Odprevádzate prvákov do školy?

12. apr 2024

Zaujima ma či odprevadzate prvákov do skoly? Myslim to, úplne do budovy skoly. Ja mojho každý deň vozim pretože skolu mame viac ako 5 minút autom a chodím s nim dokonca až do budovy skoly, ku skrinkam. Pockam kym sa prezuje, vyzlecie, rozlúčime sa a odchádzam. Pridem si tam celkom zbytočná ale zároveň keď párkrát išiel sam som mala vycitky že mohla som ho odprevadiť. Ako to mate vy?

ivik4
12. apr 2024

Mam druhaka a sameho by som ho este nepustila. Rozlucime sa tak 5metrov od vchodu skoly , my nemozeme dnu do skoly ist a bolo by to aj zbytocne,naco

monika07142019
12. apr 2024

Ahoj, ja už mám síce druhaka ale keď bol prvák tak možno prvi mesiac som s nim chodila do budovy školy, potom som ho už len vysadila pred školou a šiel sám ,, tento rok už chodí autobusom do školy

belllinka
12. apr 2024

Tak toto počujem 1x. Pokiaľ viem, všade je zákaz vstupovať rodičom do budovy školy, či už ráno alebo poobede. Načo? Veď to už nie sú malý škôlkari, musia sa vedieť sami prezliecť.

pribinak
12. apr 2024

Do budovy sa u nás rodič nedostane. Takze môžeš ísť maximálne po bránu

slavomira236
12. apr 2024

Pod skolu len u nas nemozeme do budovy ok korony

enusamt
12. apr 2024

Prve 2 tyzdne sme chodili az do satne a odprevadili do druziny, pripadne sme pomohli.. a potom uz len ku dveram, skontrolovat, ci si pipne a ideme prec

autor
12. apr 2024

Fiha, prvýkrát pocujem že zakaz rodičovi do budovy skoly. My to teda tak nemame ale mame menšiu skolu na dedine. Autom ideme ku bráne a brána je tak mozno 20 metrov od vchodu skoly.

lenka098123
12. apr 2024

Ako ďaleko to máte do školy peši ak sa smiem spýtať?

autor
12. apr 2024

@lenka098123 cca 3 km

zuzubb007
12. apr 2024

U nás majú zákaz vstupu rodičia do budovy školy, a keď bola dcéra prváčka mohli sme vstúpiť len prvý mesiac a potom museli sami chodiť a všetko, musia sa naučiť samostatnosti a je to super, takze na konci prvého ročníka by som určite nechala dieťa samé a nemamickovala ho

guudy
12. apr 2024

@zuzubb007 u nas to bolo rovnako, uz pred 15 rokmi 🙂

kleopatra114
12. apr 2024

Po bránu , niekedy po dvere . Dnu sme mohli len prvé dni .

mon895
12. apr 2024

Ja odprevadzam na parkovisko odtial ide sam a ked ho vezie muz ten mu otvori dvere budovy a dalej ide sam. U nas tiez rodicia vstupovat do budovy mozu ale co som si vsimla tak s detmi ku skrinkam (niektori az do triedy) idu len ked idu po 7:45 ak idu do rannej druziny tak deti idu same

beronsche
12. apr 2024

@belllinka u nas ziaden taky zakaz nie je..
Inak, mne to pride az absurdne - zakaz vstupu rodicom do skoly..

Autorka - Prvakov som takto odprevadzala chvilku, na zaciatku roka, kym sa zorientovali. Teraz by som to uz na tvojom mieste nerobila, ved je druhy polrok. Ale porozpravala by som sa o tom najprv so synom. Povedala mu, ze uz je velky a urcite to zvladne aj sam.

diewcatqoo
12. apr 2024

Jasne, ze odprevadzam. Sameho by som ho este nepustila a on ani nechce zatial sam. Prve dni som ho vodila az do triedy, neskor do satne a teraz ho vodim pred dvere skoly. Vynimocne sa stane, ze s nim idem dnu, napr. ak ma priniest nieco vacsie, tak mu pomozem.

martul
12. apr 2024

Prváka som odprevadila po dvere budovy, ďalej nás ani nepustili. V čom máš preboha výčitky, že sa naňho nebudeš pozerať ako sa prezuva?
Skús aj dýchať namiesto neho, nosiť ho na rukách a kŕmiť, aby si nemala výčitky.
Čo tak trošku ho nechať, nech to zvládne sám?

