Matematika u prváka

milhaus
28. máj 2014

Ahojte
Moja akoby nerozmýšlala ked vidí ten príklad. Ked rozmýšla tak to vie i ked jej to stráášne dlho trvá a stále si robí čo chce namiesto učenia.
Ja už neviem ako ju tu matiku do 20 mam učit akym spôsobom ked to za tri dni znova zabudne.
Viem že nema trpezlivost ale i tak to musi vediet lebo nik s tym nič nerobí.

prasiatko30
28. máj 2014

@milhaus opakovat kazdy den a precvicovat pri kazdej prilezitosti - u nas plati len to aspon 3-4 problemy kazdy den aby si zvykla na formulaciu problemov a vsimla si ako sa pytaju ked chcu odcitovat ked chcu spocitovat a ked je treba nasobit

cobhan
28. máj 2014

skus kupit nejaku spolocensku hru tupy Dostihy a sazky junior, pri tom bude nutena pocitat a nebude to brat ako ucenie

eeffka
28. máj 2014

@milhaus spolocenske hry kde treba ratat: dostihy, clovece a ich varianty
+ nasa ked nechapala tak sme neratali fiktivne cisla ale cukriky 😀 to jej islo

milhaus
autor
28. máj 2014

okrem toho sa zhoršila i pri diktate ale to všetko kôli tej pozornosti, nedava pozor akoby mala, neviem nad čim rozmyšla a potom vynecha pismenka lebo zabudne kde skončila
ešte nevieme ani r, l si mame utvrdzovat, kedy to ma všetko stihat ked ulohy zo školy jej trvaju strašne dlho niekedy a ešte jej dava robit aj to čo v škole nestihla a často to ju aj necha po vyučovani dopisovať
vyhovara sa učitelka že nie je integrovana tak to musi stihat ked to ostatny styhaju
ale podla mna je to aj učitelkyna chyba čiastočne lebo matematiku ich viac skuša tieto dva týždne a predtym raz za týžden niečo nove zobrali a malo to skušali
asi kladie väčši dôraz na slovenčinu ale to jej ako tak ide lepšie

milhaus
autor
28. máj 2014

a ona sa snaži aj vyhybat tomu ked je niečo tažke povedala psychologička, takže tie hry ked prehrava tak ju to už nebavi ale mobil to ano tatov dotykovy
ale tiež ked sme jej dali matiku tam chvilu ratala ale ked bolo tažšie tak už to davala nam

eeffka
29. máj 2014

@milhaus je koniec roka, co ste robili doteraz? prvak na konci roka uz musi vediet citat plynule o pocitani ani nehovorim, mam pocit ze ste zanedbali priebeznu pripravu. Ak dieta nestiha preco ste to neriesili v novembri/decembri ale az 20dni pred skoncenim skolskeho roka?

milhaus
autor
30. máj 2014

stale to riešime, ona by to stihla ale problem je že sa dostatočne nesustredi a predtym im davala menej prikladov a teraz 2 x tolko a malej sa to nechce tak nerozmyšla nad tym ale kto vie nad čim

janinah
30. máj 2014

skús používať klasické počítadlo s guličkami

prasiatko30
30. máj 2014

@milhaus - teraz je uz sice neskoro a tvoja dcera je dost mala este ale mna uz napada len jedno riesienie najst si mladu babu studentku na 1-2h tyzdenne co sa s nou pride ucit - ono mozno niekto s inym pristupom ju moze motivovat a vysvetlit jej to takym sposobom ako ty nedokazes to za prve a za druhe prilisna dovera a "vela" casu nas rodicov je v tomto pripade tiez bod v nas neprospech. ak jej stanovis ze kazdy tyzden pride ku vam domov sukromny ucitel a on jej to comu nechape dovysvetluje pripadne donesie aj nejake nove problemy a priklady tak mozno sa to skorej nauci ako ked ty do nej budes hucat aj to len dva dni pred pisomkami 😅

doma1
30. máj 2014

@milhaus
k tej matematike- my s dcerou (je prvacka) trenujeme scitovanie, odcitovanie cez desiatky pomocou farebnych vrchnacikov alebo stipcov na pradlo, (moze to byt hocico-pastelky,fazulky,,),,,velmi sa mi to osvedcilo pri mojom synovi, ktory konci prave teraz ôsmu triedu s jednotkou na vysvedceni z mat.
Tymito "pomôckami" sa nam podarilo to, aby sa u nich zlepsila predstavivost, ak mozem poradit, trenovat treba intenzivne aj pocas prazdnin,,, 😉

milhaus
autor
30. máj 2014

Ďakujem za radi, asi to bude čiastočne aj tym že všetci aj učitelka jej predtym tolerovali že to nestiha a naraz to netoleruje
takže musime trenovať na čas aby si zvykla všetko čo sa tyka školy robit rychlejšie

iva330
30. máj 2014

my si tiež každý den opakujeme matiku,počítaju od januara bez prstov, ide to malemu celkom dobre,už v školke mal rad kadejaké časopisy ako medvedik pu,vrabček,ktoré som mu kupovala a myslim,že to mu pomohlo, držím palce,uvidíš bude to lepšie a lepšie 🙂

viky321
31. máj 2014

My sa učíme na vložkách z vajec , na 10-tkových , tam si to dieťa vie predstaviť.