Obed v škole

20. okt 2023

Cuketa a šampióny na paradajkách s tarhoňou - tak bolo písané.
Takéto suché cestoviny a podobne jedlá jedia naše deti v škole, lebo dotácia a šetrenie na našich deťoch. Nie sme schopný si zaplatiť riadne výživné obedy deti?

patka06
20. okt 2023

Nie je to všeobecný problém, musíte riešiť s vedúcou jedálne, prípadne so zriadovateľom.

zmrzlinka2021
20. okt 2023

A čo je zle na tom jedle?

pribinak
20. okt 2023

@zmrzlinka2021 kde sú tie paradajky?

januska12323
20. okt 2023

Piatky bývajú zvyčajne bezmäsité jedlá. Je to odfotene pred jedením alebo po ňom? Viac by ma trápila veľkosť porcie.

marci77
20. okt 2023

u nas boli dnes spagety s kecupom a so syrom😅

zmrzlinka2021
20. okt 2023

@pribinak tak ja vidím na fotke odfotenu len tu tarhonu

tana85
20. okt 2023

ano, je to bieda. jedla ako cestoviny s maslom a grankom - ako to moze splnit nejaku normu? dohanam to aspon tym, co im davam doma

autor
20. okt 2023

@januska12323 pred jedením, Ano mavaju male porcie

pribinak
20. okt 2023

@zmrzlinka2021 no veď žiadne paradajky

autor
20. okt 2023

@tana85 ja tiez, som na materskej, takze mame stale teple jedlo aj doma. Ale som z toho sklamaná… síce je prvák, ta porcia s polievkou mu stačí, ale ta chut a výživa žiadna

klarissa25
20. okt 2023

U nás majú napríklad fajn obedy...takže je to ako kde

bluka2
20. okt 2023

@zmrzlinka2021 výživová hodnota žiadna

hortenziaj
20. okt 2023

Ja keď počujem to jedlo, že cuketa a šampiňóny naoaradajkach s tarhonou, predstavím si veľké kusy cukety a sampinknoch, ale myslíš ze by to deti jedli? Ja keď vidím ako sa stravujú niektoré deti tak sa nečudujem ze tie kuchárky tak varia ako varia.ved na ihrisku sa každá maminka sťažuje ako jej dieťa nič neje a naháňajú ho napr so suchou tarhonou alebo čím po ihrisku a to dieťa iba sladké by chcelo. Ja osobne by som za taký obe neplatila, doma im viem dat lepšie a vyzivnejsie jedlo, hlavne keď mi deti jedia zeleninu a ovocie

kacena4
20. okt 2023

a kde vidis problem? rizoto je to iste a deti to miluju mimochodom ja tiez kedze pracujem v skolstve

h2
20. okt 2023

@kacena4 Veď to je samá tarhoňa. Máličko nejakých zelených kúsočkov tam vidím. Mala to byť zelenina s tarhoňou, očakávala by som, že tam nebude 99% tarhone.
Aj pre toto môj syn už do školy na obedy nechodí a dúfam, že ani tak skoro nebude.

januska12323
20. okt 2023

Tak sa treba sťažovať v jedálni, keď sa spojíte viacerí môžu sa veci zmeniť.

martinka13
20. okt 2023

Nezovšeobecňovala by som. U nás v škole majú deti výborne obedy. Takmer každý deň aj ovocie, džús, tycinku zo sušeného ovocia.... Porcie im stačia (mam aj na prvom aj druhom stupni)

mahuliena_biela
20. okt 2023

Napríklad moje dieťa by sa tomuto jedlu potešilo. Nemá rád mäso ani zemiaky, každý deň by jedol iba cestoviny alebo ryžu...

ascedant
20. okt 2023

Povedzme si úprimne, keby sú tam kusy zeleniny, tak by to ani jedno decko nezhltlo. Decká zeleninu nehlcú , hríby nehlcú, toto nelubim, hento nelúbim. Rodičia , nehovorím že všetci, koľko krát krmia deti sladkostami, somarinami z fastfoodu, alebo rychlymi jedlami, pizzou.....................

iwesska
20. okt 2023

@marci77 Toto ked maju sa mi dviha zlc. Vyzivova hodnota 0,0001. U nas sa hlavne decka stazuju,ze strasne male porcie odkedy su dotacie, napr.pol masa🙈

chrumka333
20. okt 2023

Kde ako...

chrumka333
20. okt 2023

Dá sa, keď sa chce

ascedant
20. okt 2023

Ono celý problém je, že v školských jedálňach sa varí podľa storočných výživových noriem, viacerí šéfkuchári na to poukázali, v kuchyniach sa nepoužívajú nové postupy a receptúry, a popritom sa dá variť zdravo, chutne a výživne

chrumka333
20. okt 2023

A niekedy to vyzerá aj takto

zuzanockamt
20. okt 2023

U nás obedy luxusné. Nemôžeme sa sťažovať. Zelenina, šaláty, ovocie, jogurty, sušené ovocie, ovocné/orechové tyčinky atď ako bonus - vždy niečo k obedu takmer denne. Rôznorodé, chutné.

luxus10
20. okt 2023

@ascedant na toto co pises , pravidelne reaguju aj pediatri, volaju po zmene noriem , stravy celkovo, avsak marne...

luxus10
20. okt 2023

@chrumka333 ta kacica vyzera ako uz raz zjedena...😍

h2
20. okt 2023

@ascedant Ale houby! Možno niektoré deti zeleninu radi nemajú, ale mnohé zase majú. Napríklad môj syn.

zuzanockamt
20. okt 2023

@luxus10 Veď o to ide - ukázať, ako deti plytvajú - to už je odpad, všetko to nechali a ide to von.

luxus10
20. okt 2023

@zuzanockamt tak ale zas kacica ma specificku chut, detom nemusi byt prijemny ten tuk co obsahuje, preto nezjedia...