Môžu vylúčiť problémové dieťa zo základnej školy?

adka7755
17. jún 2011

mám synovca, ktorý chodí do 4tej triedy ZŠ a má veľký problém so zaradením sa do kolektívu. na základe nezhôd so spolužiakmi a neprimeranému správaniu sa voči učiteľom, ho chcú vylúčiť zo školy. nemá zníženú známku zo správania, učí sa veľmi dobre, ale má neustále problémy so správaním sa v škole. môžu ho vylúčiť zo ZŠ?? kdesi som počula, že ZŠ je povinná a nemajú právo vylúčiť z nej žiaka. Kto má akékoľvek informácie alebo skúsenosti, prosím poraďte mi... ☹ ☹ ☹

titkovamiriam
17. jún 2011

@adka7755 aj si si odpovedala,vylucit ho mozu len zo skoly ak je to nieka vyberova,talentova a pod a musia ho v tom pripade vziat na skolu kde ma trvale bydlisko.Urcite nemoze ostat bez skoly.Skola može navrhnuť reedukacne centrum potom by do skoly chodil tam.No to by musel mať niake velmi velke porusenie skolskeho poriadku.Stredný syn mal tak spolužiaka čo k nim prepadol.Des mať nieco take v triede,každu chvilu v tej triede niečo bolo,od šikany,cez vyvalene,dvere,napadnutie ucitela...chalan skoncil , polepsovni no aj tak to nepomohlo,ZS dokoncil na ucnovke a hned odtial odisiel ako dovrsil 16r 😒

maznacik007
17. jún 2011

@adka7755 dolezite je si je to jeho kmenova skola.. teda ci do nej patri podla skolskeho obvodu resp. podla trvaleho bydliska

ak to nie je jeho kmenova skola tak sa da vylucit ziaka..

ono tu tazko povedat co ... nevidime obe strany ja chapem aj ucitelov a ostatnych rodicov.. zavisi od toho ako sa to prejavuje... ci napada ziakov aj fyzicky ci su tam nejake lekarske spravy z toho coho sa dopustil na inych ziakoch atd atd...
moze skola potom ziadat prostrednictvom socialneho odboru aj ulozenie vychovneho opatrenia a to umiestnenie do reedukacneho ustavu atd atd..
ono treba vidiet obe strany pokial to doslo do stadia ze skola zvazuje vylucenie tak to nie je len par problemov so spravanim...

katy2
17. jún 2011

co sa tyka vylucenia je to tak, ako pise @maznacik007 Zavisi od toho, ci do danej skoly spada podla obvodu - ak ano, vylucit ho nemozu, ak to nie je skola,do ktorej spada ich obvod podla bydliska, tak mozu......

dena
17. jún 2011

@adka7755 uplne suhlasim s vysie uvedenymi prispevkami. inak ak to chcu rodicia tvojho synovca riesit po svojej linii, v Bratislave je skola, ktora sa venuje detom s poruchami spravania. Je to v podstate internatna skola a ked je dieta dobre, tak ho pustia na vikend domov, ak nie, tak ma povolene len navstevy. Dieta sice chodi do tejto skoly, ale kmenovou mu stale ostava ta ZS, do ktorej chodil. To znamena, ze aj vysvedcenie dostane s tej skoly do ktorej chodil, na zaklade vypisu znamok z tejto specialnej skoly.

adka7755
autor
17. jún 2011

kde by som mohla nájsť bližšie informácie o tejto škole? prípadne má niekto skúsenosti s touto školou?

renab
17. jún 2011

@adka7755 a na základe čoho by ho chceli vylúčiť, keď nemá ani zníženú známku zo správania a učí sa výborne. ako matka takéhoto dieťaťa by som v prvom rade navštívila pedagogicko-psychologickú poradňu a poradila sa tam. do školy s poruchami správania (pokiaľ nemá zníženú známku zo správania, tak to nie je s ním také zlé) by som dieťa určite nedávala. to by som zvažovala ako úplne poslednú možnosť.

dena
17. jún 2011
ziarcanka
17. jún 2011

@adka7755 čo sa týka vylúčenia, nemôžu ho vylúčiť, pokiaľ nemá splnenú povinnú školskú dochádzku (10 rokov)

adka7755
autor
17. jún 2011

@dena ďakujem za info... ešte by som sa chcela opýtať, či máš nejaké konkrétne skúsenosti s touto školou ( ak áno, či kladné ).

dena
17. jún 2011

@adka7755 mam a nemozem povedat nic zle