Môže dieťa po rozvode rodičov navštevovať dve základné školy?

lilia13
21. apr 2023

Zdravím vás,viete mi niekto poradiť ako to funguje,keď po rozvode žijeme každý v inom okrese .Je možné žeby dieťa navštevovalo základnú školu tam pri ktorom rodičovi akurát bude.Dakujem za rady.

kacena4
21. apr 2023

ano je to mozne zo skolskeho zakona, avsak osobne neodporucam. kazda skola moze mat ine ucebnice, ine tempo prace , ine ulohy typu projekty... zbytočne dieta psychicky zatazite 😥

pribinak
21. apr 2023

@lilia13 chudiatko dieťa. “Fakt skvelí rodičia”, ktorí ani jeden neustúpi, nevadí nech si to decko odskáče

2 kolektívy spolužiakov, neviem ani koľko učiteľov, každý má svoj štýl a systém, to dieťa musí mat taký chaos

Dúfam že je to neuskutočniteľné, lebo to dieťa je potrestane za debilnych rodičov

dzulli1980
21. apr 2023

Vážne by si toto svojmu dieťaťu urobila? ... len preto, že sa neviete s (ex)mužom dohodnúť?
@lilia13

jaskolka
21. apr 2023

Áno, je to možné podľa školského zákona. Ale podľa mňa je to blbosť na entu, chúďa dieťa, to každý týždeň alebo dva bude striedať kolektív? A raz tu, raz tam, iné tempo, iní učitelia, iné učebné postupy možno....

anjelicek26
21. apr 2023

Toto snad dietatu nespravite. Nikdy nevediet, kedy su pisomky, ucit sa rozdielne ucivo, rozdielne domace ulohy, rozdielne projekty, omg... skolsky zakon to umoznuje, ale toto je absurdne... keby malo jeden tyzden skoly a jeden tyzden dom-skolu, to by mozno este nejako slo...

betulinka1
21. apr 2023

@lilia13 nie toto sud nikdy nedovoli

zuzubb007
21. apr 2023

No snad by takato vec nenapadla ziadnej matke, vsade na skole beru ine, ine ucebnice, to dieta by bolo v prdeli z toho, aj skrz kolektiv a vsetko, viac poskodit psychiku ako dve skoly sa naozaj neda, a trpelo by dieta cely zivot

sasa1310
21. apr 2023

nechcela by som byť vašim dieťaťom. Čo to je za detstvo, pendlovať medzi dvoma okresmi, medzi dvoma ZŠ, medzi inými kamarátmi, medzi dvoma rodičmi. Ako dieťa by som vás za toto nenávidela

zuzulka558
21. apr 2023

Keď rodicia chcú len svoje a nehľadia na dieťa,,, otras chudatko

buberova
21. apr 2023

To je extra zlý nápad

ivik4
21. apr 2023

To by som v zivote nedovolila aj keby malo byt moje dieta s otcom po rozvode a nie so mnou keby neviem ako zle bolo a co sa nedaj boh stalo. Neuprednostnila by som seba
.Moje dieta ma byt stastne a nie doplacat na rodicov a navstevovat 2 skoly v dvoch mestach

kacernakokse
21. apr 2023

@lilia13 ja len dúfam, že si sem tú otázku napísala skôr, ako si sa nad tým vôbec zamyslela. Veď to dieťa bude úplne v prdeli z toho viz. dôvody vyššie

ivik4
21. apr 2023

Ale k otazke, tusim ano ,moze. Otras :/

mogaa
21. apr 2023

pri striedavke ano, možné to je....

sense
21. apr 2023

Je to možne ale dieťaťu by som to neurobila.

lienka.7
21. apr 2023

@lilia13 to vážne chceš toto svojmu dieťaťu urobiť??? Kks, nemám slov👌👎
Aj ty máš 2 prace, ktoré takto "striedas"??? Asi nie, ze???
Racionálne sa nad tým zamysli. Každá škola je iná, ma iné knihy, iní ľudia, učiteľky. Keď bude chore, do ktorej sa skôr bude učiť??? To sa fakt neviete dohodnúť a za vaše chyby trestate vlastne dieta???

