O škôlke ani počuť

rebeca196
2. sep 2018

Kočky, máme doma 3 ročnú dcérku, ktorá nastupuje do škôlky. No o škôlke nechce ani počuť, dlho sa tešila a asi 2 týždne vzad nám zrazu povedala, že ona nechce ísť a stáleju to drží. Škôlka nám začína 10.09.2018 tak ešte mám týždeň aby som ju pripravila, len ani sama neviem ako, skúšam všetko a nič nezaberá. Aké máte skúsenosti, ja viem, každé dieťa je iné .....

jana_eyre
2. sep 2018

a ty nastupujes do prace?

saslavka73
2. sep 2018

Tak skús o tom nehovoriť. Proste nič ticho.

rebeca196
autor
2. sep 2018

@jana_eyre áno, zo zamestnávateľom som sa dohodla, že mesiac budem robiť z domu, aby sme sa zabehali .....

rebeca196
autor
2. sep 2018

@saslavka73 ja som ticho :D len malá niekoľkokrát za deň spomenie, že ona do škôlky nepôjde

lubiss
2. sep 2018

a to sa ešte priprav nato ako bude plakať - a možno nie možno sa jej zapáči 🙂 každopádne sa som revala každý deň celé 3 roky :D a takisto som sa netešila ani do školy hehe

basska_b
2. sep 2018

@rebeca196 Podľa mňa sa treba s ňou o tom rozprávať. Spýtaj sa jej, prečo tam nechce ísť. Vysvetlí jej, čo ju tam čaká, bude na to lepšie pripravená. Choďte sa tam keď tak pozrieť, keď tam nebudú deti, nech vám ukážu priestory. Spýtaj sa, či sa stále niečoho obava a podobne, vysvetľuj, že musíš ísť do práce a že tam bude mať kamarátov a podobne. Je to úplne normálne, že ju podporis a nie že tieto výroky sa budú ignorovať a potom ju tam 10.9. revucu odvlečies a bude mať traumu ešte na dlho. To je taký moj pohľad.

kathrin17
2. sep 2018

u nasej malej to boli dva mesiace revu kazdy den ☹ prve tri tyzdne celodenny, potom uz to bolo lepsie.....aj neskor ju napadlo par dni, ze ona do skolky nejde a ked som ju tam nechavala, tak hucala akoby ju z koze drali....teraz tvrdi, ze sa tesi...uvidime zajtra 😀

rebeca196
autor
2. sep 2018

@lubiss máme staršiu dcérku tam to bolo podobné, len ona sa tešila a po prvom dni viacej ani počuť o škôlke, celé tri roky. Tak zhruba viem čo ma čaká .....

pragmaticka
2. sep 2018

A to kto o tom doma rozhoduje? Ty alebo tvoje dieta? Pekne jej to vysvetli ze deti sa chodia do skolky hrat a ty musia pracovat aby ste mali peniaze atd. atd. A sup s nou ci chce ci nie. Mna sa v troch tiez nikto nepytal ci chcem ci nie a tu som😂 moja zase nechce ist zajtra s nami na dovolenku k moru ale chce ist uz do skolky.to to mame teraz akoze stornovat a zaplatit 100% sumu???😂

rebeca196
autor
2. sep 2018

@basska_b áno, veď keď spomenie škôlku ja sa jej snažím všetko vysvetliť, ako to je. Nikdy ja nezačnem prvá hovoriť o škôlke, celkovo vždy sa jej snažím všetko vysvetliť, nikdy ju neklamať. Na otázku prečo tam nechce ísť, odpovie lebo nechcem :D

rebeca196
autor
2. sep 2018

@kathrin17 toto sme zažívali so staršou, no 3 roky nechcela chodiť do škôlky

rebeca196
autor
2. sep 2018

@pragmaticka asi si ma nepochopila, ja jej na výber nedávam, do škôlky pôjde tak či tak.... Vidíš a naša by len po dovolenkách chodila, hneď keď prídeme domov tak sa pýta kedy znovu pôjdeme, čo nás teší, lebo my veľa cestujeme .....

jana_eyre
2. sep 2018

@rebeca196 mozno praeze budete mat lepsiu situaciu ako so starsou - ta sa tesila a potom.uz nie a tato sa netesi a mozno potom bude.. urcite si zvykne..

moj najstarsi sa tesil ale trvalo asi pol roka kym si uplne zvykol.. dcera ta zase ani raz nezaplakala a skolku milovala od zaciatku.. obaja nastupovali ako 4r..

