Neohlásené akcie mimo školy

Dnes o 11:50

Prosím, ako to štandardne funguje? Syn je prvák a od začiatku roka sa mi už 3x stalo, že v rámci vyučovania neboli v škole. Nechodí do družiny, prišla som ho vyzdvihnúť a od upratovačky sa dozviem, že išli na oslavu nejakého výročia a prídu asi za pol hodiny. Prídem ho vyzdvihnúť k zubárovi a zistím, že sa išli modliť ruženec a na omšu do kostola vzdialeného 20 minút. Ešte raz boli v seniorskom zariadení v rámci Úcty k starším. Nemám s tým problém, nech chodí, ale nemala by nás škola o týchto aktivitách mimo areál informovať? Aby som ho nehľadala po celom meste? Mám aj iné deti a potrebujem si nejako rozumne zorganizovať čas.

lucka_ke
Dnes o 11:51

my podpisujeme cez edupage každú akciu, ktorá sa koná mimo školy

traktor
Dnes o 11:54

Prečo by ti to škola mala oznamovať.. Je to v rámci vyučovania, sama to píšeš. Skôr by som očakávala, že ty ak chceš vyzdvihnúť dieťa počas hodiny, lebo zubár, to dáš vyučujúcemu dopredu vedieť. Veď tam sa objednáva.. Zorganizovať si čas - hm.. Veď dieťa je na vyučovaní..

autor
Dnes o 11:57

@traktor škola bola upovedomená, že prídem. A nič nedali vedieť, že idú preč. A pol hodinu po vyučovaní už mi nepríde ok, aby som čakala pred školou

autor
Dnes o 11:58

@traktor máme krúžky, autobus...

koniarova
Dnes o 12:07

Stačí napísať učiteľke, že by si to privítala. Neverím,že sa to nezmení.

lucia147852
Dnes o 12:12

Keď dcéra nechodila do družiny triedna mi písala o koľkej mám pre ňu asi prísť. Teraz chodí a nedávajú vedieť taketo veci

louise
Dnes o 12:17

My vieme o každej akcii, kedy deti opúšťajú areál školy. Či je to z vyučovania, či z ŠKD.

sissy27
Dnes o 12:23

zvláštne, my sme podpisovali súhlas rodiča s každou aktivitou mimo školu, aj keď sa to konalo v čase vyučovania (kultúrne podujatia, návšteva múzea atď.). A dieťa, ktoré neprinieslo podpísaný súhlas (alebo teda nebol záznam v edupage), tak nikam nešlo.

lukbe
Dnes o 12:24

@sissy27 áno, má sa podpisovať informovaný súhlas, resp. toto dopredu oznámiť rodičom.

vilma7
Dnes o 12:30

Samozrejme ze by mala, kľudne reaguj.

mircalla
Dnes o 12:31

Vzdy nam davaju akcie v ramci skoly a dokonca aj druziny vopred vediet.
@traktor Pretoze je to normalne infomovat rodicov a trva to 20 sekund poslat email. My mame triednu dovernicku, info posle ucitelka jej a ona nam to oznami.
Uplne logicke, ze ak nemaju vyucovanie nas informuju, ze budu dajme tomu na exkurzii atd. Rovnako poobede ideme si pre dieta, zbytocne ho budem hladat v skole, ked su v parku mimo skoly nahodou ci v kine. Zakladna logika

midka
Dnes o 12:36

no nam napr. oznamili, ze deti idu napr do senior centra a bud si ich vyzdvihneme o 13,00, alebo az o 15.00, ak by si chcela napr. 14,30 mozno by ho nechali v inej triede

lonely66
Dnes o 13:00

tak dieťa prehlás z cirkevnej školy na klasickú bežnú štátnu. tam dostaneš informácie minimálne deň vopred, že sa niečo deje. ja sama pracujem v školstve a ja sama by som toto nezniesla a preto to ani nerobím rodičom detí, aby som im na poslednú chvíľu (alebo nedajbože vôbec) neoznámila, čo sa chystá...
@traktor je to úplne normálny proces a dokonca si myslím, že je to nielen slušné, ale aj potrebné. obzvlášť, ak sa ide ďalej od areálu. vždy sa môže niečo niekde stať a potom by len rodičia vyvaľovali oči, že čo tam deti robili. nehovoriac o tom, že je to na žalobu. podpisuje sa oficiálny informatívny súhlas nielen preto, aby rodičia mali prehľad, ale aj preto, že škola sa chráni tým, že rodič súhlasil, že dieťa púšťa na nejakú akciu.

