Opakovanie učiva 1. ročníka ZŠ

bubbiik
30. júl 2023

Ahojte,
nenašli by sa tu nejaké pani učiteľky, prípadne mamičky a mali by nejaké materiály, resp. testy na opakovanie učiva z 1. ročníka? Nakoľko s priateľom by sme chceli spraviť pre jeho malú neter takú zbierku rôznych pracovných listov na zopakovanie 1. ročníka, keďže veľa jej toho počas prázdnin vyfučalo z hlavičky von a kupovať nechceme pracovné zošity, nakoľko si myslíme, že už by ju to toľko nebavilo to prvácke učivo ale tam už chceme pre ňu pripraviť nejaké pracovné zošity pre druhákov, keďže toto všetko chceme ako darček na jej narodeniny

jarmila2010
30. júl 2023

su brozurky prazdninova skola,kde zabavnou formou je oapkovanie kazdeho rocnika ...byvaju aj v tescu
https://www.martinus.sk/?uItem=1575361&gclid=Cj...

simona20201309
30. júl 2023

@bubbiik ďakujem krásne za taky darček.... učivo...
Myslím, že toto by ste hádam mohli nechať na rodičov, nie? Co ste ju testovali, že ste usúdili, že jej niečo vyfucalo z hlavičky? Nevieš ani o tom, kde sa zháňajú pracovné listy, ale diagnostikovat odvahu máš.
Môžte kúpiť zábavné pracovné zošity, knihy, ..... ale toto určite nie. Nechcete vlastne deti? Tam sa môžte realizovat naplno.

jarmila2010
30. júl 2023

https://nasedeticky.sk/do-skoly/pre-prvakov/975... tu su rozne pracovne listy,kt pouzivali aj ucitelky v skole niekedy

simona20201309
30. júl 2023

@bubbiik radšej pozháňaj nejaké vedomostné hry na opakovanie písmen, matematiku.... naozaj je toho strašne veľa, je kopu perfektnych vedomostnych a vzdelávacích hier. Nie zošity s ucivom 😳

lulu0123
30. júl 2023

Suhlasim,ze ako darcek mi to pride nevhodne.Tiez mam prvacku.Neviem ako by na nieco take reagovala.Kazdy vecer si spolu citame knihu,ja stranu ona stranu.Po kazdej dovolenke,vylete si napise par viet co zazila.Matematiku trenujeme napriklad pri hrani kariet, hier, v obchode ked nieco kupujeme a pod.Ziadne pracovne listy neplanujem pouzivat.Aj ucitelka vravela,ze si maju najma oddychnut.

patka06
30. júl 2023

Na narodeniny nevhodný darček - malú slečnu nepoteší
Radšej pohľadajte náučnú spoločenskú hru, je ich kopec
Učenie a opakovanie nechajte na rodičov

euka210
30. júl 2023

@bubbiik ake testy? Jedine co treba opakovat je citanie a pismena zvyknu zabudnut. Mam prvaka, nedocitali citanku a ani nahodou nechce z nej citat, ani opakovat pismena...ale skola mu chyba uz zacal hovorit. Kupte jej radsej hru. Moj starsi syn raz dostal od babky ucitelky na narodky pravidla slov.pravopisu...nadseny vobec nebol, kedze bol mozno druhak, tretiak.

bielavila
30. júl 2023

Ako poznam seba( a aj moje deti) ja otvorit taky darcek tak sa rozrevem🤣🤣🤣

patus_2
31. júl 2023

@bubbiik s tým, že deťom "vyfučí z hláv" učitelia rátajú a opakovať sa bude v septembri. Teraz ju s tým nezaťažuj, ani ty keď máš dovolenku tak nechceš riešiť pracovné veci. Tento čas je proste oddych. Kúp jej nejakú peknú hru alebo ju zober do kníhkupectva nech si vyberie knihu, časopis čo ju bude zaujímať a zopakuje si písmenká bez toho, aby o tom vôbec vedela 🙂

jaskolka
31. júl 2023

Netrápte ju s pracovnými listami cez prázdniny, preboha! Keď tak, radšej nejakú knihu pre deti v takom veku, hru, detský časopis, ako toto. A ešte ako darček, to by nikoho nepotešilo, to akoby tebe dali vedro a mop napríklad, alebo dačo iné také praktické.
Prázdniny sú na oddych,po prázdninách učitelia rátajú s tým, že sa bude na začiatku učivo opakovať, tak určite by som tetaz neriešila "že jej veľa vyfucalo z hlavičky". Dajte jej možnosť prázdnin, nie učenie aj cez ne

zuzanajakubikova888
31. júl 2023

Maminka sa nepytala na Vas nazor ci je to vhodny darcek ale ci viete poradit pracovne listy...

