Môžem nechať dieťa zo školy po novom vyhlásení ministra školstva vyučovať sa z domu?

kubinkovamaminka
30. nov 2021

Ahojte,
Opäť ma zaujima, či môžem syna nechať zo skoly učiť sa z domu.
Pocula som niečo v TV, len či tam zas je nejaké ale...
Vyhláška je, môže byť z domu, len dalsi odstavec je predĺžení koľko môže byť žiak doma. Tak mozem ho nechať počas lockdovnu alebo mozem ho nechať len 5 dní.
Totiž, decka keď boli v karanténe, co mali pozit spoluziaka nešli na test všetky, a zas o tyzden boli v karantene... A to podpisujem kazdy tyzden vyhlásenie o bezinfekčnosti... Nemienim byt v karantene kvôli nezodpovednosti iných az do Vianoc, kym budu chodit do skoly.... Resp aj potom. .

dzina007
30. nov 2021

zatial som nikde necitala o tom zeby schvalili ze deti mozu byt dobrovolne doma. tak som zvedava ci su nejake nove info 🙂

kacena4
30. nov 2021

ano je to ako pocas lockdownu dobrovolne chodit do skoly, ale ked bude doma musis mu zabezpecit sama ulohy a pracu zo skoly skola nemusi

petus998
30. nov 2021

@kubinkovamaminka ano mozte ja mam teraz syna zo skoly doma a aj syna zo skolky domma informovala som sa u dr. Aj v skole ohladne toho netreba predkladat ani ospravednenku do skoly

kikush2000
30. nov 2021

Nám učiteľka hovorila že rodič teraz počas lockdownu môže nechať dieťa 5 dní doma (víkend sa neráta) a teda aj keď je dôvod strach rodiča, tak na tých 5 dní ho môžeš ospravedlniť.

kacena4
30. nov 2021

@petus998 ospravedlnit dieta v skole treba ale nemusi to byt od lekara

kacena4
30. nov 2021

@kikush2000 nie nie je to pravda, ucim na skole

kubinkovamaminka
autor
30. nov 2021

@petus998 a dávala si nejaké tlačivo do školy alebo žiadosť? A máš ich doma už od minulého týždňa? Je to platné od 25.11. tuším.

petus998
30. nov 2021

@kubinkovamaminka
@kubinkovamaminka nedavala som ziadne tlacivo do skolky iba som odhlasila zo stravy oznamila v skolke . V skole nic taktiez nepotrebuju uci sa online a to istw aj jeho spoluziaci co su taktiez doma niektory

petus998
30. nov 2021

@kacena4 v skole mi povedali tak ako som napisala

kikush2000
30. nov 2021

@kacena4 Nám to včera učiteľka na rodičku povedala, že môžeme dieťa ospravedlniť na 5 dní a nemusíme mať potvrdenie od lekára. Nehadam sa, len píšem info ktoré som dostala. Ja ale dcéru do školy dávam, takže toto neriešim.

makova333
30. nov 2021

@kikush2000 mas zle info. Nova vyhlaska hovori o tom, ze pocas lockdownu moze nechat rodic dieta doma, ale musi spolupracovat so skolou. Ako to bude konkretne vyzerat zavisi od skoly. Niektore maju moznost vyucovania online z triedy, ine poslu ulohy.

kikush2000
30. nov 2021

@makova333 ok, asi som sa zle vyjadrila, veď ja netvrdím že dieťa sa doma nebude učiť podľa zadaných úloh, len že rodič ho môže nechať doma a teda učiť sa s ním ak sa bojí nákazy a pod. Sorry ak to vyznelo inak 😉

silviaa
30. nov 2021

@makova333 Vies aj napisat ktora vyhlaska?

makova333
30. nov 2021

@kikush2000 a ja niekde pisem nieco ine? Pisem, ze ho moze nechat doma. A vsetko ostatne dohodnut s konkretnou skolou.

makova333
30. nov 2021

@silviaa A este to popisuje blizsie tu: https://www.minedu.sk/data/att/21286.pdf strana 15.

kubinkovamaminka
autor
30. nov 2021

Veľmi pekne ďakujem Vám za všetky informácie, zajtra budem riešiť s riaditeľkou, uvidíme ako pochodím...

namornicka
30. nov 2021

@kubinkovamaminka ale ved ty nemusis byt v karantene s dietatom “do Vianoc”. Do karanteny ide iba kontakt pozitivneho spoluziaka, cize deti z tej triedy, nie rodicia. A testovat sa musi iba ten, kto chce ukoncit karantenu skor ako na 10.den. Kto vydrzi doma tak ide po 10 dnoch do skoly normalne.

