Monitor - testovanie piatakov

jazminn
11. nov 2015

Ku koncu novembra budú testovaný piataci zo slovenského jazyky konkrétnejšie 25-ho. Ako pripravujete svoje deti na ten test, opakujete s nimi?
Ja som vytlačila monitor z minulého roku a idem cez víkend to s mojou školáčkou vyskúšať...

lenadka
11. nov 2015

@jazminn u nás na monitor pripravuje v škole učiteľka, vyrobila pár podobných monitor testov, ono je to skôr o tom, že deti nie sú zvyknuté na tento spôsob testovania, tj. odpovede písať do odpoveďového hárku, plus na SJ sú dlhé zadania, na vyriešenie majú 2 minúty-jednu otázku a koľko krát prečítanie trvá cez minútu. Moja dcéra ma vynikajúcu slovenčinárku, takže ja si starosti nerobím, ale aj vytlačit test z internetu je dobrý nápad a nech si to skúsi doma 🙂

dennkka
11. nov 2015

no ja si z toho veľkú hlavu nerobím. Syn sa učí dobre a keby to náhodou pokazil, čo sa stane? Veď tie výsledky nejdú na strednú školu. Podľa mňa je oveľa dôležitejšia príprava na monitor deviatakov 😉

nikawero12
11. nov 2015

@dennkka presne tak, netreba si z toho robiť ťažkú hlavu. Toto testovanie má len zistiť, čo sa deti naučili na I.stupni ZŠ. Keď ten test aj žiaci zbabrú, nič hrozné sa nestane. Aspoň vyučujúci slovenčiny a matematiky zistia, v čom majú žiaci medzery a to učivo môžu zopakovať, alebo naň klásť väčší dôraz.

jazminn
autor
11. nov 2015

@nikawero12 nebude ten test oznámkovaný?

lenadka
11. nov 2015

@jazminn určite im dá naša potom aj známku za to, za tie čo ona robila tie cvičné aby sa precvičili im tiež dala známky, moja dcéra mala jediná jednotku 🙂 aj z matiky 🙂 tak sa teším s nej, lebo mladšia je taký ťululum, tak vravím mužovi, že ona sa musí dobre vydať 😀

nikawero12
11. nov 2015

@jazminn test sa bude bodovať, bude sa hodnotiť v percentách a percentám sa môžu priradiť známky. Známky môžu vyučujúci zapísať do klasifikačného záznamu, ale nemali by to brať ako hlavnú známku za I.polrok, ak sa toho obávaš.

jazminn
autor
12. nov 2015

@nikawero12 toho sa obávam práve, aby tá známka nepokazila priemer 😖