Moje prvé čiary

denca76
26. sep 2016

Ahojte neviete mi poradiť nejaku stranku kde sa daju stiahnuť moje prve čiary?
Pozeram po nete a neviem najsť tie klasicke prve čiary ///,lastovičky a podobne čo sa teraz deti učia v prvom ročníku,dakujem

felycity
26. sep 2016

@denca76 stiahnúť neviem, ale dostať ich kúpiť v ševte

denca76
autor
26. sep 2016

@felycity dakujem ja zhanam na vytlačenie lebo ich chcem viac kusov na domace cvičenie v zošitoch su len po jednej dvoch stranach a ja potrebujem viac lebo nam to nejako nejde :(

syslica
26. sep 2016

@denca76 aj kopec iného na precvičenie grafomotoriky a počiatočného písania nájdeš v Martinuse. Na webe majú do 30.9. akciu Späť do školy a učebnice (aj takéto zošitky) so zľavou do 20 %.

lenkusik
26. sep 2016

Skús stránku www.aitec.sk tam sú všetky knihy pre prvákov aj pisanky, dajú sa pekne listovat, ja to tiež využívam keď je mala chorá a náhodou zostal zošit v škole, nedá sa tlačiť, ale otvor list, ktorý potrebujes, odfotografovať obrazovku alt+ctr+printScrm a vložiť do excelu, potom nastavis veľkosť a tlačis. Veľa šťastia a netráp sa aj malej to na začiatku nešlo kým sa jej ručka neuvolnila a potom to bolo krásne.

miniaturka19
26. sep 2016

myslím že niečo sa dá nájsť aj na stránke nasedeticky.sk alebo omalovanky.sk 🙂

andrejka1974
26. sep 2016

@lenkusik velmi si aj mne pomohla sinduska to trosku flaka, a tak musime viac trenovat

lili007
26. sep 2016

My sme si prvacky zosit prefotili a prve ciary mozeme robit do nemoty🙂)))
Nejaké strany nájdeš aj v obrázkoch google
https://www.google.sk/search?q=moje+prve+ciary&...

Plus musim vyzdvihnut jednu maminku a jej blog, ma v nom kopec prac.zositov pre deti:
zanka29
https://www.modrykonik.sk/blog/zanka29/

katrinka8
26. sep 2016

@lenkusik - prosím Ťa, a ako dlho to trvalo, kým sa rúčka vypísala? Lebo naša napr. rovné čiary v pohode dá, ale napr. takú tú jemne nahnutú, z ktorej sa robí lastovička, tak to jej nie a nie ísť, namiesto lastovičky jej tam zákonite vychádzajú ryby, a ja som už z nej zúfalá 😀 😀 😀 Zatiaľ majú motivačné včeličky asi za všetko, ja keď tie jej ryby videla dnes v písanke, a pri nich včielku, som nevedela, či sa mám smiať alebo plakať 😀 😀 😀

jumama
26. sep 2016

Pozri si tu na koniku albumy christina87 urcite najdes aj grafomotoriku...

lenkusik
26. sep 2016

katrinka8@ buď trpezlivá, pozri sa ako začínala moja a ako potom pokročila, nech veľa farbi, mi sme farbili všetko ako vidíš aj v pracovných zositoch, aby ručná trénovala, motivovala som ju aj tým že sme to robili spolu, všetko príde, pis s ňou, vysvetlí jej sklon ceruzky, neviem akú má ale nám pomohla hrubá ceruzka a potom tvarované pero, musí písať slabucko nie tlačiť, držím palceky a veľa trpezlivosti.