cathy26
2. sep 2018

@rebeca196 ty máš ešte týždeň, ale môj nastupuje zajtra a tiež nechce ani počuť😖som zvedavá ako to celé dopadne...všetci sme doma optimisticky naladený,že ho to prejde ale čím viac sa to blíži tým menej som o tom presvedčená 😏

ibrunova
2. sep 2018

Prečo nejde už zajtra, nech sa zabehne s ostatými deťmi?

tncka
2. sep 2018

@rebeca196 pozri ja doteraz ked si na skolku spomeniem je mi do revu 😂 uplne mam husiu kozu ked nahodou prechadzam okolo twj skolky,lebo ona stale existuje a ani moje dieta kvoli tomu som tam nedala 😊presne ju chapem chuda male,ale dufam ze si zvykne a nebude mat z nej traumu. Hovorim, ja som prerevala cely cas co som tam bola. Davali nas aj k starsim detom a tie nam robili zle a same vyhrazky...ako decko som sa velmi bala a presne si to pamatam🤔😣

pragmaticka
2. sep 2018

@rebeca196 tak potom neries..par dni/tyzdnov si poplace a bude dobre..noo aj my..zijeme da sa skoro povedat ze v 3 statoch a cele leto sme boli raz tam raz tam a raz tam tak chuda asi ma uz dost a chce uz ten svoj rezim,skolku a klud..😂

drobcek26l
2. sep 2018

Chodíte sa hrávať do nejakých detských centier? Ak hej, povedz jej ráno ze otvorili nové ze sa idete pohrať. U nas to fungovalo nas maly mal fóbiu zo slova škôlka, ale ked som mu povedala ze ideme do centra tak išiel v pohode. Ani nevedel kedy som odišla.

evalin88
2. sep 2018

Ja som nechcela chodit. . Vravela som mame ze ma boli brucho a plakala kazde rano.. sestra opak.. dokonca si den vopred balila maly ruksak... aby mala do skolky vsetko...sama z vlastnej iniciativy a nikdy nevyronila slzu.. urcite si zvikne ak je spolocenska bude sa o par dni tesit na deti

nat28
2. sep 2018

Jedna znama musela dat kvoli synovi vypoved z prace, tak velmi plakaval v skolke. A teraz sa do mna obuje asi zopar ludi, ale myslim ze spravila dobre. dieta je male len raz, zlomit jeho doveru asi nebude dobre. Moja najstarsia skolku milovala a prostredny chodil od januara na 2-3dni v tyzdni, niekedy rad, inokedy nie. Par x tam isiel s placom a ja koza som ho nechala. Teraz si to vycitam. Ale skoro som sa spamatala a odhlasila ho. Zajtra ma nastupit do statnej, sama som zvedava ako to dopadne. Nasilu ho ale davat nebudem.

ivanapetrasova
2. sep 2018

@ibrunova myslím že ten prvý "plakaci" týždeň jej isto chýbať nebude 🙂 môj osobný názor je že lepšie keď dieťa pri prvom nástupe ide trošku neskor, aspoň týždeň/dva, ak sa dá tak aj mesiac.

cervenaruza123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hettinka
2. sep 2018

@rebeca196 nepovedal niekto pred nou na škôlku niečo zlé? Napr. aj na ulici, že vypočula nejaký rozhovor, alebo váš rozhovor.

saslavka73
2. sep 2018

@rebeca196 Tak jej na to neodpovedz. Príp. že aj Ty chodíš do roboty takže tak.

rebeca196
autor
2. sep 2018

@ibrunova lebo je otvorená až od 10.09.2018 /robia rekonštrukciu a nestihli to/

ibrunova
2. sep 2018

@rebeca196 aha, tak v pohode, tak budú všetci začínať spolu 🙂

siska53
2. sep 2018

@rebeca196 tak nasi sa aj tesili a katastrofa najma u mladsej,starsi si po 3m.,zvykol,mladsia doteraz rano protestuje,smokli a to sme sa o skolke rozpravali,citali aj knizku Bobrik v skolke..
Nevystrasila ju starsia niecim? Skus sa opytat,ze ako si skolku predstavuje.. mozno nevie,co ma cakat,aj ked ma starsiu sestru

rebeca196
autor
3. sep 2018

@jana_eyre dúfam 🙂

rebeca196
autor
3. sep 2018

@cathy26 aj ja sa to snažím brať optimisticky, no tiež si myslím, že ma ten optimizmus prejde :D Daj vedieť ako bolo

rebeca196
autor
3. sep 2018

@drobcek26l áno chodíme, ďakujem za napád 🙂