Od akého veku ste pustili dieťa samé autobusom do školy?

zvedavamt
13. feb 2013

Od akeho veku ste pustili dieta autobusom same do školy vo vedlajšom meste?

lubica78
13. feb 2013

No moja hneď od januára v druhej triede - ja som ostala na rizikovom, tak sa inak nedalo a zvykla si veľmi rýchlo ... našťastie 🙂 . Dostala mobil a pokyny kedy sa bude hlásiť a fungujeme tak doteraz 😀

irriss
13. feb 2013

@zvedavamt
Ahoj! Tak my tu mame skolni autobus, ktery funguje uz od jeslicek..deti uz pred 3tim rokem jezdi "samotne" - v doprovodu "autobusove vychovatelky"
Ale bez dohledu se tu zadne dite nesmi ani pohnout..nesmi samo do parku..samo nakoupit...nesmi samotne do skoly ani ze skoly..proto pro mne bylo tezke tento "bezpecnostni system" ve veku 11ti let prerusit....
Moje dcerka jezdi sama "verejnym autobusem" od svych 11ti let 😉

ankaevka
13. feb 2013

Syn mal 7r a dcéra 10r, ráno chodili spolu a poobede každý zvlášť, podľa toho ako im končila škola..prvý týždeň som sa strašne bála ale postupne som si zvykla...mobily mali, dcére som sa vždy dovolala, so synom to bolo a stále je horšie, vždy si vybil baterku na hre a už som nemala prehľad kde je..iba raz sa stalo, že nestihol vystúpiť, dcéra bola pri tom a hneď mi volala..naštartovala som auto a išla po neho, našla som ho vo vedľajšej dedine ako sa šmýka po veľkej kope snehu

bets
13. feb 2013

zalezi aka komplikovana je preprava, kde je zastavka od skoly a pod...
u nas ist autobusom je velmi komplikovane, nielen dva prestupy, ale aj presuny na ine zastavky. velke 4-prudove cesty, prechody aj bez semaforov, takze ja deti same neposielam.

ekinkala
13. feb 2013

moj brat chodil od prvej triedy a od vtedy chodi hoci kedy aj ku mne alebo k mame do prace

prasiatko30
13. feb 2013

No neviem u nas autobusom asi chodit nebude lebo peso to ma rovnou ciarou asi 15 min ale tak skoro to asi nebude pocitam ze tak ked bude mat 11-12r hadam zacnu chodit v skupinkach - v okoli ma zo 4-5 deti co chodia do tej istej skoly alebo velmi blizko ale podobne ako hovori irris kebyze necham 6-7 r dieta ist same do skoly tak na mna asi volaju socialku a zo skoly by ju samu ani nepustili - musi po nu niekto prist inaksie ju samu nepustia

renab
13. feb 2013

@zvedavamt od 7 rokov dokáže chodiť autobusom, ale vrámci mesta. napr. denne chodí zo záturčia na sever a späť.

anjelicek26
13. feb 2013

@zvedavamt - my mame priamy autobus, ale 40 minutovu cestu, planujeme ju pustit ako 10 rocnu, dovtedy vozit.

renab
13. feb 2013

@zvedavamt a dnes pôjde prvý raz z príboviec do košút. majú chrípkové, tak je v príbovciach, ale poobede má tréning na hurbanke. tak uvidíme. hádam si poradí. a keď nie, bude volať. 😀

zvedavamt
autor
13. feb 2013

Mna by to ani tak netrapilo,ale ze min rok pri Hurbanke zmizlo dieta cestou z/do skoly. Nastastie pri kocke byvaju rano policajti,len je skoda,ze tam nie je chodnik, tak chodi cez park hned od zastavky pomedzi panelaky a cez dopravko.
Dnes ju mal cakat frajer,tak keby aspon spolu sli spoluziaci,tak som kludnejsia. Sa jej tak zapacilo busom,ze uz inak nechce.

renab
13. feb 2013

@zvedavamt to, že zmizlo dieťa počujem prvý raz ☹ . môj chodí sám, lebo nemá žiadneho spolužiaka zo záturčia. a keď nejde busom, tak ide pešo.

