Od akého veku by ste pustili dieťa autobusom k babke, ktorá býva 120 km od nás?

denkatn
5. apr 2023

neukamenujte ma, len hladam riesenie. babka (moja mama) byva 120 km od nas. ma 70 rokov a nie je velmi ciperna. moja dcera ma 8 rokov. Niekedy by mi babka rada postrazila malu cez prazdniny, ale dcera vydrzi u babky len 1 den alebo 2. ( dcera sa sama hra na dvore, babka uz nevari ani pre seba, nosia jej jedlo, dlhsie ju nechcem zatazovat.) ked spravim tak, ze idem 120 km tam zaviest dceru a potom ten isty den 120 km naspat a na druhy den pre nu 120km tam a 120 naspat, tak som ja velmi unavena a vlastne mi to nepomoze, ani nic nespravim. tak babka vymyslela ze ona pojde pre nu vlakom 120 km, na stanici prevezme a 120 spolu naspat. a na druhy den ja pridem pre nu. to sa mi zda pre babku velmi unavne.
tak som myslela, ci by som nemohla uz dceru aj poslat autobusom.
nemate lepsi napad ako sa da riesit toto? (moj muz robi v zahranici a inu rodinu tu nemame)

anjelicek26
5. apr 2023

Mne to prijde vela :( Teda ten cas straveny v autobuse, boh vie, pri kom bude sediet, ake kaleraby jej bude tlacit do hlavy, ci nevystupi niekto a nepojde potom za nou. Ano mam v hlave kino... Radsej nech dojde babka k vam na par dni... vecer navaris a pojdes do prace, oni sa zabavia, dcere dobre padne mat vsetky hracky a knizky a svoju izbu...

denkatn
autor
5. apr 2023

@anjelicek26 babka u nas prave bola posledny vikend, dlho u nas nevydrzi, starsi ludia, taha ju domov, tiez pride len na 1 den. a ja mam tak vela roboty. zvycajne idem s dcerou ja, ale aby mohla byt s babkou , ale teraz bola chora dcera a ja mam zanedbanu robotu, neviem kde mi hlava stoji. velmi by mi pomohlo najst na to riesenie.

maryetta
5. apr 2023

Veru. Kym je babka mobilna tak nech teda pride k vam. Zmena prostredia aj jej prospeje.
Ja mam doma 8,5rocneho a teda ja by som nepustila. Este keby tak 20-30km mozno ano. Ale inac urcite nie.

anjelicek26
5. apr 2023

@denkatn Riesenie toto nema, skutocne ved zo zastavkami to mas aj pre malu 2h autobusom pomaly, nie? To je vela na tak male dievcatko... moji chodia 12km autobusom zo skoly a uz to trpnem, ci niekde zle nevystupia, ci bude vsetko ok, ci zas nejaky blby pubertiak ich nebude otravovat...

denkatn
autor
5. apr 2023

@anjelicek26 no, je to hodina cesty autobusom po dialnici. tak by mi pomohlo, keby mi ju niekto postrazil, zase su prazdniny....

luccija
5. apr 2023

@denkatn keď tam dcéra vydrží deň, dva nemá to význam.Mamu by som nezaťažovala nech ide pre ňu a samu by som ju nepustila.Bud zavez dcéru na viac dní, alebo choďte spolu pre babku a nech je u vás doma...a nájsť si nejakú študentku VŠ, ktorá sa s ňou pohrá, zoberie von, do kina ..

luccija
5. apr 2023

@denkatn bude to pre dcéru väčšia zábava ako s babkou kde je sama na dvore.

kristinapetronela
5. apr 2023

To nie .hocičo sa môže stať

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denkatn
autor
5. apr 2023

@luccija no len to treba platit, ja som tento mesiac este nic nezarobila, lebo minuly tyzden mali v skole riaditelske volno, predtym tyzden bola 10 dni chora, predtym boli jarne prazdniny a teraz su zase doma az do utorka...! mozes si aj ja spravit prazdniny a ist ka babke, ale kedy mam robit...

andrea_82
5. apr 2023

120 km sa aj mne zdá veľa. Ale niekedy sa dá so šoférom dohodnúť, že dieťa si sadne k nemu dopredu a on ho trochu prizrie (aby sa nerozprávala s cudzími, aby nevystúpila zle). Ale nie všetci šoféri sú takí ochotní ani to nie je ich náplň práce. Plus dieťa by sa pravidelne po ceste hlásilo mobilom.

salome123
5. apr 2023

Normalne ju posli autobusom. ved bude mat pri sebe mobil. popros sofera nech dohliadne aby vystupila na spravnom mieste.

ivangeline
5. apr 2023

Zavisi,ako rozumne je dieta a ci autobusar troska postrazi. ;D

deginko
5. apr 2023

Nie toto by som vôbec zatiaľ nedovolila a to mám fakt rozumnú dcéru,no aj rozumnemu dieťaťu vie napadnúť hlúposť a čosi vyviesť.A tiež si myslím,že pokiaľ to má byť na 1 den tak je to hlúposť...nepoviem keby na 3-4 dní,ale aj tak by som nepustila

