ešte aj tie zošity sú určite farebné, ak by mali úlohu že napr. počítať červené, žlté

m_ij_ka
4. sep 2013

@jarka160 to ja neviem aké zošity to sú. Nevidela som ich, ale obyčajné zošity som kúpila. To čo jej platím u učiteľky tak tie zošity ja ani nevidím doma, a ani mi ich domov nikdy nepriniesla.

dadika2504
4. sep 2013

@jarka160 no september je zabiják pre rodičov 😒 Ak je dieťa prvák, tak je normálne, že sa strava platí hneď na 2 mesiace. Potom to už väčšinou vedúce šj riešia tak, že na konci šr dajú šek na september a dovtedy majú rodičia čas to zaplatiť a v septembri už majú len jeden na október. Pomôcky a prac.zošity sa už bohužiaľ platia, časy, keď sme my mali všetko zadarmo sú nenávratne preč 😔 Naša druháčka našťastie do družiny už nechce ísť, tak mám ušetrených 8 € 😀 aj tak tam s nimi družinárka nechodila ani von, len drepeli natlačení v tmavej triede. Staršia dcéra keď prešla na 8 ročný gympel, tak furt len nejaké poplatky sa platili....už som z toho bola na prášky 😖 Tak som si minulý rok založila tabuľku, kde som zapisovala všetko, čo sa platilo dcére na gympli a mladšej v prvom ročníku a teda suma mi vyšla v júni obrovská ☹ Som zvedavá, čo má čaká tento rok....

jarka160
autor
4. sep 2013

akoze fakt zadarmo skolstvo 😀
@m_ij_ka
@barla5
ale stve ma to ze vsetci su spokojni a nikto sa nestazuje. len tak medzi sebou si pokecame 😀
Zasla som na magistrat nasho mesta, rovno na odbor skolstva a oni ma hned odpinkali, ze to musim s riaditelom riesit taketo otazky 😒

jarka160
autor
4. sep 2013

@dadika2504
no mam prvacku a stvrtacku. aj ta stvrtácka plati za dva mesiace. u nas je druzina 11eur, takze musim zaplatit 44 😒
asi aj ja si to zacnem zapisovat. zakazdym ked je rodicovske tak pani ucitelka pýta 10eur do triedneho. stale kupuje take hluposti, nevie ich zdokladovat, lebo pokial sa dostane k zapisaniu do knihy na blocku uz nic nieje vidiet.

dadika2504
4. sep 2013

@jarka160 tak potom treba navrhúť vedúcej šj, nech to rieši tak ako naša. Predsa len to celkom pomôže v septembri, keď paltíš o 20 menej 😵 A kľudne si zapisuj....dobrá vec som zistila 😎 Som zistila, že náš gympel by mohla byť aj celkom dobrá cestovná kancelária 😎 Furt niekam chodili a my sme to cvakali 😎 Na konci šr prišla dcéra s tým, že majú priniesť 230 evri na výlet do mníchova (3dni)Tak som jej povedala, že nemusí byť v každej prdeli a že jej jednoducho na to peniaze nedáme, chvíľu bola odutá, ale včera mi povedala, že na ten výlet idú len 2 z triedy a zbytok zbierali po ročníkoch 😀 A ešte zostala pani učiteľka urazená, že ona sa snaží a my rodičia to nevieme oceniť 😀 Tak ja neviem, asi som divná 😀

barcelona94901
4. sep 2013

@jarka160 u nás tiež obedy,družina za dva mesiace,ešte čakám na šeky..
prvý normálny den včera a už som bola o 30 eur ľahšia ,kde su ešte zvyšné sumy...čo všetko bude treba vyplatiť
škola v prírode 110 eur ,náš teda nejde,ale tiež som si hovorila,ako to robia rodičia čo maju viac detí
máme školstvo zdarma,áno..s tým sa chvália politici,ale nepovedia,že všetko cvaká rodič 😀
neviem ako to zvládaju rodiny bez platov,rozvedení rodičia ,kde bojuju aj o výživné..predsa len okrem poplatkov v škole ,školská výbava,oblečenie,obuv ,cez školský rok aktivity všetko platené tu korčulovanie,tam plávanie,vstupné kadejaké
a bude to len horšie
ked to porovnáš s inými krajinami ,kde neplatia ani len za ceruzku a školy su perfektné ,do tých našich tečie,nekuria,strechy im padaju..nemaju telocvične..je to bieda

sissy27
4. sep 2013

@jarka160 no nič v zlom, ale nie len ty platíš za učebnice a školské pomôcky... všetci... a školstvo zadarmo? prosím ťa preber sa, kto ti dnes čo dá zadarmo? ako som spomínala, nemusíš kupovať, môžeš si dať prefotiť... ale ani to v konečnom dôsledku zadarmo nebude, niekto bude musieť zaplatiť toner a papier...
ak si sociálny prípad, máš nárok na nejaké príspevky, a teda predpokladám, že deti majú niekde aj otca, ktorý by tiež mal prispieť...
a len tak mimochodom - družina 11€ ? buď rada, u nás 16 a to ešte pýtajú papiere, farbičky, hry, dobrovoľný príspevok... obedy 27,51€ na september... a to v pondelok sa dozviem ďalšie sumy... že triedna učiteľka narába s triednym fondom tak ako narába, si preberte na rodičovskom a ak nepomôže, tak za riaditeľom školy...

