Môže škola - školský klub detí - požadovať potvrdenie o zamestnaní rodiča?

siskaaksis
1. sep 2022

Ahojte
Chcem sa spýtať či môže škola vyžadovať potvrdenie o zamestnaní od rodiča aby dieťa mohlo navštevovať družinu ? Na škole zrazu nemajú dosť miesta pre syna v družine a vyradili ho ...
Poslali mi aj body na základe ktorých bol vyradený ( + ďalšie deti vyradili z kapacitných dôvodu) lenze syn nenapĺňa ani jeden z danych vodou na základe ktorých vyraďovaní deti. Keď som sa na to ohradila tak mi napísali že im mám dať potvrdenie o tom že chodím do práce. Do družiny mi dieťa chodí od začiatku školy ( 1.rocnik ) využíva ju naplno chodil tam pravidelne a neboli problémi a teraz zrazu už chodiť do družiny nemôže ....
Prosím poraďte čo robiť
Ďakujem

retep00
1. sep 2022

Môžu vyradiť z kapacitných dôvodov a môžu požadovať aj potvrdenie o zamestnaní. Ak je v ŠKD nedostatok miesta, prijímajú sa prednoste deti pracujúcich rodičov, nie takých, ktorí sedia doma a nepracujú a chcú sa detí len zbaviť, poprípade vyhnúť sa písaniu domácich úloh doma (áno, sú aj takí rodičia, bohužiaľ) 🙂

tehotna40
1. sep 2022

@retep00 mala som rozpísané presne to iste 😃 takže ja len v skratke, áno môžu..

siskaaksis
autor
1. sep 2022

@retep00 ja ale pracujem a podotýkam že podľa zadaných kritérií na vyradenie sme nespĺňali ani len jeden bod.
Tak ma to zarazilo toto rozhodnutie školy

retep00
1. sep 2022

@siskaaksis môžem vedieť o aké body sa jedná ?

poopsie
1. sep 2022

Sťažuj sa zriaďovateľovi školy alebo rovno ministrovi lebo sa zastropoval počet detí v škd, tuším na 25....a keď zriaďovateľ je držgroš tak to tak vyzerá... Mesto v ktorom bývaš nechce dať peniaze na prevádzku ŠKD, osobne som sa tešila že bide viac príležitostí zamestnať sa ako vychovávateľka ale toto je realita, nebudú sa kluby vytvárať ale decká sa budú vyhadzovať

kaktusik007
1. sep 2022

@siskaaksis kolko rokov ma dieta?

siskaaksis
autor
1. sep 2022

@retep00 U všetkých detí ktoré neboli prijaté do ŠKD, sme postupovali podľa nasledujúcich kritérií:
- nepravidelná dochádzka do klubu,
- starší súrodenec v rodine,
- starí rodičia, ktorí chodili pre dieťa do ŠKD
- blízkosť bydliska,
- samostatnosť dieťaťa
Prijaté boli predovšetkým deti, ktoré využívajú pobyt v ŠKD 4- 5 krát v týždni minimálne do 15 - 16hod. a rodičia nemajú inú možnosť umiestnenia dieťaťa.

siskaaksis
autor
1. sep 2022
siskaaksis
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kaktusik007
1. sep 2022

@siskaaksis tak dovod ze stari rodicia chodili po dieta do SKD ma zabil 😀 moj otec chodieval pre deti, ale preto lebo ja som kvoli praci nestihala.... to akoze on namiesto toho aby sa mi o deti staral od 16 do 19 kym pridem sa mal o decka starat uz od 13tej? pobavilo 🙂

no ak sa na vas nevztahuje ani jedno, chodil do druziny pravidelne, ostaval do 16tej, nema starsieho surodenca, nechodili stari rodicia po neho a nebyvate prilis blizko .- ostava posledna moznost -- bol vyhodnoteny ako vysoko samostatny jedinec 🙂

nic, hadaj sa s nimi, ved 9 rocne dieta nechat osamote nesmies.

siskaaksis
autor
1. sep 2022

@kaktusik007 Samostatný žiaľ nieje aj keď by ma to potešilo ale má idú idualnr vzdelávanie viac porúch ( dis.... )

siskaaksis
autor
1. sep 2022

@siskaaksis + má individuálne vzdelávanie ...

retep00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanka.zuzu
1. sep 2022

@siskaaksis ale vsak ked si zamestana tak to dokladuj a napis ziadost o prehodnotenie... kvoli tomuto zakladat temu 🙈 az ked opat zamietnu/nevyhovia tak staznost. ved vsade sa nieco dokladuje pomaly kazdy den, tak preco taky rozruch kvoli tomuto 🙊

deanna25
1. sep 2022

@siskaaksis však ti škola odpovedala,že máš dodať potvrdenie o zamestnaní. Uvádzas,že zamestnaná si, tak doložis potvrdenie. Kde je potom problém ?