patus_2
12. apr 2024

Na väčšine škôl je zákaz vstupu rodičom. Po dvere, dať pusu a ďalej už ide samé dieťa. Nemaj výčitky, zvládne to úplne v pohode aj sám. Inak chvíľku som pracovala v škole, kde mohli rodičia do šatne, ale fakt to nerobilo dobrotu. Mamičky sprevádzali aj piatakov, šiestakov, asistovali pri prezúvaní, dokonca aj šnúrky viazali ...

marcellka32
12. apr 2024

Ale už sme v druhom polroku, už ho nechaj trošku samostatného, lebo sa s ním budeš učiť až do 9. Ročníka a chystať mu kabelu do školy (ako jedna moja známa)

marcellka32
12. apr 2024

@patus_2 toto, a doma sa s nimi učia po príchode z práce ešte aj na druhom stupni

zuzubb007
12. apr 2024

@beronsche no mne to príde super zákaz vstupu dospelým je to bezpečnostné hľadisko hlavne, ako vieš kto tam príde, to hocijaký psychopat sa dostane do školy a môže si tam behat

guudy
12. apr 2024

@beronsche zakaz vstupu rodicom do budovy nie je absurdny. Jednak si predstav skolu s 500 ziakmi, keby len 1/3 rodicov chodila do budovy, tak su tam spoluso ziakmi hlava na hlave. Plus, bezpecnostne hladisko. Ak pustas do skoly rodicov, pokojne ti tam moze ist hocikto cudzi a sposobit nemale problemy.
Do skoly rodic moze samozrejme ist, ale je to kontrolovany vstup.

gaborka28
12. apr 2024

My sme mohli chodiť tuším prvý mesiac, potom nás požiadala ucitelka, aby sme deti nechali trosku priestor na samostatnost. Ja s tým maximalne súhlasím. Terqz
je druhak a zo školy chodí kusok sam, chodím ho cakat len k prvej ceste - ale uz sa stalo, že asi dva-trikrat isiel úplne sám za mnou do prace (je to asi 10 min peso). Chcel, skusil. Mna ako mamu išlo poraziť od nervov pri čakaní, ale ta hrdosť, ako to zvladol. Hadam o 5 cm aj podrástol 😀

zuzubb007
12. apr 2024

@marcellka32 presne poznám takú mamičku, čo chystá veci stále dieťaťu a to je už druhý stupeň, ide sa s prepáčením pokakat z dieťaťa, a boji sa všetkého vody, nedaj bože niečo nové, nevie si sám ani obed zohriať proste všetko spraví mamička, do života super priklad

januska12323
12. apr 2024

Je to školák nie škôlkar. Myslíš, že tých pár metrov nezvládne sám prejsť a prezuť sa? To by nechodil do školy. Dokonca by zvládol aj celú cestu do školy pešo ak by si ho nechala.

anjelicek26
12. apr 2024

Do budovy sme mohli chodiť len prvý týždeň školy. Odvtedy nie. Všetko zvladnu sami,už nie sú skolkari...

belllinka
12. apr 2024

@beronsche čo je na tom zákaze absurdné?

30katrusa40
12. apr 2024

Dcéru som odprevadzala k budove. Teraz ju odprevadiť len k bráne lebo cez parkovisko je to hrôza. Ale od brány ide už sama. Je tretiačka. Vozím ju do vedľajšej dediny , u nás sme ju do školy nedali kôli zlým skúsenostiam .

simsalabim
12. apr 2024

Deti uz mam velke, ale rodicia mali v kazdej skole zakaz vstupu... mohli iba vojst do takeho vestibulu, ale cez vchod sa nedostali, iba ak mali dohodnute stretnutie.

mariba77
12. apr 2024

Ahoj, mám syna prvaka a odprevadime pred školu, v šatni už funguje sám. Prvých asi 10 dni sme chodili s ním, následne som pár dni kontrolovali len cez okno z vonku, ale už to ma dávno zmaknute a teda od dverí sa už o seba stara sám 😂 ale popravde sú rodičia, ktorí chodia s deťmi stále do šatne a sú deti, ktoré ráno aj stále plaču…

beronsche
12. apr 2024

@guudy tak hadam je rozdiel, ci ide o zakaz, alebo ide o kontrolovany vstup.
@belllinka skola nie je vazenie. Pride mi absurdne, ze nemozem vstupit do institucie, kde su moje deti.