Otváranie škôl a testovanie rodiča, ktorý je onkologický pacient

savmebej
13. apr 2021

Prosím poradite, keď som rodič onkolog. pacient, ktorý mal vseobecnu vynimku z testovania, čo robiť ak to bude odo mňa žiadať riaditelka školy?Testovanie každý týždeň?

nika82
13. apr 2021

pytaj sa v skole

savmebej
autor
13. apr 2021

@nika82 to určite nie

nika82
13. apr 2021

@savmebej a spytala si sa jej ci to bude od teba ziadat ?

simonah73
13. apr 2021

@savmebej otestovat sa moze druhy rodic, u nas sa testuje len muz.

danieli
13. apr 2021

ak ma rodic vynimku z testovania ako onkologicky pacient, nemyslim si, ze ho niekto bude pytat test, iba kopiu vynimky, my sme takto dokladovali tie 3 mesiace po prekonani covidu, kedy sme tiez mali vynimku z testovania a bolo to plne akceptovane skolou

nika82
13. apr 2021

@simonah73 tak ale su skoly , ktore chcu testy od oboch rodicov

savmebej
autor
13. apr 2021

@danieli som aj po prekonaní covidu

savmebej
autor
13. apr 2021

@nika82 no ved pravez bude ona si tam robí dvojvolne rozhodnutia preto sa pýtam tu

martul
13. apr 2021

@savmebej otestovanu musí byť jeden z rodičov, nie obaja, pošli manžela

nika82
13. apr 2021

@savmebej tak zavolaj do NCZI a popytaj sa

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
karamellka1
13. apr 2021

@savmebej však ak máš potvrdenie o prekonaní covidu (nie staršie ako 3 mesiace), testovať sa nemusíš

nika82
13. apr 2021

@karamellka1 ale potvrdenie o prekonani covidu sa uz dlhsie nedava

karamellka1
13. apr 2021

@nika82 však som ho dávala v pondelok

hettinka
13. apr 2021

@nika82 staci výsledok testu v SMS/maili a od vtedy 90 dni výnimka z testovania. Alebo môže požiadať o papier v MOM, včera som zachytila takú info, že nie lekár, ale testovacie miesto môže dat.

lubka73
13. apr 2021

alebo

b) za seba, že mám platnú výnimku z testovania a uvádzam dôvod:

toto je v cestnom prehlaseni, cize ak mas vynimku asi ju tam treba napisat

nika82
13. apr 2021

@karamellka1 tak nasa dr ho ani nepotvrdi ma papier uz asi 2 mesiace na dveroch

karamellka1
13. apr 2021

@nika82 my sme teraz v marci prekonali a v pohode aj mne dala doktorka potvrdenie, aj manželovi ( on má inú doktorku)

simonah73
13. apr 2021

@nika82 tak ale skola je viac ako nas hlavny hygienik? ako beriem ak sa zriadovatel rozhodne na vlastne triko upustit z nejakych podmienok ale nemoze byt viac ako vyhlaska.... nas napr ked sa otvaral prvy stupen pre rodicov len co nemozu mat HO, tak vyhlasil, ze nebude robit rozdiely medzi rodicmi, lebo ved aj ked su HO to este neznamena ze vedia normalne pracovat ked maju doma deti a tym padom nebol nutny ani ziaden papier zo zamestnania ci moze alebo nemoze vykonavat HO. aj teraz dufam, ze vyhlasi, ze ked moze prvy stupen mat len rusko tak nech ho maju aj ziaci na druhom stupni.

savmebej
autor
13. apr 2021

@simonah73 je to cirkevná škola, vždy si tam ona dosť presadzuje svoje

zefyra
13. apr 2021

@savmebej Ja sa netestujem, dostala som od Dr papier ze sa zo zdrav. dôvodov nemôžem testovať a kópiu z neho som odovzdala do školy.

savmebej
autor
13. apr 2021

@zefyra dakujem

kataina
21. apr 2021

aj ja mam vynimku z testovania a podpísala som čestne vyhlasenie, že mam vynimku. Nikto nema pravo zisťovať tvoj zdravotny stav. A potvrdenie o vynimke som tiež neukazovala nikomu ani v škole, ved som podpisala čestne vyhlasenie, že mam, takže nemôžu spochybniť že by som klamala ?