Môže žiak počas školského roka odcestovať na dlhší čas mimo SR?

24. mar 2022

Ahojte, mám školopovinné deti a od júna by sme z pracovných dôvodov potrebovali odcestovať do zahraničia až do konca letných prázdnin. Deti navštevujú ZŠ na Slovensku, predpokladám, že vtedy už bude po klasifikačnej porade a známky na vysvedčenia budú uzavreté. Počula som, že sa dá nejakým spôsobom ospravedlniť deti z osobnej školskej dochádzky na určitý časový úsek, pričom deti sa počas tej doby dovzdelávajú podľa osnov individuálne.
Prosím, máte s tým niekto skúsenosť? Čo treba škole doložiť/ môže to škola nepovoliť/ aké sú podmienky?
Ďakujem za radu.

luccija
24. mar 2022

Tak to koľko budú chýbať?veď klasifikácna porada býva okolo 15-20?v júni...a to už začínajú pomaly prázdniny.Nic netreba iba ísť za riaditeľkou ona Ti povie ..

martinka13
24. mar 2022

Záleží na riaditeľke. U nás sa dohodnúť dá, pokiaľ má dieťa prospech bez problémov.

masinka
24. mar 2022

Hlavne to oznam co najskor v skole. Na uzavretie koncorocnej znamky potrebuje mat dieta urcity pocet znamok cez skolsky rok, tak nech ich stihne dovtedy nazbierat. My sme tak chodievali zo zdravotnych dovodov k moru na 2-3 tyzdne na prelome maja/juna, dohodli sme to v skole vo februari, tak decka potom castejsie vyvolavali aby ich mali na zaklade coho klasifikovat, pripadne dostali este nejaku pisomnu pracu naviac.

30ericka
24. mar 2022

treba ist za riaditelom/kou a za triednou/triednym. nech detom skor uzatvoria znamky. 🙂 ja som to aspon tak mavala.

bukajka_mata
24. mar 2022

Ak to bude už po klasifikácii, tak v tom nevidím žiadny problém. Najlepšie je si zájsť za riaditeľom a ak mu to predostreš, nemyslím si, že by s tým mal mať nejaký problém

deti95060810
24. mar 2022

synov spolužiak chodieval niekoľko rokov do zahraničia aj spolu s rodičmi...prišiel na zač. šk. roka a potom na konci šk. roka mal skúšky... Ale keď to potrebuješ len na mesiac, tak to problém nebude...
napíš mail riaditeľke školy a oznam čo potrebuješ

mirkasmile
24. mar 2022

Výbav si pre deti keď tak individuálny študijný plán (takto to urobila kamarátka, sestru vzala do Švajčiarska,lebo sa bojím,že keď sa Slovensko ocitne vo vojne).
Alebo aby sa im uzavreli známky skôr,všetko je to na dohovore s riaditeľom školy

mina17
24. mar 2022

ja som raz na zš tiež nebola celý jún rodičia išli normalne do školy za riaditeľom či by sa to dalo a normálne skôr mi ukončili známky a vysvečko dali v septembri ono v júni sa aj tak už moc neučí

benit
24. mar 2022

Poziadat o uvolnenie. Urcite mate na stranke skoly. Ja som tak mala ziacku od decrmbra do februara. Az teeaz v marci zasa nastupila. Nebol ziadny problem.

kacena4
24. mar 2022

ak je to jun poziadajte pisomne o ospravedlnenie z rodinnych dovodov a uzavrite si znamky skor a pojde to. ak na dlhsie tak sa studuje individuálne a musia prist v auguste na komisionalne skusky ci postuluju do vyssieho rocnika

autor
24. mar 2022

Dakujem pekne vsetkym za rady!