olimuc
21. apr 2023

Uz striedavka vie zamavat psychokou a toto by bol Hard core …

beronsche
21. apr 2023

@betulinka1 ale dovoli...
Poznam take dieta.. A viem, ze to bolo hrozne.. dieta to nezvladalo, iny kolektiv, ucitelia, ucebnice.. Dokonca s tym mala aj jedna z uciteliek problem a odmietala s tou druhou komunikovat.. cele zle..
Po pol roku sa nastastie rodicia umudrili a dievcatko ostalo Len v jednej skole..

aaadkaaa
21. apr 2023

Znamej toto hrozilo, otec vydobil striedavku a byval o 2 okresy dalej. Aj sudkyna mu dala za pravdu, ze ved dieta kludne moze mat 2 skoly....podotykam,ze mala ist do 1.triedy...skolky mala 2, ale tam to nevadi az tak... tak som ju nahovorila na jednu skolu, na pol ceste medzi nimi, sice komplikacia pre rodicov, ale dieta v pohode.... bezne maju skoly ine ucebnice a ked aj maju tie iste, kazda ucitelka a trieda ma ine tempo a styl vyucby...prosim, nenic svoje dieta 2 skolami

zenulkaaa
21. apr 2023

Nemyslis vazne.. myslis vobec na to dieta? Predstav si seba samu, vzi sa do jeho koze, ci by sa ti to pacilo. Ja by som s takouto moznostou nesuhlasila.. viem ze pri rozvode chce kazdy dieta pre seba.. ale snad mate rozum, a dohodnete ze bude chodit len do jednej skoly.

doriiis
21. apr 2023

Darmo,keď sú dvaja dospelí úplne debilni tak aj takéto je.Toto by normálnemu človeku ani nenapadlo.

bolarazjedna
21. apr 2023

Ja si to neviem predstaviť, ako ma vedieť, z čoho sa pripraviť? Keď v piatok dostane úlohy na pondelok v jednej škole, ale v ten nasledujúci pondelok nastupuje už do druhej školy, tak ktoré úlohy ma vlastne urobiť? Z ktorého učiva sa ma pripraviť?
Ja som zmenila základnú školu v polovici 3.rocnika a teda v novej škole už mali prebraté rímske čísla napr, a ja som ani nevedela, čo to je....takže tie 2 školy v aktuálnom ucive môžu byť uuuuuplne inde....

A máme fakt skvele zákony, keď toto dovoľujú.... Zrejme aj zákonodarcovia hlasujú ta zákony len tak od stola, v živote sa nezamysleli nad tým, aké to môže byť v praxi... 🙈🙈🙈🙈😔😔😔

luliu
21. apr 2023

Chúďa dieta, ak mu toto spravíte

petulda333
21. apr 2023

To su zas komentare! A co ma podla vas robit? Ma sa prestahovat a hladat novu pracu alebo co? Ano,je to krute ale urcite to nerobi preto,ze ju to tesi

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
21. apr 2023

@petulda333 tak ako píše
@elizabet173 aj sa kvôli dieťaťu presťahovať a zmeniť prácu, ale toto by som nedopustila.
Je to enormne velka záťaž pre dieťa a musí to byt obrovský nápor na psychiku neustále sa prispôsobovať meniacim sa podmienkam

petulda333
21. apr 2023

@elizabet173
@pribinak to je sice pekne,ale tiez sa to neda zrealizovat za tyzden. A vy jej tu nakladate,akoby to robila naschval

luliu
21. apr 2023

@petulda333 ja ako matka by som sa obetovala kvôli dieťaťu, nenechala by som ho trpieť za rodicov, radšej by som sa presťahovala alebo čokoľvek, len aby ono bolo v pohode. 2 školy by som nedovolila

pribinak
21. apr 2023

@petulda333 ale veď nikto netvrdí že sa to dá zrealizovať za týždeň
Každému je jasne že rodičovské konflikty a boje medzi rodičmi sú pre rodičov vyčerpávajúce ak je niekto mimoriadne agresívny a ten druhy s tým musí niečo robiť a reagovať
Ale ešte ťažší dopad to má na dieťa. A píšem za seba: ja by som sa radšej sťahovala a hľadala novú prácu ako vystaviť dieťa take u šialenstvu ako sú 2 školy

Nebrala by som to ako prehru, že ten druhy rodič má porazil, ale brala by som to tak, že chranim svoje dieťa

Ale píšem sama za seba