retep00
1. sep 2022

@siskaaksis vyzdvihovali ste syna z ŠKD vy alebo niekto iný? Manžel je zamestnaný? Ma s ním kto ostať doma, ak ste vy v práci?
Ak tvrdíte, že nespĺňate ani jedno z kritérií, možno ho po doložení dokladu o pracovnom pomere príjmu naspäť. Niekedy sa uprednostňujú aj mladšie deti, napríklad prváci, ktorí potrebujú pomoc viac ako tretiaci/štvrtáci....

siskaaksis
autor
1. sep 2022

@retep00
Nevzali pretože nemajú koho vyradiť boli by sme len na cakacke kým niekto sám dieťa neodhlasi
Nemá mi s ním kdo byť som sama mám ďalšie malé dieťa a prácu mám ale neviem ju vydokladovať pretože vypomáham jednej rodine so starenkou kde môžem mať zo sebou aj mladšie dieťa
Takže doklad o zamestnaní mi nemá kdo vydať

poopsie
1. sep 2022

@siskaaksis no takže pracuješ na čierno 🤷‍♀️

siskaaksis
autor
1. sep 2022

@retep00 má individuálne vzdelávanie pomoc potrebuje

siskaaksis
autor
1. sep 2022

@poopsie brigáda ale je to výpomoc rodine veď sa to nedá ani nazvať pracovu keďže to čo za to dostanem nepokryje ani plienky ....

retep00
1. sep 2022

@siskaaksis tym padom ste braná ako nezamestnaná a už máte dôvod, prečo ho nevzali. Takže škola vlastne chybu nespravila a so stažovanim bez dokladu o pracovnej činnosti nepochodíte. Snáď len veriť, že sa uvoľní miesto.

nikaeli
1. sep 2022

@siskaaksis a kedy brigádujete? časovo?
veď aj brigáda má nejakú zmluvu, ktorú môžete doniesť.. ak je to iba na čestné slovo a nemáte ako dokázať, že ste v daný čas v práci, bohužiaľ. Ako to tu už bolo uvedené, počet žiakov je obmedzený, aj u nás tento rok mnohé deti nedostali túto možnosť, pokiaľ jeden z rodičov nepracuje. Hneváte sa zbytočne. Podobne ako sa hnevajú mamičky, že im nevzali drobca do MŠ, pretože sú na MD s mladším dieťaťom. Myslím, že je normálne a správne uprednostniť dieťa pracujúcich rodičov.

matullienka
1. sep 2022

@siskaaksis to, ze niekomu vypomahas so starostlivosťou a nemáš o tom doklad nie je problém školy. Bohužiaľ v tvojom prípade škola postupovala správne nemáš pracovný pomer ani oficiálnu brigádu tak hold smola.

olimuc
1. sep 2022

No máš mladšie dieta, ktoré ma plienky ak som to z príspevku pochopila … tak to dieta ma max 3 roky možno pár mesiacov naviac a ty si asi vedená ako osoba starajúca sa o dieta do 6 rokov a odvody platí stat … takze ak nedoložíš potvrdenie od zamestnávateľa máš smolu.

maciatkolulu
1. sep 2022

@siskaaksis máš doklad o zamestnaní, pracuješ od rána do 4,5?asi nie keď máš dieťa s plienkami. Tak logicky uprednostnili rodičov pracujúcich 8,5 hodín.... Keď makáš aj ty toľko, tak máš doklad a je to vyriesene

letfenixa
1. sep 2022

@poopsie áno, presne, počet je zastropovany a namiesto dostatočného počtu klubov bude menej ako bolo.

matkahelka
1. sep 2022

@siskaaksis toto nie je ziadna novinka. u nas uz pred 3rokmi pytal skolsky klub deti potvrdenie od rodicov, ze pracuju (resp.od zamestnavatelov) a podla toho sa robil zoznam deti, ktore prijmu a ktore neprijmu. uplne zbytocne sa zavzdusnujes, oni od teba nechcu nic, co porusuje GDPR. ty to potvrdenie nevydokladujes, hold, synatora budes mat po vyucovani doma.

elizabet173
1. sep 2022

@letfenixa najvyšší čas, že je počet detí zastropovaný, pretože mať na starosti toľko detí je psycho pre vychováývateľku a deťom tiež nerobí dobre byť väčšinu dňa v takom veľkom kolektíve

letfenixa
1. sep 2022

@elizabet173 Áno, jasné, ale otocilo sa to proti deťom. Nám povolili plus 1 vychovavatelku, takže nebudú môcť ani všetci stvrtaci byť v druzine, potrebovali by sme ešte 1.

andrejka1974
1. sep 2022

S timto som sa ani raz nestretla všetky deti mi chodili riadne do školského klubu a to som bola doma s mladšími u nás môžu chodiť všetky deti