Môže mať dieťa Edupage?

10. sep 2023

Dobrý večer,chcela by som sa spýtať môže mať dieťa edupage? Dieťa je tretiak a chce si ho nainštalovať,vraj to majú aj spolužiaci,ale mne sa to moc nezdá,aby si samo mohlo podpísať známku,prípadne kde sa zadávajú ak ospravedlnenky. Aký máte na to názor?

dskjhfdlkdjhl
10. sep 2023

Ano, deti maju edupage, ale znamky, ospravedlnenky a podobne veci moze riesit len rodic. Deti maju ine prava.

andrejka1974
10. sep 2023

Je žiacke konto a rodičovské a tak známky vidí ,ale podpisujete len vy ako rodič máme to takto roky

vulka
10. sep 2023

Ty si teda uskutočnila objav. Samozrejme, že deti majú vlastný prístup na EduPage.

majka176
10. sep 2023

Deti majú vlastné žiacke konto, ale ako už bolo spomenuté, nemôžu si podpisovať známky, ani písať ospravedlnenku a pod.

natall113
10. sep 2023

V žiackom konte by mal vidieť úlohy, testy a podobne veci

nelca84
10. sep 2023

Urcite by si to mal nainstalovat, ved tam vidi aj domace ulohy, kedy bude pisomka a pod. Ako uz vyssie napisali, dieta nema moznost podpisovat znamky a ani zadavat ospravedlnenky, to je snad samozrejme....

luccija
10. sep 2023

Vám nedali prístupové heslá pre deti a rodičov?keď to majú spolužiaci musel dostať aj on

zuzulka558
10. sep 2023

Ani ja to nemám inštalované,, a mala je 4. ta to nepoužíva vôbec, majú slovnícky,, u mňa učiteľka vie ze edupage ma nezaujima od 14.00 🤷‍♀️ druhý to sledujú v inom ročníku co poznám, lebo učiteľka si zmysli a poobede ešte da úlohu keď sú deti už vonku,,

aurelia2000
10. sep 2023

@zuzulka558 Záleží, čo máte v školskom poriadku, od ktorého ročníka je to povinné. Potom už nebudeš môcť povedať, že ťa to nezaujíma. Potom budete ťahať za kratší koniec. 🤷

januska12323
10. sep 2023

Ani učiteľku nemusí zaujímať, že teba to nezaujíma. Keď sa dohodne veci riešiť len cez edupage je tvoja povinnosť to sledovať.
@zuzulka558

autor
10. sep 2023

Priznám sa,že som nevedela,že existuje edupage aj pre rodičov,aj pre deti. Ja to mám tri roky a už si ani nepamätám ako sa tam prihlasovalo a o nejakých prístupových kodoch zvlášť pre deti a zvlášť pre rodičov naozaj netuším. Ale ďakujem za odpovede.

cimage
10. sep 2023

Ja som tiez nevedela do konca roka ked sa mal syn prihlasit na testy. Dovtedy sme vyuzivali spolocne moje konto a vsetko riesili odtial, ale kym bol na prvom stupni, tak tam skoro nic nebolo. Ani ja som tam nechodievala pravidelne.

zuzulka558
10. sep 2023

@aurelia2000 zatiaľ to funguje, nikde nie je u nás napísané povinnost

januska12323
10. sep 2023

Žiak sa nemôže sám ospravedlniť ani nič také, vidí max učivo, obedy a rôzne oznamy.

zuzulka558
10. sep 2023

@januska12323 kým nepovie povinnosť povinné to nie je 😉 v školskom poriadku som také nič nenasla ako povinnosť edupage,, zatial to funguje v pohode po 14.00 som tam ráno ešte správy nenasla za 3 roky

zuzulka558
10. sep 2023

@aurelia2000
@januska12323 ja vlastne žiadnu aplikáciu v mobile nemám, stačí mi moja švagriná ta je pre mňa odpudzujuci príklad ta ani nevie bez aplikácie kedy ma ísť asi na WC, otrok mobilu

natall113
10. sep 2023

@zuzulka558 možno ti to funguje kým je dcéra na prvom stupni. U mňa už na strednej fungoval edupage ako prioritná aplikácia na všetko ospravedlnenky, úlohy, obedy všetko. Sestra je siedmačka na zš a tiež majú edupage na všetko a veľa krát príde úloha aj neskôr alebo oznámenie o teste alebo hocičo, a nikoho nezaujíma že po 14:00 sa tam nepozerá

zuzulka558
10. sep 2023

@natall113 zatiaľ funguje a funguje tak aj suseda z 8,, stačí si to z učiteľom vydiskutovat slušne,, ja si z učiteľkami vychádzam dobre, možno preto ze nie som z tých co učiteľ zhukne a už sa sťažuje ze chúďatko dieťatko 🤷‍♀️ lebo v ich triede je veľa citliviek bože chráň zle pozrieť,, na hlavu