mircalla
Dnes o 13:09

@lonely66 Presne tak, minimalne je to slusne.
@midka Tak to mame aj my.

zuzana76
Dnes o 13:12

@lonely66 aj cirkevne to robia - vzdy sa posiela informovany suhlas cez edupage, alebo papierovou formou. Na tejto skole to ignoruju, treba to ucitelom povedat.

tiezjedna
Dnes o 13:16

@traktor škola musí informovať, ak ide dieťa mimo areál školy, aj keď je to v rámci vyučovania.

autor
Dnes o 13:16

@lonely66 mám pocit, že škola sa snaží robiť kresťanské akcie poza chrbát rodičov. Na rodičovskom sa riaditeľka rozčuľovala, že keď dajú informovaný súhlas, polovica rodičov nesúhlasí. Tak ma zaujima , či je to ok alebo škola niečo porušuje. Príde mi nonsens, denne sa proaktívne zaujímať, či dieťa bude v škole.

1mina
Dnes o 13:18

Takéto veci ani nám neoznamuju že sa idú pozrieť napr niekam v meste, domkniznice a ja neviem čo....ale keď idem tiež s prvackou k lekárovi napíšem triednej že kedy prídem po ňu, odpíše mi že v poriadku, ale teda ak majú byť preč čakala by som že to oznámi nieže prídem že sa ponáhľame napr k zubárovi a oni sú kdesi v meste

zuzana76
Dnes o 13:20

ako poza chrbat, nechodia do kostola v ramci nabozenstva? Ak rodic nesuhlasi s akciou, deti presunu do inych tried.

tiezjedna
Dnes o 13:20

@autorka keby moje decko niekto ťahal v rámci vyučovania do kostola a ja o tom neviem, tak by nastal bordel, aký ešte nezažili. Ak to nie je cirkevná škola, tak takéto aktivity sú úplne mimo.

tiezjedna
Dnes o 13:23

@1mina akože neoznamujú? Nám vždy príde deň predom správa aj o tom, že deti budú namiestou prvouky alebo prírodopisu vonku a budú zbierať lístie, identifikovať stromy a pod. Už len preto, aby mali vhodné oblečenie...

autor
Dnes o 13:27

@zuzana76 nechodia v rámci náboženstva. Včera boli miesto matematiky a čítania. Je to nad rámec náboženstva. Nevadí mi, že chodia, ale že to škola zatajuje. Tak sa pýtam, či je ich postup zákonne v poriadku, alebo sa môžem ozvať.

lucka_ke
Dnes o 13:30

modliť sa ruženec namiesto matematiky??? to kde?

zuzana76
Dnes o 13:30

mozes sa ozvat, ak je to statna skola, tak je aj dost povazlive vziat tam deti neveriace

autor
Dnes o 13:32

@zuzana76 škola je Cirkevná, ale je to jediná škola v okolí niekoľko km, tak tam chodia aj neveriace deti. Preto toľko rodičov nesúhlasí s vopred ohlásenými akciami

zuzana76
Dnes o 13:33

aha, ak je cirkevna, tak zase musia suhlasit s navstevou kostola, zavazuju sa pri zapise. Cirkevna skola nie je spadova.

zuzana76
Dnes o 13:36

cize vlastne neveriaci rodicia sa rozhodli pre cirkevnu skolu, ale bojkotuju jej zameranie, musia mat nejaku spadovu skolu, vyriesil by to prestup na statnu skolu, tam cirkevne akcie nebudu

zuzana76
Dnes o 13:38

na mieste riaditelky by som to obchadzala asi omsami priamo v skole, zo skoly sa nevzdialia a budu mat aj duchovnu aktivitu

autor
Dnes o 13:50

@zuzana76 omše majú každý týždeň počas vyučovania. Ale popri tom ešte plno mimoškolských aktivít náhodne počas týždňa

mircalla
Dnes o 13:54

@autor Nemaju sa najma ucit ako neustale behat po roznych mimoskolskych akciach, ak teda maju este aj povinne omse dalsie ackie navyse? Mne by vadilo aj toto.....kedy sa ucia?
Tak to moje decka maju daco raz za cas v ramci vyucka, mozno 4-5 krat rocne, mimoskolske vacsinou poobede