Pani učiteľka napísala rasistický komentár na sociálnej sieti

9. apr 2022

Ahoj, chcem sa opýtať ako postupovať v situácii kde pani učiteľka na ZŠ, napísala rasistický komentár na sociálnej sieti. Chcela by som to posunúť ďalej. Resp. napísať riaditeľke školy. Môžeme mať vlastný názor ale keď sa takto verejne vyjadruje niekto kto učí naše deti, je iné, ako keď niečo také napíše dáky pubertiak.

mirage
9. apr 2022

tu neviem, co robit, tiez poznam dve ucitelky dejepisu, co maju iny nazor na politiku ako ja, aj svoje nazory na dejiny prezentuju verejne na soc. sietach, a veru, casto to ja vnimam uplne opacne. Ako ucia, netusim, dcera chodi do inej skoly. Ak je to silny rasisticky komentar, ozvala by som sa.

lavinis
9. apr 2022

Riaditeľke

marca12
9. apr 2022

Poslala by som screen obrazovky nielen riaditelke,ale aj na vyssie miesta skolska inspekcia alebo nieco take. Jednoducho na co najviac miest. Riaditelka to moze ututlat. Bela ucitelov ma pokrutene nazory a potom ich aj prezentuju pred ziakmi

saeedi
9. apr 2022

Urobila by som screen a poslala riaditelovi, zriadovateľovi a min. jednemu mediu, regionalnemu alebo celo narodnemu. Ja osobne som sa stretla na strednej škole s obhajovanimTisa zo strany vyučujucej, doteraz ma mrzi, ze som to neriešila.

oli18
9. apr 2022

To co je znova komunizmus, ze za svoj nazor ma byt niekto perzekuovany? Tak ini nadavaju na prezidentku a nic sa im nestane a ty ides hlasit ucitelku pre jej nazor? Hambi sa.

sense
9. apr 2022

Môžeš označiť príspevok za rasistický a bude zrušený....

heleninamama
9. apr 2022

Zaujímalo by ma, čo to bolo za vyjadrenie. Dnes je už u nás za rasizmus považované všetko - pritom zvyčajne to je len pravdivé komentovanie skutočnosti.

jajka257
9. apr 2022

Kde ho napísala? A co je to za rasistický príspevok? Útočí na niekoho? Ci ty si to tak vyhodnotila?

matapo
9. apr 2022

...pokial pani citelka uci ako ma, nepodsuva svoje nazory detom a neovplyvnuje ich tymto smerom - co si myslim ze nerobi,tak potom akekolvek vyjadrenie na soc.siatach je jej vecou. Prip. JU upozorni, ze Ti to pride nevhodne.

mogaa
9. apr 2022

osobne si myslím že ak sa to netýka školy a neprenáša sa to do školy, tak si učiteľka môže vo svojom mimopracovnom čase robiť čo chce....

rude_baby
9. apr 2022

Mam pedagogickú. Dosť mojich spolužiacok z VŠ zdieľala na fb také chujoviny, a obhajovala také názory, až mi z nich bolo na grc... Keby som vedela, za taky človek učí moje dieťa, tak okamžite to riešim.

saeedi
9. apr 2022

@matapo pani učitelka je autoritou a jej nazor ma pre deti vahu a može ich ovplyvniť aj mimo školskeho arealu. takže to nie je v poriadku.

liz_lemon
9. apr 2022

a co presne napisala?

lienka.7
9. apr 2022

Daj sem co vlastne napisala. Nie všetko co sa tebe nepáči musi byt hned rasistické...

dskjhfdlkdjhl
9. apr 2022

Nebolo by ferovejsie, keby si povedala priamo dotycnej ucitelke, ze sa vyjadrila nevhodne?

