Nástup skôr do školy

tinkakasubova
18. nov 2022

Dobrý deň idem k vám s prosbou mi nastúpil syn do prvého ročník a hoci nastúpiť nemal ale ja som ho dala čo som urobila veľkú chybu lebo som si neuvedomila aký vplyv to bude mať na jeho na jeho učenie a výsledky v škole teraz je druhák a sú tam výrazne problémy v učení samé päťkyA štvorky viete mi poradiť čo ďalej ma niekto taký istý problém ako ja ďakujem a budem rada sme nejaký rady ako postupovať ďalej ďakujem

calmmeadow
18. nov 2022

a prečo si ho dávala do školy skôr?

tinkakasubova
autor
18. nov 2022

@calmmeadow Dobrý deň lebo som si myslela že to zvládne ale ako teraz spozorujeme tie
Výsledky tak to nedáva

klarissa25
18. nov 2022

Ako skôr? Zle mu vychádzajú roky a mal byť ešte rok v škôlke ale ty si ho dala do školy? Ono je fajn takto skôr dat dieťa do školy ale to musí rodič naozaj vidieť ze je pripravený a hlavne asi bolo treba aj posudok od psychológa ci ? Ten co vtedy povedal ?

galganka
18. nov 2022

Blbosť. Na to, aby šiel skôr by potreboval odporúčania a testy z cpppap. Riešili sme to. Ak by nedal testy, nebol by skôr v škole. A testy by nespravil, ak by nemal predpoklad byť skôr začlenený.

sella38
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
chadkroeger
18. nov 2022

v ktorom mesiaci a roku je syn narodený? co mu zle vychádzali roky? Aby mohol nastupit skor, musel prejst odporucanim psychologa. Uz teraz nic neurobíte, iba sa mu maximálne venujte pri učení.

sella38
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
belllinka
18. nov 2022

@tinkakasubova Napíš to normálne. Nie že si ho dala o rok skôr, ale dala si ho normálne a bol mu odporučený odklad, ktorý si nerešpektovala? Lebo pozerám, že máš syna narodeného február 2015, takže normálne aj má byť druhák.

galganka
18. nov 2022

@sella38 v každej škôlke pokiaľ viem, je depistáž pred nástupom do školy. Alebo minimálne učitelia dávajú odporúčanie na návštevu cpppap. Aj na odklad aj na skorší nástup potrebuje papiere.

sella38
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maminkadeticiek
18. nov 2022

Ja som dala malej odklad lebo je letna a prilis hrava.Nikdy nezabudnem ako mi spec.pedagogicka povedala,ze nestretla rodica,ktory by toto rozhodnutie,dat dietatu odklad olutoval,ze skor naopak.

galganka
18. nov 2022

@sella38 na odklad nie. Na skoršie začlenenie musí. Hore píše, že ho dala do školy skôr. 🤷‍♀️

sella38
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronika3110
18. nov 2022

@belllinka veru.. keď je odporúčaný odklad, rodič nemusí súhlasit a mlze urobiť ako chce, keďže je to len odporúčanie.. bohužiaľ nedôveruje odborníkom a takto to potom dopadne.. ja učím v MS a tiež sa tieto odporúčania nie vždy rodičom páčia, ale ešte nikdy sa mi nestalo, žeby to dieťa dali aj tak do školy.. pohundru, ale nechajú ho potom v škôlke
možno by bolo fajn ešte nejake vysetrenie u psychológa dodatočne, či nie je nejaká porucha učenia a pod..

galganka
18. nov 2022

@sella38 ak ho dala do školy napriek tomu, že jej odporučili odklad, teraz môže jedine riešiť vlastnú tvrdohlavosť. Pomáhať mu čo najviac, zniva ísť do cpppap, zistiť či netreba riešiť integráciu a pod. Hlavne ho nenechať len tak prepadnúť a zhnusiť mu školu.. 🤷‍♀️

martul
18. nov 2022

@tinkakasubova málo info si naoisla. Skôr znamená kedy, je septembrovy? Alebo ešte neskôr? Prvý ročník zvladal ako? Učiteľka čo hovorí, rozprávala si sa s ňou? Má problémy zo všetkých predmetov? ,,Len" nestíha alebo nevie? Učíte sa s ním doma?