barb06
5. apr 2023

ja by som ju tiež samu neposlala autobusom, aj keď je to len hodina ... moje deti síce chodia mhd každý deň samé, ale sú staršie a je to v rámci mesta ... ak by sa niečo stalo, napr. s autobusom alebo niečo, tak vedia zavolať a nastúpiť na iný; prípadne ak by ti dcérkazabudla vystúpiť, tam kde má ... no ja nvm, asi by to zvládla sama, ty si ju poznáš, ale teda mala by som z toho dosť stres; jedine tak, že poprosíš šoféra, aby na ňu trošku dal pozor; skôr by som asi riešila tú babku vlakom ... veď to nie je ďaleko a ani časovo náročné (a vlaky môžu mať obidve zadarmo, čo je tiež super); ja mám mamu v Martine a raz sme si urobili výlet vlatkom tak, že sme sa stretli v Trenčíne, čo je zhruba na polceste, cez deň sme boli aj s deťmi spolu a potom som sa ja vrátila do BA a mama s deťmi išla do MT; ale to je predsa len ďalej a na spiatočnú cestu je to časovo dlhšie, keby to bolo 120km, tak by mama prišla pre deti na otočku bez problémov; zase závisí od kondície babky 🙂

anjelicek26
5. apr 2023

Ono staci, ,ked babka dojde na zastavku 10 minut neskoro alebo bude zapcha na dialnici a mlada stres, ci na nu niekto pocka, za mna vela na 8 rocne dieta...teda na moje urcite... spytaj sa jej, ci si trufa, v prvej rade...

mimikarol
5. apr 2023

Tiež mám doma 8 ročnú a na toto by som si netrúfla. V podstate súhlasim zo všetkým čo píše @anjelicek26 Stat sa môže hocico a nikdy nevieš ako také dieťa zareaguje a vyhodnotí situáciu

zuzka0605
5. apr 2023

mam 8rocne dieta.je to daleko.ani nad tym neuvazuj.

h2
5. apr 2023

Ja som asi príliš úzkostlivá, ale ja by som ani môjho 11 a pol ročného ešte na takú cestu samého nepustila.

liljana
5. apr 2023

Podla mna trosku vymyslate. Dcera vydrzi tak 1 den u babky, babka vydrzi tak jeden den u vas a cestujete tolku cestu kvoli 1-2 dnom. Mohli by sa obe prisposobit a vydrzat viac dni. A sama busom tak od 12r.

tamtamka26
5. apr 2023

a nejaká ochotná (hoci aj staršia) susedka sa nenájde?? môj má 11, ale tiež by som to ešte neskúšala.

luccija
5. apr 2023

@denkatn chápem...tak k babke, ale na viac dní to sa Ti neoplatí platiť benzín hore dole.len toto budeš mať aj v lete dlhé prázdniny..niekedy je lepšie oželieť peniaze, keď sa dá a dieťa bude mať zabavu.Ale samu by som ju nepustila to je zákon schvalnosti...my sme išli do TN vlakom bola nejaká výluka a museli sme predať na bus a to idem vlakom raz za 5 r.Samu tak od 12 r aj, keď som úzkostliva a x žien napíše, že ich deti v 8 r chodia po celom meste.Aj mne bolo ako dospelej nepríjemné, keď sa nám vo vlaku prihovoril chlapík čo cestoval na východ videl, že nemám záujem a lozil z kupe do kupé a otravoval
Vezmi ju k babke na 3,4 dní to aj máš šancu niečo porobiť.Ale doma u vás by to bolo lepšie dcéra je vo svojom poukazuje všetko babke pohraju karty, hry...

janinah
5. apr 2023

8r ešte k tomu dievca a ešte k tomu v dnešnej dobe....? Nikdy by som takto neriskovala a len preto,aby som dcéru spratala z domu a porobila svoju robotu.

denkatn
autor
5. apr 2023

@luccija koli suczim ludom vo vlaku som chcela radsej autobusom, ze sedi na jednom mieste..

liusa82
5. apr 2023

ja som v takomto veku chodievala sama autobusom ku sesternici do Trenčína od Zm. Teta ma vždy čakala na zastávke a nikdy nebol problém.Ale zas ja som sa tam tešila a vydržala tam aj 2 týždne🙂

lucylaw
5. apr 2023

Aj ja mam doma 8-ročného a určite by som ho sama takto ďaleko autobusom ani vlakom nepustila a už vôbec nie kvôli jednému alebo dvom dňom.

kulumulu123
5. apr 2023

@denkatn ja som svoju pustila autobusom sice iba 40km k nasim s tym ze vie kde ma vystupit (nastastie na konecnej), mala mobil a na blbe dotazy pripadnych spolusediacich nereagovala (jasne ze nema problem si so starsim clovekom pokecat o pocasi ale osibne veci nie). Prisla v pohode na autobus ju prisli nasi vyzdvihnut. Mala 7r. Ty musis sama najlepsie vediet co zvladne a co este radsej nie.

luccija
5. apr 2023

@denkatn robíš z domu?
Kúp jej niečo tvorivé skladačky, náramky nech vyrába prebaví sa už je väčšia.Neviem ja by som ju ešte nepustila samu

zojazoja
5. apr 2023

U nas v žiadnom prípade kedysi 8 ročnú samu busom 120 km.v žiadnom prípade.

denkatn
autor
5. apr 2023

@luccija robim z domu, ale navrhujem riesenia a je to tazke na sustredenie, vzdy ked mam nieco rozpisane, pride mi ukazat co pekne namalovala, takze je tazke robit takuto pracu s dietatom. Varit alebo domace prace robit mi pri nej nevadi, ale formulovat vety neviem ked som vyrusovana. ale ved zvladla som to do jej 8 rokov, zvladnem aj dalej, ale chcela som si to ulahcit.. tiez babka ju aj chce vidiet, nie je to cudzi clovek, nejako tam ten kontakt je potrebny, takze mi za benzin hore dole nie je az tak luto, len fakt mam uz viac rokov a nedavam to na otocku s tym ze este nieco v ted den porobim.