maznacik007
13. feb 2013

moja chodi do ZUS do nedalekeho mestecka max 5 km ani tolko asi nie.. ale samu ju nepustam .. teraz bude mat desat rokov.. chodim s nou..

sympa1
13. feb 2013

@zvedavamt zacala som ju pustat teraz ako 8 rocnu, aj to len preto ze rano na zastavke sa pozbiera dost deti aj spoluziakov ktorí idu do tej istej školy a poznaju sa...zastavka je hned pri škole ale naspat este nie...to chodime po nu zatial

katecameron
19. mar 2013

aj moj chodí sam ako 8rocny skola je od zastavky cca 300m vzdusnou ciarou aj menej niekedy chodí este s jednym chalanom ktory je mladsí o rok ale domov si ho chodím brat sama pretoze by isiel uplne sam a este sa bojí tak ho radsej vozím autom

matka307
24. mar 2013

moja dcera chodi autobusom od prvej triedy...je to len do vedlašej dediny...5 minut autobusom, zastavke hned vedla školy...tak mame pohodičku...ale strach je tam stale...teraz pojde aj druha dcera do školy, tak už budu na to dve...ale z našej dediny chodi velmi vela deti tym autobusom, tak tam neni sama na zastavke ...deti si zvyknu na všetko, len s rodičmi je to horšie 😖

digysa
25. mar 2013

Ja si este osobe neviem predstavit mojho syna posadit na autobus,aby isiel sam do skoly.....V prvom rade zo zakona nemozem a v druhom rade mne sa 7 rokov zda velmi malo....Proste moj osobny pocit mi to nedovoli.

A ak bude mat dostatocny vek (11 rokov) kedy bude moct sam chodit do skoly, tak autobus to nikdy nebude.....my totiz byvame od skoly rovne 4 domy 🙂 Prejde cez jednu ulicku a po jednom chodniku. Trva nam to 2 min pomalym krokom. 😅

digysa
25. mar 2013

@prasiatko30 A ty si kde? My mame zo zakona 11 rokov.

selam
25. mar 2013

Já řeším podobný problém. Synovi je 7 let. Autobusem po městě by to asi zvládl, ale přiznám se, že mám obavy při přecházení přes hlavní silnice.

prasiatko30
26. mar 2013

@digysa no ja neviem ci je tu na to nejaky zakon ale v podstate nie je vidno potulovat sa deti same - vzdy ich rodicia chodia zaviest a vyzdvihnut - ako hovorim kebyze nepridem po dieta(6r) do skoly tak ju proste samu nepustia - caka aj s ucitelkou pokial niekto nedojde, a to musi dojst niekto koho ta ucitelka pozna alebo je teda autorizovany - lebo inak maju tiez nakazane nepustit - teda stalo sa mi len raz ze som dobiehala neskor do skoly ju vyzdvihnut a oni ju automaticky poslali do jedalne dali jej najest a mne povedali aby som si ju vyzdvihla az potom neskor 😅

digysa
26. mar 2013

@prasiatko30 U nas je to to iste. Dieta nemozem nechat same ani doma, ani v aute, ani v parku....nikde do 11 rokov.
V skole ho vydaju iba rodicom, alebo ludom na zozname. TIez mame taku "druzinu", kde sa deti hraju, robia si ulohy a pod. Mame to do 6 hod, takze automaticky, ak nezavolam, alebo nenapisem email, ze idem neskoro, tak dieta ide do After care.

sakura77
26. mar 2013

fuha.....ja asi az v 18tke pustim 😀 😀
inak,je pravda ,ze ja a moje segry sme chodili normalne uz od prvej triedy..issla nas cela kopa,ale tak samozrejme pred 30 rokmi bola troska ina doba...momentalne urcite do nejakych 11-12 sam nehrozi...od buduceho roka ide do skoly,budem ho vozit..( a to nas tatino uz zistuje ake su gps hodinky a podobne.....😀)