Môže íst dcéra do školy, keď ja som pozitívna?

sona272
30. jan 2022

Ahojte. Prosím poraďte mi. Dcérke skončila karantena bola pozitivna, môže ísť do školy keď ja som pozitívna ? Má teraz čerstvo po prekonaní výnimku ? Ďakujem za rady, lebo už sa v tom strácam. ( Jej skončila karantena včera a mne končí v stredu. )

dzina007
30. jan 2022

My sme tuto situaciu mali doma. Lekarka aj RUVZ mi povedali ze mozu deti ist do skoly ale musime vyriesit kto ich bude zavazat kedze my s manzelom sme boli v karantene este ako pozit.
Nakoniec sme sa rozhodli im o tie 3 dni predlzit volno, do skoly nesli aj ked mohli. Bolo to pre nas jednoduchsie.

andrejka1974
30. jan 2022

@sona272 ja by som ju do stredy ospravedlnila a je očkovana alebo nie ak nie je tak jej karanténe končí až keď posledný člen rodiny skončí karantenu

lala123
30. jan 2022

@andrejka1974 to nie je pravda, staršej dcere aj nam skoncila karantena a mladšia bola ešte poz. Volala som s dr aj z hygieny s pani aj a učiteľkou a všetky tri mi potvrdili, že staršia môže aj napriek pretrvávajúcej poz mladšej nastúpiť ako prekonaná ( bola poz asi 6 dni skôr ako mladšia)do skoly

andrejka1974
30. jan 2022

@lala123 možné to je ,ale ja keď som bola pozitívna ,najmladšia musela s nami zostať doma lebo nebola očkovana a to nebola ani pozitívna

ajka0207
30. jan 2022

@andrejka1974 ona s vami musela zostať v karantene práve preto že nebola pozitívna, ešte sa mohla nakaziť. Ale ten čo je pozitívny je po vlastnej karanténe prekonaný.

lala123
30. jan 2022

@andrejka1974 to je iný pripad ako nás. V našom prípade dcera staršia bola skôr chorá asi o 6 dni čiže v čase trvania karanteny mladšej už bola prekonaná a mohla ísť. Vo vašim prípade to je jasne , že nemohla keďže nebola ocko a ani prekonabq