katrinka8
26. sep 2016

@lenkusik - jáááj, tak to Vaše je krásne 🙂 Naša dnes konečne pochopila princíp tej ohnutej čiary, a aj nabehla na lastovičky 🙂 Ona ceruzku drží krásne asi od 1,5 roka, nemá s tým problém, ani netlačí, ceruzku má hrubú. Len problém je skôr asi to, že ju to moc nebaví - proste nejde jej to hneď tak, ako si myslí, tak sa na to vykašle a urobí to hocijako, len aby to rýchlo bolo ☹ Nemám ani predstavu, koľko toho oni vlastne v škole popíšu, lebo v zošite sa mi toho zdá málo - 2-3 riadky. Ale vraj aj toľko cca píšu aj do cvičného - tie ostávajú v škole, tak ich nevidím.
Mne sa napr. niekedy zdá, že tie motivačné včielky deti trochu mýlia, lebo napr. minule pozriem, napr. namiesto tých lastovičiek "rybky" - ale že celý riadok, a bum, včielka (napr. zase ona ťah ako taký mala pekný, nebolo to roztrasené alebo čo, "len" nedobrý sklon - presne kvôli tej prvej nie ohnutej, ale rovnej čiare, a tým aj ten vrch mala široký, a tie spodné čiarky široko od seba zákonite). A deti si myslia, že to majú dobre. Hoci fakt je, že niekedy aj pani učiteľka, keď im predpisuje vzor, má ho trochu "mimo" (aj keď chápem, že keď má predpísať rýchlo 23 zošitov...) Neviem, či to len ja tak prežívam, ale tak asi mi už z toho hrabe, moja stará mama bola prvácka učiteľka vyše 30 rokov, tak ma to asi poznačilo 😀
Dcérka kreslí síce rada, ale nemá moc trpezlivosť vyfarbovať. Keď nemá náladu, tak to proste odflákne. Vyfarbovať vie krásne, keď chce - len nie vždy chce ☹ Aj na výtvarnú chodí už od škôlky. Trochu sa skôr bojím, aby ju to celé úplne nedemotivovalo. Hoci dnes som sa celkom upokojila, lebo sa mi zazdalo, že už konečne prišla na to, ako má urobiť tú nešťastnú ohnutú čiaru a z nej lastovičku 🙂 Viem, že som už asi aj trochu off topic, ale ďakujem veľmi pekne za rady. Verím, že sa nám to zlepší - cvik robí majstra, či ako sa to hovorí 😀

lenkusik
27. sep 2016

@katrinka8 neboj sa dôjde do toho. U nás boli od začiatku známky, žiadne vcelicky, takže sa museli snažiť aby mali známku v žiackej, za 5 malých jedniciek jedna do žiackej. Neboj nie je to malo, nepretazuj ju pretože na začiatku je pre ňu aj 5 riadkov veľa, ručka je potom unavená a je to ešte horšie, mala nikdy nepisala cvične, nanajvis jedno pismenko na preskusanie, keď písala veľa tak sa jej nedarilo, najprv vždy písala a potom farbila aby ruka vladala. Na rodičku uvidíš aj cvičné písanie a učiteľka ti povie čo jej nejde a ako to precvicovat. Nestresuj sa potom bude aj ona nervózna. Jasné že to nesmie flakat, musíš ju nejako motivovať aby sa viac snažila. Bude to fajn.

akvabela
9. sep 2020

Ak by niekto niekedy v buducnosti googlil ako ja a chcel by si stiahnut knizku moje prve ciary, nasla som ju tu. https://ulozto.sk/file/3HbAymCDTJmU/moje-prve-c...

majulino
9. sep 2020

@denca76 kup velky cisty zosit kazdu stranu zloz na stvrtiny a napis jej ty co ma pisat. Takto som to trenovala so synom a budem aj teraz z dcerou

katrinka8
9. sep 2020

@majulino -téma je už 4 roky stará 😉 Ale pre mňa opäť akutálna, teraz je prvák syn 😂

mirka14180
16. sep 2020

Aj ten môj píše hrozne. Vôbec sa mu nechce. Učiteľka mu preškrtáva strany. Čo sa mi zdá cez čiaru. Chodí do školy 2 týždne. On je živel. Nechce sa mu. Fláka to.

oliviafringe
1. apr 2022

@lenkusik Dobry den, odkial je toto? Z akej knihy/zosita? Velmi ma to zaujalo,hoci je to stare... dakujem. Lu

lenkusik
1. apr 2022

@oliviafringe ak sa nemýlim tak je to súbor zošitov od aitec - Hupsov Šlabikár Lipka. Môžete si ich pozrieť na www.aitec.sk.