Nevhodné správanie

rika8
3. máj 2023

Ženy moje pomoc.
Priateľ ma dcéru je prvacka, nosi same 5🤦🏻‍♀️, nie a nie jej latku vysvetliť, skusali sme uz kadečo, ona proste len tupo hladi a je ticho a odpoved na vsetko je len neviem.. A to tak po tichu, ze hlasku neda znat zo seba.. To je problem prvý, druhý problem je.. Ani neviem ako to spravne nazvat ale ona si lahne na sedačku a '' pr. a do nej'', je jedno kde je. Ci je to u mna ci doma, ci u babky a je jej fuk kto ju vidi.
Je toto normalne?
Uz som sa s nim kvoli tomu hadala, objednala som ju k psychologicke. Ak mate niektora skusenost kludne aj do spravy prosim 🙏🏼

jan510
3. máj 2023

urcite treba spec ped vysetrenie, ci je len rezignovana,alebo problem bude niekde inde, pozeram ze k psychologicke idete, cize to je velmi dobre, potom budete vediet sa odrazit co dalej

janulik2008
3. máj 2023

Mam neter a je prváčka akú látku? Viem že prepisujú texty, píšu diktáty a učia sa počítať ... alebo mi napadlo nerobí to naschvál?

luccija
3. máj 2023

@rika8 nebojí sa Ta máte pekný vzťah?
Možno má poruchu učenia čo jej nejde?

janulik2008
3. máj 2023

@luccija toto napadlo aj mne, sestra na malú na začiatku kričala keď písala a potom písať nechcela. Až keď som jej povedala nech na ňu nekričí, že sa malá snaží a každý začínal a hlavne že ONA škriabe ako kocúr tak došla na to že je to zbytočné 😀😀😀. Trz je už zmierená s tým, že pekne písať nebude za to napr. MAT jej ide super.

domkakvet
3. máj 2023

@rika8 upozornila by som ju na to a co sa tyka skoly by to s nou mali riesit otec s matkou.

deti95060810
3. máj 2023

myslela si že prdí? je to ešte pomerne malé dieťa, ja by som ju max. upozornila že dámy si dávajú pozor na tieto veci...časom isto pochopí...
s učením nepomôžem - isto škola niečo navrhne, však je koniec roka.

dilino
3. máj 2023

A prečo to nerieši tvoj priateľ s jej mamou s bývalou manželkou.Mala žije u vás prečo s as ňou učiš TY.Možno ťa neprijala ako otcovu priateľku.Aj to môže byť.

8aslan147
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rika8
autor
3. máj 2023

@deti95060810 nie prca, pohyby dava ako pri...

nikaeli
3. máj 2023

Prváčka nosí samé 5? čo na to učiteľka? rozprávali ste s ňou? ako sa správa v škole? aká je na hodinách? nedávno bola 3/4 hodnotiaca porada a rodičovské stretnutia, či osobné konzultácie, kde sa riešia slabo prospievajúci žiaci. Blíži sa koniec roka - dala vám škola nejaké odporúčania? dieťa žije s vami? čo jej matka? riešiť psychológa, prípadne špec.ped. poradňu by mali jej rodičia. Nie ty. Nie si jej zákonný zástupca.

rika8
autor
3. máj 2023

@dilino ta sa na deti vykaslala, stara sa sam o deti uz roky

rika8
autor
3. máj 2023

@luccija praveze normalne vychádzame, dokonca sama od seba povie, ze ma lubi, ze chce byt somnou napr,
Co sa tyka ucenia vsetko zle, matika nic. Prvouka nic. Diktaty, prepis... Ucitelka sa stazuje, slovnik ma plný mala, pekne všetko vysvetlujeme ale nula bodov

deti95060810
3. máj 2023

@rika8 jaj prepáč, nepochopila som....
sprchuje sa každý deň alebo aspoň každý druhý deň? nemá problémy v oblasti pohlavia? je správne vedená k hygiene? či nemá zapareniny - babka nech pozrie....
alebo potom takéto veci robia mentálne postihnuté deti - ale to asi nebude keď chodí do bežnej zš...

rika8
autor
3. máj 2023

@nikaeli ucitelka len, ze mala nespolupracuje, ze sa nezapaja.. Na pol roka mala 1same a teraz ju akoby chce nechat prepadnut alebo ja uz neviem.
Nechcem sa moc starat do toho kedze nie su moje deti ale jeho, no neda mi to.
Skola je jedna vec ale to ako sa chova mimo skoly je tiez zvlastne.
Jeho rodina je skôr proti tomu aby sli k psycho, ked som povedala, ze to nie je v zlom ale v dobrom ved tam nieco zrejme nie je v pohode, tak sa so mnou moc uz nebavili...

deti95060810
3. máj 2023

@rika8 mala samé jednotky? tak to spolu nejde dokopy...niečo sa muselo stať...psychológ.

gejb
3. máj 2023

@rika8 mozno ste ju dali do školy priskoro...ja by som trvala na psychologovi. Vysvetli aj rodine ze jw to pre jej dobro, ze jej chcete porozumieť a snažíte sa aby v škole prosperovala....

