Nárok na obedy pre školáka

simona745
31. aug 2021

Prosim vas syn ide do 4tej triedy ja na neho nepoberam danovy bonus mam narok potom na dotaciu na obedy ci zas len ty co su hmotnej nudzi ?

patka06
31. aug 2021

máš nárok

veronikaszabova
31. aug 2021

@simona745 mas narok, len si zisti, ci si nahodou nepresvihla datum, dokedy si o dotaciu mohla poziadat. Neskoro to riesis.

simona745
autor
31. aug 2021

@veronikaszabova pani co ma nastarosti obedy povedala ze stvrtok mi da cestne vyhlasenie a to posle na urad a oni povedia ci mam narok

sonetta
31. aug 2021

@simona745 ja sin to riešila minulý týždeň. Dcéra prestupuje na inú školu, preto tak neskoro.
September som zaplatila plnú sumu a od októbra bude mať dotáciu.

lucinddas
31. aug 2021

@simona745 treba si dať pozor na to, že daňový bonus na dieťa nesmie poberať ani otec.

lenka7477
31. aug 2021

presne tak , ako píše
@lucinddas .

hikokk
31. aug 2021

Nárok na obedy zadarmo majú rodičia ktorí sú v hmotnej núdzi, alebo majú nízky príjem čiže ktorí patria do životného minima alebo rodičia 5 ročných detí (v tomto prípade je jedno či pracujú alebo nie). V septembri za obed už určite budeš platiť, nakoľko sa to riešilo ešte začiatkom augusta a rozhodnutia aj peniaze sú už rozposlané. Keď spadáš do životného minima na obedy zadarmo budeš mať nárok až od októbra.

rachel36a
31. aug 2021

@hikokk nemusi byt v hmotnej nuzdi, staci ak sa rozhodne ze nechce danovy bonus ale dotaciu na stravu...aj taka moznost je....

hikokk
31. aug 2021

@rachel36a ja viem...., ja to robím, ale žiaľ sme dostali takú informáciu, ak rodič poberá bonus bude lepšia ako o stravu nebude mať záujem (je v tom veľký bordel)

anesim
31. aug 2021

@rachel36a a je lepsie poberat DB , ktovie ako casto budu skoly / triedy zatvorene, ani cez prazdniny sa necerpa dotacia, tak je lepsi ten db

rachel36a
31. aug 2021

@hikokk tak je rozdiel bude lepsie a moze si vybrat...pani pise ze bonus nepobera, tak je pre nu vyhodne si poziadat axpon o dotaciu...nam v skole tiez davali na vyber, ci chceme dotaciu alebo bonus

rachel36a
31. aug 2021

@anesim to ano, my tiez betieme radšej bonus ako dotaciu, ale ak zadavatelka temy na DB narok nema, tak by bola hlupa aby neuplatnila aspon narok na dotaciu

hikokk
31. aug 2021

@rachel36a samozrejme, že si môže vybrať. Ja som tiež dávala na výber. Ale zakladateľka témy si vybrať nemôže, ak nepoberá DB, čiže musí mať potvrdenie o tom či je v hmotnej núdzi alebo sa preukázať, že spadá do životného minima. Nespomínala som jej to preto, lebo píše, že DB nemá. Samozrejme v jej prípade je hlúposť si neuplatniť obedy zadarmo, ale aj to, že to doteraz nespravila, lebo už na september stráca nárok aj tak aj tak. žiaľ.

horalka1986
31. aug 2021

@simona745 mas, tiez som si podavala, ale bacha na termin. Vyhlasenie si vies stiahnut aj sama na stranke a nezabudni kopiu rodneho listu.

horalka1986
31. aug 2021

Do 8.9. to musis podat aby si na to mala narok od oktobra. Inak, tu je ten papier na vypisanie a u nas napriklad ho maju aj priamo na urade, kde ho mozes vypisat. https://www.petrzalka.sk/2021-07-22-dotacie-na-...

simona745
autor
31. aug 2021

@horalka1986 aha dakujem

simona745
autor
31. aug 2021

@rachel36a no tu na tejto skole to je chaos radsej povedia ze nemam narok a pokoj.Ale volala som pani co to ma v skole na starosti tak vo stvrtok da mi tlacivo vypisem a zanesiem jej a ze od octobra by som mala mat narok tak budem vidiet .

rachel36a
31. aug 2021

@hikokk nie nemusi byt v hmotnej nudzi ani spadat jej prijem do zivotneho minima a aj tak bude mat narok na dotaciu na stravu ked nepobera DB...nezalezj od prijmu

rachel36a
31. aug 2021

@simona745 ano, september uz nestihas, ale od oktibra...je tk nove, tak ani skoly este nevedia co a ako

jarkam84
3. sep 2021

@hikokk nie, stačí keď čestne prehlási, že neberie daňový bonus

gabika53
5. sep 2021

Mrknite