Myš pre ľaváka

nnjago
21. mar 2017

Zienky ktoré máte ľavákov ako riešite myš k počítaču? Viem, sú už aj lavácke a tie univer., že sa dajú nastaviť pre lavákov. Neviem ako ho učiť, čo je lepšie, aby potom v škole vedel robiť z praváckou? Dakujem

tesoro
21. mar 2017

ja som lavacka uz 40 rokov a mys mam v pravej ruke. Mys nesuvisi s lavactvom, ale je to sila zvyku. Podla mna to neries, potom musis aj otocenu klavesnicu a urobis z dietata outsidera. Ako bude fungovat v skole a v praci? Asi si nebude nosit svoje z domu. Tazko sa potom prisposobi - preuci. Staci ked si skusis prehodit mys na jednu hodinu a aktivne s nou robit, je to brutalny zaberak 😲

nnjago
autor
21. mar 2017

@tesoro no ved preto som sa pýtala, lebo by mi to potom prišlo komplikované, aby si znova niekde zvykal na pravácku. Super, dakujem🙂

tenerifka
21. mar 2017

@nnjago Takisto potvrdzujem ze sila zvyku, dcera je lavacka a mys pouziva pravou rukou

ninan2
21. mar 2017

Som lavacka a mys mam od strednej skoly v pravej ruke a nie je ziadny problem. Je praveze fajn ze si mozem napr ľavou rukou pisat na papier (poznámky atd). Neviem si predstaviť mat ju v lavej ruke ani 😀