barla5
4. sep 2013

zaujímavé, že my sme žiadne PZ nepotrebovali, stačila nám učebnica a obyčajný zošit

jarka160
autor
4. sep 2013

@sissy27 no otec ano je, vonia fialky od spodu.
@dadika2504 urcite jej to navrhnem. lebo fakt je september o druzku.

barcelona94901
4. sep 2013

@barla5 a teraz už prváčik má presne vypísané aký typ pera je naj,naj,naj ,aké ceruzky,aké farbičky...atd 😀

dadika2504
4. sep 2013

@barcelona94901 ja som včera zacvakala 29,20 za šeky 😀 pomôcky nejakých 20€ 😕 Malá má v triede soc.prípad, matka neviem kde býva, ale predáva nota bene, takže jasný prípad. Ale snaží sa malého mať aspoň v čistom a každý deň ho do školy privedie. Zlatý chlpapec, snažíví, nemôže zato ako žije 😖 Takže sme sa na rodičku dohodli už minulý rok, že triedny fond o niečo navýšime a čo sa týka potom nákupu pomôcok a tak, tak sa mu to z toho zaplatí 😉 Výlet mu zaplatil niekto z rodičov ako sponzor, desiatu som mu zabalila na celý deň ja a takto funguje 😨

jarka160
autor
4. sep 2013

@barcelona94901 jj a pero len pre pravakov sa kupuje a pre lavakov 😀
o chvilu sa budeme skladat aj na platy ucitelov 😀

jarka160
autor
4. sep 2013

@dadika2504 aj my sme sa skladali jednemu dievcatku na mikulasky balicek. ono zato nemoze, ale uz som povedala dost. jeje mama robi kazdy rok deti a ja mam platit za nu, ved ona ma niekde otca, tak nech ucitelka od neho pýta, ked mama nema.

dadika2504
4. sep 2013

@jarka160 ale to sa skladáme všetci, keďže sú palatení štátom a to ide z daní 😉

jarka160
autor
4. sep 2013

@dadika2504 no ved keby stat dal skole ucebnice, tak by to bolo tiez z dani. ale o chvilu zoberies kazdy mesiac 300eur a pojdes vyplatit ucitelku 😀

barcelona94901
4. sep 2013

@sissy27 prepáč,ale su rodiny,kde su dvaja rodičia a nemaju na to..stačí si zapnuť tv a pozrieť sa na rodiny,kde niekoľko mesiacov nedostali výplaty,rodiny ,kde su obaja rodičia,pracuju,no za minimálnu mzdu,vyplatia bežné učty ,ktoré vyplatiť musia,ak nechcu skončiť na ulici a su radi,že maju na jedlo...škola je skutočne zabíjakom pre rodinný rozpočet pre mnohé rodiny,určite nie je jediná na Slovensku ,su ich tisíce a možno jej dobre padne,že vie,že nie je jediná takto platiaca,že si aspon povzdychne nad tým ,aké to má ťažké ..a píše ,že zašla aj na školstvo,magistrát..atd ..vieš toto sa napríklad nerieši nikde..či na to rodičia maju ,hlavná vec,že reflex ukáže rodičov čo maju 8detí ,ako keby tí čo maju jedno,dve to museli v pohode zvládnuť,v školstve je bordel ,peniaze idu kto vie kam..nespokojný je rodič,aj učitel a dopláca na to dieťa..to je to najsmutnejšie

dadika2504
4. sep 2013

@jarka160 tak táto mama má len tohto jedného. Tatko neviem kto je ani kde je, zjavne s nimi nie a neviem ani prečo je v tejto situácii. Vidno na nej, že jej je to ľúto, tak sa jej snažíme pomôcť 😖

barla5
4. sep 2013

u nás sa obedy musia platiť do 25, takže aj keď sa platí na začiatku septembra za september, potom za oktober treba do 25.9. a to už je po výplate, tak sa dá. Ešte tu máme ZRPŠ, nedávno som sa dozvedela, že povinné to nie je, ale nemám odvahu to nezaplatiť. Inak u nás na pere nezáleží, učiteľka len povedala, že doneste si pero. Za družinu máme 3€, niekomu sa to zdá veľa, ale tu vidím ine cifry...

dai
4. sep 2013

@jarka160 ale ty mas zadarmo skolstvo , keby si realne mala platit skolstvo tak by si platila tolko ako rodicia deti chodiacich do sukromnych skol - cize 500 a viac euro... a ti rodicia tiez platia dane, mnohokrat omnoho vyssie ako vaecsina😉

barcelona94901
4. sep 2013

@dai zadarmo školstvo máš ,ale nie na Slovensku

dai
4. sep 2013

@barcelona94901 a kde ak sa smiem spytat? skus si este raz precitat moj prispevok - platis 500 a viac euro mesacne?

pastelka74
4. sep 2013

....my platíme každý rok aj Angličtinu.....nie je to nič zvláštne..... 😒