kvetinka75
31. júl 2023

radšej jej kúpte človeče nezlob sa. A hádžte vždy dvomi kockami. Tam môže trénovať matiku. A nejakú peknú knižku na čítanie s veľkými písmenami je ich dosť. Ako niekto radiť, toto majú mať na starosti rodičia. Nech si s ňou na striedačku čítajú a môže písať zážitky z leta - kúp jej malý diár, nech si zapisuje. Myslím, že by ju to mohlo viac motivovať, ako pracovné listy. Brrrr Hrozná predstava. Leto má byť na oddych. Ešteže som vyrastala v časoch , ked neboli takéto premotivované matky, tety a pod. Celé prázdniny sme si užívali a posledný augustový týždeň sme sa už normálne tešili do školy.

alex49
31. júl 2023

@zuzanajakubikova888 nepatala sa maminka, ale aktívna teta, vlastne ani to nie, aktívna priateľka uja malej slečny. Všetci prváci cez leto zabúdajú, preto sa v septembri opakuje. Stačí kúpiť knihu alebo hru, kde sa ráta.

slavomira236
31. júl 2023

@bubbiik prvaci tam moc nieje co opakovat..napisat par viet pocitat zabavnou foou a citat citat citat ak jej to neslo...ine je to uz u tskych 3kov tam uz treba pred skolou zolakovat vybrane slova nasobilku delenie..
Ako pisala vysie je zosit praZdninova skola..u nas to vzdy ponukaju v skole v juni ma knci rocnika
Deti s tym pridu domov a kto chce si kupi

bubbiik
autor
31. júl 2023

Ďakujem za rady, ale s priateľom sme sa zamerali na to čo nám povedala ona sama a jej mamina, že čo by sme jej mali kúpiť, keďže ona hry hrať nechce, aj keď ju voláme si s nami zahrať človeče, pexeso a pod. čo baví jej mladších súrodencov tiež tak ona sa hrať nechce ju to nebaví a radšej sleduje videá na tablete, keď sme sa jej pýtali čo by chcela na narodeniny tak nám povedala, že niečo na opakovanie a na precvičovanie potom a to isté aj jej maminka nám povedala keďže mladej dáme to príliš v škole nešlo a pani učiteľka im kázala aby opakovali cez leto aby si to trochu osvojila,
Knižky sme jej samozrejme kúpili na čítanie čo dostane od nás, ale aj keď ju priateľ volá aby spolu niečo si prečítali alebo starký tak ona nechce, že ju nebaví čítať povedala a teda chceli sme ju takto trochu nakopnúť do toho, keďže vidíme, že jej mladší súrodenci sa aj zahrať chcú ale ona vôbec aj keď sme ich zobrali do hračkárstva aby si každý vybral nejakú hru a hračku tak ona žiadnu hru nechcela iba plyšáka si odniesla aj keď tam bolo veľa spoločenských hier aj na rozprávkové motívy ale ju to jednoducho nebaví

miskajerry
31. júl 2023

@bubbiik napíšte mi do správy mailovu adresu, poposielam vam pracovne listy

lulu0123
31. júl 2023

Este poradim,ak nechce citat,skuste najprv nieco lahke,kde je viac obrazkov ako textu.Napr.komix.Moja zacinala s komixovou knihou Hilda a trol.Su aj dalsie casti.

bielavila
31. júl 2023

@zuzanajakubikova888 ved to neni maminka ale frajerka uja tej nestastnice😂🤣🤪

zuzanajakubikova888
1. aug 2023

Jaj zeny na MK.. len kritizovat, zavidiet, vycitat a v ziadnok pripade radit , pomahat a chvalit 🙂 pekny dnik 💛

euka210
1. aug 2023

@bubbiik neviem ako je na tom napr. s casopismi...moji radi robili v nich ulohy. Pre prvakov je Adamko alebo Vrabcek pre druhakov, mozno nejaky junovy este v stanku budu mat. Nasim skola objednavala.

janulik2008
1. aug 2023

V niečom máš pravdu že opakovať. Tiež som teta a neter opakuje každý deň ale ☝️ má taký ako keby prázdninový denník kde píše čo za deň zažila a má taký pracovný zošit kde sú príklady aby nezabudla. Myslím že časopisy pre druhákov sú také kde je aj druhácke učivo a keď si písala že jej to nešlo tak skôr to nech opakuje aby nezabudla písmenká ako u nás keď som diktovala diktát a mi hovorí že Nana, ja som zabudla jak sa píše veľké písané K to tuším bolo 🤣🤣🤣
@euka210 to vážne? 😀 Joj až ľúto mi ho prišlo 🫣

euka210
1. aug 2023

@janulik2008 tie Pravidla ze dostal?...ano...tesil sa, ze kniha a bum...Pravidla...