Môže syn chodiť do školy, keď jeden z rodičov nepôjde na testovanie?

27. okt 2020

Ahojte, mam taku otazocku. Ako to je v pripade ak jeden z rodicov nepojde na testovanie. Moze syn (7) chodit do skoly? Ci nie

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarhal
27. okt 2020

Môže

malinoismum
27. okt 2020

a idem robiť pukance 🙂
@viestta serus 🙂

ajka0207
27. okt 2020

Ak ten čo pôjde na testy bude negatívny, tak áno môže, ak bude pozitívny, tak nie

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
malinoismum
27. okt 2020

@viestta Nech sa ti dari celý den :-* 🙂 Paaaaaa

vamajka
27. okt 2020

ja som citala, ze pokial nesiel starsi suredenec na testy tak mladsi nemoze ist do skoly, skolky o rodicoch som sa nic nikde nedozvedela. Opytala by som sa triednej

autor
27. okt 2020

Tak teraz co 😂 akoze asi pojdem aj ja. Len sa pytam informativne. Keby tam bola rada na pol dna, tak sa asi objednam do sukromneho lab.

autor
27. okt 2020

Ja nechcem cerpat ani ocr ani pn. Ja som na materskej 😊

autor
27. okt 2020

Tu kocka riesi to iste v podstate. Cize ak bude manzel negativny a ja nepojdem on do prace ist moze. Takze teoreticky aj drobec do skoly 🤔

dian32
27. okt 2020

Ja som čítala ze pokiaľ su aj 6ti v domacnosti a 5ti sa daju testovat budu negativny a ten posledny odmietne test ...musia byť vsetci doma a nema ani jeden narok na PN alebo Očr.

autor
27. okt 2020

@dian32 aaaa mna porazi. Kazdy inac. Kaslem na to. Pojdem na ten test a vybavene. Nebudem si komplikvat zivot 😂

dian32
27. okt 2020

Tu sa to piše.

dian32
27. okt 2020

Pod tým
ale!!!

sardinka32
27. okt 2020

@dian32 A to mam akoze nosit so sebou negativny test svoj a rovno aj manzelov ci ako si to v praxi predstavuju?

autor
27. okt 2020

@sardinka32 tiez ma zaujima ako to budu kontrolovat. Lebo segra zije s nasimi. Otec ma nad 65 a mama nikam okrem obchodu nechodi. Tak sme chceli aby na test nesl

makova333
27. okt 2020

@viestta moze chodit do skoly, rodic ho tam len nemoze odviest ak nebol na teste. Dieta zostava doma len ak je niekto v domacnosti pozitivny.

dian32
27. okt 2020

@sardinka32 nie jednoducho pokial manzel nema test a žijete v spolocnej domacnosti (ale mozno bude potrebne nahlásiť po tom ako clovek nepojde na testovanie osoby ktore su v domacnosti) tak mate byt obaja v karantene. Bude to zajimave.. je vela nedostatkov napr. Aj chodenie do práce je nedomyslene. Ja nemam ziadny papier o tom kde pracujem. Ako si to overia?

sardinka32
27. okt 2020

@dian32 Cirkus Humberto...

jendralka
27. okt 2020

@dian32 odporucaju si do mobilu odfotit pracovnu zmluvu, alebo je tlacivo, ktore ti potvrdi zamestnavatel

dian32
27. okt 2020

@jendralka nie je to moja povinnost je to dobrovoľne. Čize to vôbec neriešim a ani nebudem. Je to ich bordel a nezmyselné pravidlá.

silviaeli
29. okt 2020

Nie..

sadika
29. okt 2020

Toto je hadam dobre vysvetlene- nie je to moje, len zdielam

V ramci ochrany verejneho zdravia je zamestnavatel opravneny ziadat potvrdenie o negativnosti.. Zamestnavatel je povinny zabezpecit na pracicku zdrave prac. Podmienky. A toho titulu aj riaditel skoly skolky moze pozadovat toto preukazanie sa.. Teda cettifikatim z testovania... Pokial ho dotycna osoba nema ma byt doma v karantene aj rodinnymi priskusnikmi... Cize ak co i len 1 osoba neabsolvuje toto testovanie tak jeho spolubyvajuci su s nim v karantene.
A co sa tyka sankcii v praci.. Pokial sa nepreukaze zamestnancec negativnym vysledkom.. Cize zamestvatek ho od ndho ziada v zaujme ochrany verejnehi zdravia.. Zamestnanec ma prekazku vo vykone prace.. Cize bud si da dovolenku.. Alebo neplatene volno.. Pripadne mu zamestnavatel na toto obdobie nemusi platit odvody..
Hold js to tak.. Prekazka v praci na strane zamestnanca... A vibec to nie je protiustavne ako sa nieto do toho obuva... Praveze je to v sulade kedze ide o ochranu verejneho zdravia

autor
29. okt 2020

@sadika karantenu maju len pozit. Ty co nejdu na test maju zakaz vychadzania s vynimkami. A priamo od zdroja mam pozistovane,ze ak jeden clen domacnosti nejde na test, tak pre neho plati zakaz vychadzania a pre ostatni clenovia s neg.testom su “slobodni”. Pre nich zakaz vychadzania neplati
A to stou skolou vcera nevedeli zodpovedat ani premier ani min.zdravotnictva. Dnes by mali dat vyjadrenie 🤷‍♀️

senta_sofia
29. okt 2020

Moze, do domacej izolacie idu len pozitivni a ich rodinni prislusnici. Ani na cestnom vyhlaseni, co maju od utorka skoly vyzadovat, nie je zmienka o tom, ze by dieta netestovaneho rodica do skoly nesmelo.

lenka2710
29. okt 2020

No presne, normálne som sa musela smiať, samé rozkazy a zákazy a sami na to nevedia odpovedať 🤦‍♀️🤦‍♀️ jeden hata a druhy čihi 😂😂

m_o_n_c_a_k
2. nov 2020

Podľa nového odporúčajú dieťa nechať doma tých 5 dní co môže rodič ospravedlniť.

dracikdrahosko
3. nov 2020

Ahojte dievčatá,
potrebujem poradiť ohľadom toho, či môže teda od včera 2.11. chodiť dieťa do škôlky, keď jeden z rodičov nebol na teste? To, že ho tam musí odviesť osoba, ktorá na teste bola a má ho negatívny, mi je jasné. Len dnes mi v škôlke tvrdili, že ak jeden z rodičov nebol na teste, musí dieťa dodržať 10-dňovú karanténu. Ak sa dá, pripojte prosím Vás link na nejaké nariadenie, podľa ktorého by som v škôlke vedela argumentovať, ak dieťa do škôlky môže. Ďakujem.

m_o_n_c_a_k
3. nov 2020

@dracikdrahosko áno malo by byť v 10 dňovej karanténe. Ja mam len zroj co hovoril Grohling