Ospravedlnenka do školy

evkaaadamko12345
19. dec 2023

Môžem do edupage napísať skrátené na ospravedlnenku choroba,alebo to mam rozpísať,že ospravedlňujem môjho syna(dcéru)zo zdravotných dôvodov?Stacilo by to jedno slovo?

veronikavaneska
19. dec 2023

Ja vždy píšem
Dobrý deň, Meno dnes nepríde do školy je chorý. S pozdravom meno

zuzanaete
19. dec 2023

Je to sposob komunikacie s ucitelom, takze za mna si to pyta normalne rozvite vety. Aj ked ucitel pochopi aj ina slovo “choroba”.

misiatko81
19. dec 2023

ja som vzdy rozpisovala, ale trident nam odkazala, že Staci heslovite

pecka
19. dec 2023

@evkaaadamko12345 do elektronickej ospravedlnenky by sa malo písať heslovito
- choroba
- lekár
- rodinné dôvody .... a pod.

malulienka
19. dec 2023

@evkaaadamko12345 Najskôr napíšem učiteľke na edu sms, že moje dieťa je choré a že nepríde do školy a potom už len píšem ďaľšie dni choroba.

deti95060810
19. dec 2023

my len píšeme rod. alebo zdravotné dôvody...

macilaci
19. dec 2023

@evkaaadamko12345. Učitelia to nečítajú. Ú nás stačí heslovito.

januska12323
19. dec 2023

Ako napíšeš tak bude.

zuzuliennka1
19. dec 2023

@evkaaadamko12345 u nas sa pise heslovito, a zvycajne mi to v zapati ucitelka aj schvali, naco vypisovat litanie

radacak
19. dec 2023

@evkaaadamko12345 ja iba normálne napíšem učiteľke že je chorá a nepríde 🤔

evkaaadamko12345
autor
19. dec 2023

@zuzuliennka1 ďakujem aj si myslím

evkaaadamko12345
autor
19. dec 2023

@pecka ďakujem

sella38
19. dec 2023

@macilaci preco by sme to necitali? 😂

Mne chodia aj take ospravedlnenky, ze "chori" .... 🫣

zuzubb007
19. dec 2023

Na edupage choroba, a ucitelke spravu, ze preco nepride piseme

mimikarol
19. dec 2023

Ja píšem len "choroba".

katica06
19. dec 2023

Rozpísané zvyknem triednému iba cez messenger, do Edupage stačí v skratke.

elanor
19. dec 2023

Ano, uplne staci, ze Chora(y)

because
19. dec 2023

Heslovite

anjelicek26
19. dec 2023

Ucitelke pisem normalne to rano mail, vratane toho, co mojmu dietatu je - covid, crevna chripka, prechladnuty... do ospravedlnenky potom uz len - choroba od do...

kikulienkadd
19. dec 2023

Ahoj,zvyknem písať:
Dobrý večer, prosím o ospravedlnenie synovej neprítomnosti z dôvodu choroby. Ďakujem.
Ak treba viac vysvetľovania,píšem p.uč.triednej správu cez chat v Edupage.

mandmsm
19. dec 2023

Áno, ja to čítam. A ten spôsob komunikácie zo strany rodičov je niekedy príšerný. Mne jednoducho príde neúctivé, že si rodič nenájde minútu na to aby mi slušne pozdravil a napísal dôvod neprítomnosti. Máte čas vypisovať na sociálne siete ale nemáte čas slušne napísať prečo Vaše dieťa nie je v škole. Vaše dieťa tie ospravedlnenky vidí a vidí aj to ako s učiteľom komunikujete. Potom sa nečudujme, že nám vyrastá generácia, ktorá nevie komunikovať a správa sa arogantne a neúctivo. Napríklad, keď mi rodič napíše typ ospravedlnenky: "tvrdý spánok", neviem či ma viac zarmúti, spôsob ako mi oznamuje, že jej syn zaspal alebo to, ako ľahostajne obaja pristupujú ku škole a svojím povinnostiam (ako napr. dochvíľnosť), aj matka aj syn. Rozprávate sa takýmto spôsobom aj vy so svojím zamestnávateľom?

h2
19. dec 2023

Píšem "Choroba", naposledy som to písala dnes. Načo litánie okolo toho?

mondolina
19. dec 2023

@mandmsm
je tam jasne uvedené zadať dôvod chýbania. dôvod chýbania je choroba, rodinné dôvody.
nie je to okolkovaná žiadosť o voľno 🙈

zuzuliennka1
19. dec 2023

@mandmsm moje dieta tie ospravedlnenky nevidi😁 a komunikacia rodica s dietatom urcite nezavisi od toho, ako dotycny rodic formuluje ospravedlnenie do aplikacie🤦🏼‍♀️
teraz skoro vsade zuri chripka, vsi, sarlach,… deti v ramci jednej triedy “odpadavaju” jedno za druhym, nemyslim si, ze ucitelky baziruju na tom, citat kazde rano 10x v edupage litanie rozneho druhu na rovnaku temu: dieta je chore

namornicka
19. dec 2023

Presne, ako je uvedené vyššie, dôvod píšem napr. viróza, bolesť hrdla, prechladnutie a pod to dátum od do. To je elektronická ospravedlnenka. Potom je tam taká možnosť že správa a tam píšem dobrý deň, bla bla, ďakujem, s pozdravom. To si vyžaduje text. To sú dve rozdielne funkcie v aplikácii Edupage.

zuzuliennka1
19. dec 2023

@namornicka aj ja tak, do tejto casti s ospravedlnenkami napisem len DOVOD chybania, co je proste choroba.
a do spravy ucitelke ked tak, ze poprosim ospravedlnit na dnes (na cely tyzden), syn ma virozu.

mondolina
19. dec 2023

@zuzuliennka1
a prečo ospravedlňuješ na 2 x? aj elektronické ospravedlnenie aj správa ?

beloved
19. dec 2023

Ja to tiez robim tak, ze do Edu napisem Meno je chora a pani ucitelke napisem, ze dcera je chora a nepride, cez Whatsapp normalne spolu komunikujeme

zuzuliennka1
19. dec 2023

@mondolina no prednostne ospravedlnim cez to elektronicke, a cez spravu len vynimocne, napr. min. rok mali nejaky nacvik programu a syn ochorel, ale tak, ze som vedela, ze nacvicovat nebude, to som poslala spravu, alebo ked proste vyvstane nieco vynimocne alebo ked sa potrebujem vzhladom k chorobe aj nieco opytat.
pokial mi len kasle a ostava doma a nepride do skolky, a neviem odhadnut ako dlho to potrva, tak kazde rano to tam odpipnem s heslovitym dovodom choroba

zuzuliennka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz