Prosím o radu,mám doma prváčku,ktorá mi dnes doniesla papier , Informovaný súhlas zákonného zástupcu žiaka o spolupráci s exkluzívnym tímom, školským psychológom. Neviem či to dostávajú všetci prváci, nakoľko sa mi nezdá ,aby to moja dcéra potreboval. Poraďte mi, veľmi pekne prosím, čo mám robiť.
bud rada, že to tvoja škola ponúka.....na inych mozu o tomto snívať, píšem aj ako ucitel, aj ako mama prvaka, ja som svojho dala prave na skolu, kde je inkluzivny podporny tím (asi ten si myslela, nie exkluzivny...), aby v pripade potreby zasiahol, nikdy nevies, ci nebude tvoje dieta potrebovat psychologicku pomoc alebo pomoc spec. pedagoga, mne napr, uz po 2 tyznoch spec. pg. povedala, ze si ho obcas vezme na precvicenie grafomotoriky....vravim si, super, v skolke netrenovali a na inej skole by som mohla snivat, aby sa mu navyse venovali v grafomotirike....takze ano a beriem to ako velkju vyhodu
exkluzívny tím mi nepríde v pohode. Na spoluprácu so školským psychológom nepotrebujú potvrdenie. Keď by niečo bolo, určite informujú zákonného zástupcu.
Exkluzívny tím to robiť nebude, budú mať tvoje potvrdenie.
Vsádzajú na slovo Exkluzívny-akože viac starostlivosti. Daj na svoj pocit. Určite NEPODPISUJ.
@katkka08 nie je to exkluzívny tím,ale inkluzívny.Som učiteľka prvákov aktuálne, speciálny pedagog a aj mama prvacky v jednom. Žiadne také tlačivo nemáme a ani nedávame prvákom. Veď sa opýtaj triednej,prečo to dostali a nie tu na koni. A hneď vznikajú tu hlúposti z toho. Funguje to tak,že ak má dieťa nejaký problém, rieši ti najprv triedny so zak.zastuocom ,potom sa dohodne ako ďalej a ak s dieťaťom bude pracovať inkluzívny tím ,až potom potrebujú súhlas. Inkluzívny tím je plne vyťažený na každej škole,čiže pochybujem že by to dávali rodičom preventívne ,nevedia ku ktorému skôr a nie zbierať papiere ,že čo ak to bude dieťa potrebovať. Kľudne môžete napíš,čo si zistila ,zaujíma ma to,prečo Vám to dali.Ale neviem ti dať adekvátnu odpoveď. A nemaj strach,ak to aj podpises ,určite s tvojim dieťaťom nebudú nič robiť ,ak to nie je potrebné. Nemajú na to takú kapacitu a čas.A nemali by prvákov posielať k timu počas prípravného obdobia ,to je najzákladnejšia vec ,pretože ich adaptácia nie je ešte ukončená a tým deťom treba dať šancu.
@damadama na spoluprácu učiteľ - psychológ- trieda potrebujem podpis každého jedného rodiča. Mám v triede 2 deti, ktoré tento súhlas podpísaný nemajú. A je to a môjho pohľadu len na ich škodu. Keď príde do triedy šk.psych. napríklad na ranný kruh a chce sa rozprávať s deťmi, musím 2 žiakov brať preč z triedy, lebo nemajú od svojich rodičov povolenie stretávať sa so psychológom. Mne to úplne v poriadku nepríde, ale každý má právo na svoj názor.
my máme psychologičku aj špec.pedagogičku a rodič podpisuje tlačivo, že súhlasí, aby dieťa navštevovalo špec. pedagóga, ak učiteľ usúdi, že je pomoc potrebná.
bez tohto súhlasu zákonného zástupcu tam dieťa chodiť nemôže. Určite sa to nedáva paušálne všetkým prvákom, iba tým, ktorí si to vyžadujú (teda u nás) a rozhodne ste mali k tlačivu dostať od učiteľky "komentár" (prečo, načo...).
@sorciera24 Áno ,má byť inkluzívny tím,v rýchlostí som to nepostrehla .
V takomto prípade by som bola veľmi opatrná pri podpísaní niečoho, čomu nerozumiem a nemám ani riadne a zrozumiteľne vysvetlené. Mám tiež prváčku, takéto niečo sme ešte neriešili a doteraz sme to neriešili ani pri staršej. Ako sa hovorí: "Dôveruj, ale preveruj."
Dobrý deň, ja som sa s tým stretla práve dnes, syn je prvák, a dostala som papier na podpis domov. Pritom mám mat stretnutie s triednou ucitelkou, aby som sa s nou o tom porozpravala. Ostala som dost zaskocena, pretoze papier poslali, no ziadne oddôvodnenie, ani nic. Chapem ze zo strany skoly je to mozno rutinna zalezitost, no rodic to tak nevnima. Ja svojho syna tiez nepovazujem za problemoveho, samozrejme ze nie je bez chyby. Budem aj rada ak by mu pripadne stretnutie alebo sedenie so specialnym pedagogom alebo psychologom pomohlo. Skor som zostala zaskočena tym postupom.
@danka2222 my sme to mali podobne, ostali sme zaskočený... Informovala som sa, pokiaľ školský psychológ pracuje s celou triedou nepotrebuje inf súhlas, ale tie sedenia sú zaujímavé a prínosné pre dieťa, ak by chcel pracovať individuálne, je potrebný súhlas rodiča... Problémom je nedostatočná komunikácia medzi školou a rodičom...
treba dat velky pozor na akykolvek "vseobecny" "prevnitivny" a neviem aky suhlas.... vzdy je mozne, tak ako bolo doteraz, ze ucitel najprv kontaktuje vas, ze sa nieco vyskytlo a ze by bolo dobre riesit nieco a navrhne .. vy sa nasledne mozte rozhodnut. ked date na cokolvek dopredu suhlas , ze "keby daco", tak potom vas ani nemusia kontaktovat a riesia.... Ale nemyslim, ze by ste nechceli byt aj potom vopred informovana, ze sa ide nieco diat a ze s dietatom bude niekto nieco riesit. Ze potom by vam len dodatocne dali vediet, ze dieta bolo u psychologa a pod.
Mam sice prvacku, ale ja som obe deti nechala na domacom vzdelavani... Jeden z dovodov bol aj takyto - ze na skolach sa poza chrbat rodica robia rozne prednasky, diskusie a pod. Teda nie tak celkom poza chrbat ... riesia to na zaciatku roka Hromadnych vseobecnym informovanych suhlasom...
Ten som napr. ja uz minuly rok odmietla pre syna podpisat a napisala som nan, ze kazdu jednu akciu budem posudzovat zvlast a zvlast dam alebo nedam suhlas, aby sa toho syn zucastnil...
Je to potvrdenie pre pripad potreby. Kazda skola ma psychologa a ked je v triede s nejakym ziakom problem (s ucenim, so spravanim a pod.), tak triedny moze poziadat o pomoc skolsku psychologicku, ktora si dieta zoberie k sebe. Porozprava sa s nim, popripade si s nim urobi nejake testy na pozornost a moze dat triednej ale aj rodicom spatnu vazbu ci napr. treba ist s dietatom na vysetrenie alebo poradi ako riesit dane problemy... Vacsina rodicov tento suhlas dava, nie je to nic katastrofalne. Teraz si mozno myslite, ze to vasa dcera nepotrebuje, ale mozno o pol roka uz ano ked budu rozbehnuty v ucive... Skor by ma zaujimalo co je to ten exkluzivny tim :D