Odklad do ZŠ a následný nástup

11. máj 2024

ahoj boli sme s dcerov CPP povedali mam ze dcera je vyzreta do skoly, ale daju mam odklad lebo je julova. No mam dilemu na zapis sme boli neprijali nas a pisali sme odvolanie, ale keby nahodou dceru prijmu moze nastupit? Hoci jej momentalne vybavujem odklad? Bude mat papier z CPP, obvodnej a aj papier jej vytlacim co mam podat v skolne. Nahodou mi niekto nevie odpovedat ?

januska12323
11. máj 2024

Odklad len kvôli tomu, že je júlová? Keď nemá žiadny problém daj ju normálne do školy. Doklad z cpp je len odporúčanie rozhoduje rodič.

ullala
11. máj 2024

Prosim ta, to kde davaju odklady vyzretym detom, iba preto, ze su julove? Takyto odklad by som vobec nevybavovala.

autor
11. máj 2024

@januska12323 Cize mozem ju v pohode dat aj ked mam ten papier ano?

autor
11. máj 2024

@ullala ako ja som ho nechcela ani vybavat ale nezobrali mam dceru do skoly kvoli kapacite.. Pisala som odvolanie, ale dost pochybujem... Presto sa aj pytam ze keby nahodou odvolanie pomohlo ci ju mozem dat ked budem mat papier z CPP a obvodnej... Ale popravde ani neviem co mi tam obvodna napise kedze dcera je ok

lulu0123
11. máj 2024

Ak nema ziadny iny dovod ako vek, nedavaj odklad.Na nejaku skolu ju zobrat musia.

danieli
11. máj 2024

Mozes ju dat do skoly, cpp len odporuca, ty rozhodujes, mozno dali odklad lebo to byva dobrym zvykom, ze letne deti odlozia este na rok do skolky

deti95060810
11. máj 2024

tak nám neodporúčali ani Cpp ani mš , dcéra letné decko a dali sme... zš na prijímačkách - vraj OK.
horko sme to oľutovali. min. 5 krát sme ju chceli vrátiť do mš.
je len na rodičovi či dieťa dá alebo nie do školy.
s dcérou sme presedeli roky pri knihách kým to dotiahla na najlepšiu žiačku ...

kuki13
11. máj 2024

vy uz mate takto skoro rozhodnutie zo ZS? Nevzdavajte to, na odvolanie sanca je. U nas brali minuly rok na odvolanie dalsich 15 deti. Samozrejme zalezi aj na velkosti skoly. Moj je junovy chlapec a neuvazujem momentalne o odklade...

h2
11. máj 2024

Ja mám augustového, na žiadnej poradni sme neboli, ešte aj v škôlke chýbal, keď tam boli psychológovia kvôli poradenstvu ohľadom odkladov. Dala som ho úplne normálne do školy. Ak je tvoja dcérka v poriadku a zrelá na školu, nestrácajte ďalší rok zbytočne v škôlke.

danieli
11. máj 2024

Ja mam tiez augustoveho syna, cpp zhodnotilo zrely, my sme poziadali o odklad, narodil sa predcasne, dobiehal rec, bol o cislo mensi ako vsetci jeho spoluziaci, u nas ten rok velmi pomohol, to bol mega rozdiel ten 1 rok, nastupil spokojny sebavedomy netrapil sa, dodnes si za to v duchu tlieskam, aj ty ako mamina musis citit, ci do skoly dat alebo nedat, ak mas sikovnu dcerku leto neleto dala by som ju do skoly

lucik194
11. máj 2024

dala by som ju do skoly. to , ze je julova, no a co?

oni nemaju právo jej dat odklad, ken kvoli tomu,bze je julova, jed sami povedali , ze je v pohode ....

oni maju len poradit. ak je julova je to na tebe. rozhodnutie je na tebe .....

pribinak
11. máj 2024

Toto je poriadna blbosť. Aj keď máš papier z CPP je má rozhodnutí rodiča či doeta dá alwbo nie do školy

evkamotka
11. máj 2024

Neter je narodena koncom augusta, normálne isla 2.9. do skoly, zvlada lavou zadnou az sa nudi. Same 1 samozrejme. Ak je dcera ok, bude v skolke dalsi rok nestastna s krpcami. Uz bude mentálne uplne inde. Mam septembroveho syna, ide po spravnosti az teraz skoro sedem rocny a je fakt ze nestastny. Sam od seba cita pise pocita, nasobi... a prdka sa v skolke s omalovankami, spajaju ho s 3r detmi. Vyslovene sa nam sťažuje ze nic nerobia, je mu to v skolke uz slabucke

sante81
11. máj 2024

Z vlastnej skúsenosti syn v septembri 7 rokov, dali mu odklad kvôli tomu že chodil na logopediu, nesúhlasila som, len ma to stálo kopec času učiť sa s ním, dnes je ôsmak a má najlepši priemer z triedy

monulik52
15. máj 2024

Pokial viem o tm ci ide alebo nejde do skoly rozhodujete vy. Nikto iny nie. Do skoly ak dovrsi fo konca augusta 6 rokov ju musia prijat pokial ste v skole na zapise nepovedali z ebude mat odklad. Syn tiez dostal odporucanie na odklad ale konecne slovo som mala ja ako rodic ak by som trvala ze chcem aby siel do skoly riadne by do skoly nastupil aj keby mal papiere na odklad. Neviem preco julovym detom automaticky davaju odklad to je nejaky novodoby boom. Ak jej pobedali ze je pripravena do skoly by som ju dala aj napriek tomu ze je julova.