belllinka
18. nov 2022

@martul Má to v profile, je februárový

luccija
18. nov 2022

@tinkakasubova co mu nejde?nenavrhla ucitelka pretestovat ho ci nema dyslexiu a pod?Je hravy, nechce sa mu, alebo si spravi ulohy a aj tak v skole zle napise pisomku?kup mu knihy a nech vela cita, zaplatit doucovanie a vela sa mu venovat.Ak teda nema dys....

lucka_ke
18. nov 2022

možno by mal problémy aj s odkladom, musíte prísť na to, kde je problém a pokúsiť sa ho riešiť

chillibubble
18. nov 2022

a vy ako rodicia sa mu venujete? vysvetlujete ucivo, ucite sa s nim? lebo ten uvodny prispevok mi pride dost chaoticky. ziadne bodky, ciarky, vynechane slova...

shee11
18. nov 2022

Môžeš si zažiadať v CPPP o diagnostiku (normálne na základe žiadosti rodiča). Môžno mu niečo zistia a pošlu škole odporúčania ako k nemu pristupovať, ako ho skúšať. Príp. navrhnú integráciu, vtedy škola už musí ( aj ked často krát to tak nie je čo si budeme hovoriť) pristupovať k nemu individuálne.

tinkakasubova
autor
18. nov 2022

Áno bol nám odporúčali odklad ale ako píšete a napriek tomu som ho dala do prvého ročník a pritom problém nemala začiatku všetko išlo ok ale už keď sa začali písať diktát i päťminútovky išlo to dole vodou popritom sa doma učíme denne aj 3 h SkúšameHry prosté opisujeme z knižky vety ale prosté nevi sa sústrediť na danú vec zamenia si písmenká a keď niečo čítať tak prosté vymýšľa si slovíčka Alebo ako to mám nazvať áno rozprávala som sa aj s triednou prosté je hravý vyrušuje na hodine ne sústredí sa na danú vec ktorú riešia na hodine príde domov a on nevie vôbec že čo preberali prišla nám už aj upomienka zo školy že sa zhoršilo matematike slovenský jazyk máme teraz vyšetrenie u psychológa tak uvidíme že čo a ďalej nám odporučil (
A áno viem urobili sme chybu lebo sme si mysleli že to zvládne ale ako vidím nezvládam to)

tinkakasubova
autor
18. nov 2022

@chillibubble Áno učíme sa S ním

martul
18. nov 2022

@belllinka fúha to je dosť skoro, februárové dať v septembri.

belllinka
18. nov 2022

@martul nedala ho skôr, dala ho normálne, ale bol odporúčaný odklad a ten nedala

shee11
18. nov 2022

@tinkakasubova neurobili ste chybu, ono by sa to ukázalo tak či tak. môže mať poruchu pozornosti, hyperaktivitu, dá sa to riešiť. popytaj sa tu https://www.modrykonik.sk/group/9549/

tinkakasubova
autor
18. nov 2022

@shee11 Ďakujem ❤️

martul
18. nov 2022

@tinkakasubova tak teraz nechápem. Je februárový a dala si ho do školy skôr tzn. keď mal 5,5 roka? Píšeš že ti odporučili odklad a ty si ho dala skôr.
Tzn. Že oni mi odporučili ešte aj neskôr nastúpiť a ty si mu nielenže nedala odklad ale ešte aj skôr?!
Či?
Len ja som dopletena?

martul
18. nov 2022

@belllinka aha už chápem.

galganka
18. nov 2022

@martul odporučili mu odklad, nastúpil tak, ako mal podľa veku. Ale teoreticky mohol byť o rok dlhšie v škôlke, teraz prvák a možno by to bolo o inom.