deti95060810
9. apr 2022

napíš bližšie čo to bolo , o čom... možno ti ostatné napíšeme že to nie je vôbec rasistické

zuzitko74
9. apr 2022

Pokiaľ ten učiteľ neprezentuje svoje názory v škole pred žiakmi, v súkromí má právo byť nedokonalým a omylným človekom.
Z učiteľstva sa stáva, pomaly ale isto, povolanie, ktoré nikto nechce robiť. Nie kvôli práci so žiakmi, ale kvôli ľuďom, ktorí si myslia, že keď je učiteľ štátny zamestnanec platený zo štátnych peňazí, tak je parazit, ktorý nevytvára žiadne skutočné hodnoty a v podstate je otrokom povinný skákať tak, ako rodičia žiakov pískajú, lebo oni ho predsa platia zo svojich daní.

monka105
9. apr 2022

Z vlastnej skúsenosti si pamätám na základnej nášho triedneho, ktorý mal na stránke jeho kapely vycapené fotky s ťapkou v ruke, bol tam nahý v snehu. Popritom nám tu stránku jeho kapely sám odporučil. Keď sa to začalo riešiť s vedením, že je učiteľ a takéto fotky by nemal mať verejne vystavené, riaditeľka nabehla do všetkých tried a povyhrážala sa nám políciou, ak si budeme ďalej tie fotky medzi sebou posielať. Evidentne to bola naša chyba, že sme na jeho odporúčanie klikli na inkriminovanú stránku. Hold, čo na tom, že sme všetci videli penis nášho učiteľa. Aj ďalej nás učil fyziku.

lavinis
9. apr 2022

@oli18 byt rasisticke hovado nie je nazor a takýto človek nemá v školstve čo robiť.

jajka257
9. apr 2022

@lavinis a ty vieš, čo napísala ta učiteľka? Lebo súdiť a odsúdiť bez dokazu je fakt úplne mimo

autor
9. apr 2022

Screenshot mám a uricte to bolo rasistické a určite to nebola.iba moja domnienka či pocit, nemám 10 rokov, nemusím zveličovať. Zverejňovať to tu nejdem. Ja som jej nato slušne odpísala , príspevok zmazali, dokonca aj ona so svojou profilu zamestnanie. Ja to mam ale odfotené všetko.
@heleninamama od pravdidvej skutočnosti to malo ďaleko bohužiaľ
Napísala niečo v tom.zmysle, že by sa mali tmavé deti postrielať ako choré špinavé psi.

mimka1402
9. apr 2022

@oli18 Ty si v tej škole asi nedávala pozor keď dokazes slovo Hanba napísať s M. To nepíšu takto ani druháci na ZŠ.. Hanba

mimka1402
9. apr 2022

Autorka určite to daj aj vyššie!
Nielen riaditeľka, ale aj inšpektorát. Toto je choré co si ľudia dovoľujú. Neverím že takéto osoby vedia byť k tým deťom v škole fér a dobré, ak toto vedia vypustiť

17alexis
9. apr 2022

@mimka1402 presne to som chcela aj ja @oli18 napisat, ze ma medzery v zakladnom vzdelani, a to jej ako haMba nepride. Isto napise, ze slo o preklep.

bimbambom
9. apr 2022

Mňa dojala len jedna vec . Učiteľka je najhoršia , treba ju potrestať , ideálne vystreliť na Mars nech osoby ako nedýchajú ten istý vzduch ako ostatní slušní ľudia . Ale niko ten komentár nečítal ....

silvike
9. apr 2022

Fuuu tak to su prisilne vyjadrenia...tiez som hotova z vyhadreni triednej mojej dcery (4r.) Naposledy prisla dcera s tym, ze ucitelka povedala na papeza "satan jeden hnusny" Som tiez ostala zdesena....mala som chut jej hned volat ake muz ma stopol aby si este nezasadla na dceru.

mandarinka555
9. apr 2022

@heleninamama Nemajú argumenty, aby opačný názor vyvrátili, tak sa ustavične oháňajú rasizmom....pritom väčšina ani netuší, čo ten termín znamená...

oli18
9. apr 2022

@mimka1402 ok, diky🙄

baskustek
9. apr 2022

A čo tam také napísala? Prosím presne, nie vytrhnuté z kontextu...

sparrows
9. apr 2022

@baskustek “ že by sa mali tmavé deti postrielať ako choré špinavé psi.” v akom kontexte je toto v pohode? Takýto ľudia nemajú čo robiť v školstve.. ani v slušnej spoločnosti