zuzulka558
10. sep 2023

@natall113 2.stupen u nás viem ze ak si nájdu správu o teste o 16.00 ze na druhý deň tak boli sťažnosti ze už bolo po skole a deti doma neboli ze učiteľka si zmysli,, je to o prístupe odvtedy ma ta trieda pokoj už 3 roky

natall113
10. sep 2023

@zuzulka558 myslím, že dosť záleží aj od učiteľa

zuzulka558
10. sep 2023

@natall113 presne u nás boli stále iný zastupovali ich triednu a ani jeden z nich nemal problém,, chápali ze len delim čas škola s edupage a doma súkromie nech ma dieťa pokoj a nie v strese sledovať,,, teraz majú novú učiteľku co ma prístup ako domoskola a bojím sa ako to bude,, predtym mali ešte takú stará škola a ta sa mi páčila dala do pozoru aj strašne problémového chlapca co sa nevedel sústrediť a zle robil

mircalla
10. sep 2023

Jasne, ze deti maju iny pristup ako rodicia.
@zuzulka558 Nuz v edupage su aj ine info ako ulohy - prihlasky na Olympiady, dolezite oznamy, informacie o platbach, odkazy rodicom
Ja tu zasnem kolko ludi tu funguje v dobe technologii na baze zrkadielka ci zapisnicka....Vela veci funguje u nas len cez Edupage, este aj projekty sa tam odovzdavaju. Tak ale ked beries Edupage ako buzeraciu....

zuzulka558
10. sep 2023

@mircalla vidíš a fungujú normálne, mne je ľúto v tejto technologické dobe spomínanú švagrinu, na každú blbosť appka 🤣🤣nám všetko chodí doobeda, všetky info,, my napríklad keď sme všetci 4 spolu doma mobily ani nedvíhame mame tiché režimy,, ak sme na výlete mame ich zo sebou ale ako vystúpime z auta funguje iba na fotky

mircalla
10. sep 2023

@zuzulka558 Okrem ineho su tam znamky. No mam pre teba novinku, od 5. rocnika uz nie je ziacka knizka, takze ten Edupage mat asi budes musiet, pokial ti nie je jedno, ako sa dieta uci. Ja nemam appku, normalne sa tam prihlasujem cez PC
Co mas stale s tou appkou a mobilom? Prihlasim sa tam raz z domu, aby som si pozrela znamky, ulohy a pripadne dolezite odkazdy od ucitelov. Syn je osmak a znamky su len na Edupade. Tiez sa ztade prihlasuje na sutaze.

koteska83
10. sep 2023

Dcera ma svoje konto a my rodicia svoje. Skola im dala prihlasovacie udaje. Takze ona si nemoze podpisat znamky a aj nie vsetko vidi co rodic. Treba sa informovat u ucitela.

simca06022011
10. sep 2023

Majú svoj prístup aj detí, nepodpisuju známky a niektoré správy tiež nedostavaju
Ako sa píše, v škole dostali prístup deti aj rodicia samostatne, aj každý rodič môže mať svoj

belllinka
10. sep 2023

@zuzulka558 no tak toto budes tvrdit, kym mozno nezmeskas nejaky dolezity telefonat

zuzulka558
10. sep 2023

@mircalla ja to sledujem dávno my nemáme ziacku už dva roky a to je stvrtacka tak neviem akú máš novinku , učí sa dobre aj bez sledovania edupage takže žiadna novinka taka zaostala som není,, len nepotrebujem byt strcena v mobile aby mi niečo ušlo, mne je ľúto ľudí čo ich vidím sedia vedľa seba manželia, partneri atď a obaja svoj svet v mobile,, Keby sa u nás nespalo teraz moc tu nepíšem 🤣

lindus555
10. sep 2023

Edupage môžu podpisovať len rodičia dieťa nemôže a áno dcéra to majú na škole tak že ho musia mať pre úlohy nemôžeš mu stále kukať úlohy len ty musi aj sám a podpisovať môže len rodič

mikadooo
10. sep 2023

Je to tam oddelene, neboj 🙂. Dieťa má "žiacke" konto, rodič má konto zákonného zástupcu. Mne edu veľmi uľahčuje prácu, lebo dcéra si tam pozrite úlohy, kadejaké materiály, termíny písomiek, atď. Edu má od 3. Ročníku a odvtedy som tú zodpovednosť za školu preniesla na ňu a nestarám sa. Len raz za čas podpíšem známky a tým celá moja kontrola jej učenia končí. Je to super. A dcéra sa naučila, že jej mamička nestojí za riťkou, ale si musí jednotlivé projekty a úlohy odsledovať sama 😉.