Mobily na vyučovaní

19. aug 2022

Stat prestane zakazovat pouzivanie mobilov na vyucovani. Nova vyhlaska by mala platit uz o niekolko dni.

https://fontech.startitup.sk/spravy/zmena-stat-...

prasiatko30
19. aug 2022

A je to v prdeli🤦🏽‍♀️

pribinak
19. aug 2022

Nijako nerozumiem čo je prospešné na zrušení tohto zákazu
Prosím o vysvetlenie ak niekto vie

dskjhfdlkdjhl
19. aug 2022

@pribinak Preco si myslis, ze by tym zrusenim islo niekomu o prospesnost? Prospesne to nie je, ale z dielne ministerstva uz davno nic prospesne nevyslo.

pribinak
19. aug 2022

@dskjhfdlkdjhl ja ti neviem, som asi naivná

benit
19. aug 2022

@dskjhfdlkdjhl cele ministerstvo, hlavne ich celo sa hra na chrumkaveho pred rodicmi. Kopec nezmyslov uz povychadzalo. Oni si nezastanu ucitela ani nic v jeho prospech.

stanulienkat
19. aug 2022

@pribinak asi niektorým mamičkám vadilo, že ich úžasné ratolesti sa nemôžu počas hodiny hrať, alebo telefonovať. Asi majú dojem, že boli potlačované ich práva. V tomto školstve je všetko naopak. Ja by som skôr ešte pritlačila na disciplínu.

dskjhfdlkdjhl
19. aug 2022

@benit mne to nemusis vysvetlovat😉 Mne je toto uplne jasne.

pribinak
19. aug 2022

@stanulienkat fakt by bolo fajn ak by tu napísala nejaká kocka čo robí napr na ministerstve skolkstva a dala vysvetlenie. Myslím že by to viacerí ocenili

hradnapani
19. aug 2022

aky kompetentny minister, take kompetentne rozhodnutia 🙄
a urcite to bude obhajovat, ze sme v 21.storoci a mobily su sucastou nasich zivotov a kdesi v Hornej Dolnej za nasimi hranicami ich v skole tiez pouzivaju a aha, ziju a ani neosprosteli.

patka06
19. aug 2022

Používanie mobilov v škole riadi školský poriadok a nie štát.

abbey1
19. aug 2022

Aká som ja šťastná, že sú moje deti mimo tohoto školského systému. Boh ochraňuj všetkých normálnych učiteľov a všetkých normálnych študentov!

abbey1
19. aug 2022

@patka06 Ty vieš, akú má právnu váhu školský poriadok? Ak by si to aspoň tušila, toto nenapíšeš. ;)

patka06
19. aug 2022

@abbey1 nehovorím o právnej váhe, chcela som povedať, že škola si môže dať školského poriadku zákaz používať mobily počas vyučovania.

abbey1
19. aug 2022

@patka06 Môže, ale nepredstavuje to v podstate žiadnu žiadnu povinnosť pre žiaka.
Čiže bohužiaľ, v tomto bude škola ťahať za kratší koniec.

benit
19. aug 2022

@patka06 jasne a mily rodic sa bude s vedenim vadit, ze vsak ministerstvo to povolilo. Takych zlaticok je plna skola. Vdaka za normalnych a chapajucich rodicov🙏

patka06
19. aug 2022

@benit žiaľ sú aj takí, u nás v škole napr. rodičia navrhli zákaz používania mobilov aj počas prestávok.

ankasek
19. aug 2022

@prasiatko30 Nie v prdeli, ale kúsok od nej.

cosmic_origin
19. aug 2022

Snáď to zrušia hneď ako sa to odrazí na horších priemerných výsledkoch testov. Alebo možno chcú dať rodičom o dôvod viac, aby neminuli zbytočne veľa na smartphone a namiesto toho kúpili deťom tlačítkový mobil za 30€ (ale to asi iba preceňujem ich inteligenciu).

zuzanka.zuzu
19. aug 2022

asi som jediná ktorá v tom tragédiu nevidí 😀

matus7030
20. aug 2022

Ak si škola do školského poriadku začlení zákaz používania mobilných telefónov, tak žiaci aj rodičia to budú musieť naďalej rešpektovať. Prípadne počítať s tým, že za porušenie akýchkoľvek bodov v školskom poriadku (teda aj zákaz mobilov) hrozí žiakovi udelenie výchovného opatrenia (pokarhanie,alebo znížená známka zo správania).

kaktusik007
20. aug 2022

@zuzanka.zuzu sme minimalne dve 🙂