nikha2809
30. nov 2021
luxus10
30. nov 2021

@kubinkovamaminka nemas co nepochodit, mas na to plne pravo, volaj tr.uc., opri sa o skolsky semafor, str. 15, dohodni si s tr. uc., ako budete fungovat, a do edupage napis oznamenie pre tr. uc. aj riaditelku, kde im oznamujes, ze satvoje dieta nebude zuc. prezenc. vyuc. z dovodu obavy z ochorenia , na zaklade vyhlas. nudz. stavu a aktualiz. manualu skols. semaforu zo dna 26.11.21, a ziadas, aby bolo tvoje dieta pocas trvania tohoto stavu z vyuc. ospravedlnene, a do edu dochadzky zadavas ospravedlnenky ty.

kubinkovamaminka
autor
30. nov 2021

@namornicka ja viem ze nemusím byť s ním, no izolovali sme sa, ked by, aby som neroznasala. Skrátka ja to tak beriem...
A viem, že nie do Vianoc... Ale ked jeden tyzden príde niekto, budu v karantene, po návrate opäť do skoly o niekolko dní sa objaví opäť pozitívny... Takže opäť karanténa. Poznáme, tak preto....

kubinkovamaminka
autor
30. nov 2021

@luxus10 u nás na škole sa mozem oháňať jedine vyhlaskou alebo zákonom. Ťažká debata ma čaká, určite povie, ze sme v semafore ok a pokiaľ je prezenčné vyuc mozne, tak nie je dôvod, aby ostal doma a ze s tym vírusom da musime naučiť žiť a bla bla... (Uz som raz taku debatu mala).
A co sa tyka skúšok, nebude to podmienené, ze bude robiť komisionálne skúšky? To tedao každý týždeň budem dávat
el.ospravedlnenku?

namornicka
30. nov 2021

@kubinkovamaminka jasne, ze je to najma na tebe, kazdy to citi a vidi inak. Samozrejme v ramci platnych opatreni. Teraz su deti kazdu chvilu v karantene a fakt keby s nimi boli aj rodicia tak su stale vsetci doma. Takze si nerob vycitky ak by si isla do prace a tvoje dieta je v karantene. Ak sa o neho bojis tak ho nechaj doma. Ale ak je to zdrave dieta, spoluziaci chodia do skoly a on chce tiez, tak ho pusti. Neviem kolko ma rokov a kolko spoluziakov ostava doma, ale ak na to nie je vazny dovod ja by som ho nevyclenovala. Tyzden vas z biedy nevytrhne a dlhsie je narocne na psychiku.

janulik2008
30. nov 2021

@kubinkovamaminka ja mám síce iba neter a chodí do škôlky ale, začala kašľať tak šli s ňou k dr a ten sám povedal že či nechceme malú nechať doma do konca roka lebo mu tak každé druhé dieťa má Covid. A áno je to na stránke ministerstva 🙂

mariska1989
30. nov 2021

U nás zas sú od štvrtku doma od druhého stupňa takže ešte zajtra ma čaká dopoludnie len s najmenšiu a od štvrtku budem trepať do školy jednu dcéru .druhú budem mať doma online a tretia bude pobehovať a rušiť ju 😂😂😂

luxus10
1. dec 2021

@kubinkovamaminka musis si sama zvazit, co vlastne chces, a co je pre teba dolezite....je to moznost ktoru dal minister po vzore rakuskeho kolegu, je na rodicoch, ako sa rozhodnu...

tie dristy-ze sa s tym treba naucit zit-budu mat ucitelia po prve umrtie v ich radoch....

to ze skoly nie su zatvorene , je nariadenie pre celu europ.uniu.vsetci ministri takto tliapu naucene prejavy,... nemci a rakusania sa uz zacali burit, lebo v niektorych spolkovych rep. je napr. zo 75000 deti, 20000 deti chorych na covid a 5000 je v nemocnici....a preto skoly zatvorili....tu aby nemuseli platit ocr 1.stupniarom, urobia vsetko, na ukor nasich deti a rodin....

el. ospr., ano, davaj, ale ked je cela trieda v karantene, nie, vtedy mu nemaju preco nabiehat ospr. hodiny....🙂

a kom . sk? no uvidime, moze ho preskusat tr. uc.-ak je na 1.st, a ma dostatok znamok....

denkatn
3. dec 2021

baby presne aj ja mam problem s tymto bodom 9. ze ja som to vykladala, ze necham dceru doma 1 den, lebo dcera bola sama v triede, nakolko je prekonana a ostatne deti boli v karantene, lenze ucitelka popri nej uci ostatne deti online a v piatok mala ist dokonca k inej ucitelke, ktoru nepozna. moja dcera z toho mala dost stres a aj tak sa jej tie ucitelky nevenovali, len jej dali nieco pisat. lenze teraz mi skola pise, ze ma zamietnutu ospravedlnenku. lenze podla mna vyklad je taky, ze pocas mimoriadneho stavu nema mat neosrpavedlnenu hodinu. lenze co ked som dcere spravila problem, chuda, mesiac bolo doma na covid, potom sama v triede, povedala, ze ucitelka sa viac venovala tym online detom a ptom ked este aj cudzia ucitelka mala byt, nechala som doma a oni ze neospraveldnene hodiny!!! pomoc:(