rika8
autor
3. máj 2023

@deti95060810 ked som tam ja, tak trvam na tom aby sa sprchovali kazdy den, aj ked su u mna, tak trvam na tom, ked su ale doma ide to inak, aj ked sme sa kvoli tomu hadali neraz.
Tazko je zacat ucit decka, ktore nevedia ake je mat mamu aby boli zrazu ine. To, ze prdia a grgaju kade chodia - uz som si zvykla, no nebavi ma napominat slecny.. Som s nimi vyse pol roka ale zacinam mat taky ten pocit - utekaj!, lebo sa zblaznis

nikaeli
3. máj 2023

@rika8 z jednotkárky sa nestane päťkárka šmahom ruky a už vôbec nie v prvom ročníku. Ak chceš rady, napíš viac detailov. Tu niečo nesedí. Si s nimi pol roka? nenastala zmena v správaní práve tvojou prítomnosťou? Prváčikovia sa nenechávajú prepadnúť len tak pre nič. Prečo neidete na konzultáciu? nie ty, jej otec. Tebe by po správnosti nemala dať škola informácie. Ak si ju aj objednala na psych.vyš. a otec s tým nesúhlasí, nemôžeš tam ísť ty. Naviac ku klinickému psychológovi potrebuješ odporúčanie a výmenný lístok od pediatra. Ku školskému do poradne zas vyjadrenie školy.

gejb
3. máj 2023

@rika8 to pendlovanie im asi tiež zrovna neprospieva. Pre prváčikov je to ťažké, a keď si predstavis ze sa k tomu stále niekde presúvas, stres, hladas zošity,pravítko, nemáš ceruzku alebo domácu úlohu..mala nevie kde je sever.

madeline1
3. máj 2023

@rika8 je prvacka, vacsinou prvakov ani neznamkuju...co sa tyka ucenia, ucit by ste sa s nou este mali vy a co sa tyka spravania, snazit sa ju usmernit ...

rika8
autor
3. máj 2023

@nikaeli na som pozerala na slabikar aj pisanie aj vsetky zosity predtym, aj pisomky co mala, mala tam dost chýb a aj tak mala 1,pytala som sa jeho ci je to v pohode a on,ze na dedine tam je to normalne , ze nie su prisne na nich.. Ona nevedela ani do 10ratat ani do 5ked som tam dosla.. Teraz narata do 10ale nevie pocitat, odcitat, nic.. Styri hodky som s nou robila tri prikaldy a uz som nevedel ako inak vysvetlit, ona len hladi a jak na blba.. Ziadna spolupraca nic

rika8
autor
3. máj 2023

@gejb v skole je len v jednej triede, co sa tyka prespavania, tak zavedene je, ze len cez vikend mozu. Presne preto aby sa vedeli skole venovat poriadne

gejb
3. máj 2023

@rika8 chápem, no, nezávidím ti dievca. Vidno že sa snazis, ale zapájaj hlavne viac ich otca nech z deti nie su "samorasty" a na tom psychologovi trvaj. Prajem pevné nervy 💪

rika8
autor
3. máj 2023

@gejb ani ja sebe, ale pokial sa to nejako neupravi, ja uz nevladzem. Mam aj ja dieta a pracu, vsetko mozne a do toho aj toto, clovek by si nepomyslel, ze kolko roboty byva s detmi kym na toto nenadabi.. Ďakujem krasne vsetkym za rady 🙏🏼❤️

dilino
3. máj 2023

@rika8 aha no to je zasa matka roka.Jaj tak ved treba riešiť ako pišeš s ňou ísť.Podľa mňa ma len vzdor nič iné.Niektore deti sú ťažšia povaha.Ked s ana nich mama jej vlastna ako pišeš vykašľala tak či nema to tak zažite že sa zaťala.

tamitamitami
3. máj 2023

Skúsila by som v prvom rade nájsť niake doučovanie možno by jej to pomohlo ak by jej to vysvetlil niekto iným spôsobom. Skúsila by som jej kúpiť pomôcky (pracovné zošity, počítadlá, rôzne stavebnice na počítanie).
Prehovorila by som do duše aj ich otcovi, nech im on sám nastaví niake veci ukáže ako to má správne byť....stým musí začať on.
A určite by za zváženie stalo aj pár návštev u psychologičky.

A k tomu "šúchaniu" o gauč vysvetlila by som jej že to súkromná vec a nehodí sa aby to robila v obývačke pred vami. Od teba to zoberie podľa mňa lepšie ako od otca.

carduelis
4. máj 2023

Mne len napadlo, ci ju nemohol niekto sexualne obtazovat? Ked spominas ze k zhorseniu doslo nahle a je taka uzatvorena do seba ale zaroven sa prejavuje takto sexualne. Skus pozistovat.

rika8
autor
6. máj 2023

@tamitamitami pomocok ma kopu, snazime sa vsetci naokolo ako len vieme ale nic nezabera, u psycho uz boli a este pojdu, to je na dlhe lakte toto, co sa tyka napomenutia ja to skusim ale skor som si myslela, ze sa urazi ked jej to poviem alebo aby sa nejako neodula voči mne.. Neviem skusim nejako nenapadne..

rika8
autor
6. máj 2023

@carduelis toto nie veru, to vieme, ze nie