Mám preložiť dcéru na inú školu?

andrejka1997
3. sep 2024

Dobrý deň poprosila by som si od vás radu mam dcéru, ktorá teraz išla do 1 ročníka. Keď sme boli na zápis do školy do prvej ktorej sme boli bolo všetko dobre, na druhy deň vola ze ju nemôžu zobrať kvôli adrese ale teraz by som to chcela skúsiť ešte raz a ísť ju preložiť do tej prvej školy dá sa to nemáte s tím skúsenosť? Ci by mu ju vzali viem nepáči sa mi škola od začiatku ale čo som mala robiť keď ju nechceli

januska12323
3. sep 2024

A je niečo zlé na tejto škole kde už je? Akože dá sa ak majú miesto ale načo sa pchať kde vás už odmietli.

andrejka1997
autor
3. sep 2024

@januska12323 no mam to celkom ďaleko a mam doma aj ročného chlapčeka

patus_2
3. sep 2024

@andrejka1997 prekladať po prvom dni? Máš to ďaleko teraz alebo keď ju preložiš? A čo je podľa teba ďaleko?

andrejka1997
autor
3. sep 2024

@patus_2 teraz mam to ďaleko hodina cesty a tu druhu školu mam asi iba 5 minút

doriiis
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janage
3. sep 2024

A adresu už máte inú?
Ak ta prvá škola podľa adresy nie je vaša kmenova alebo tzv spadova, nemusí ju zobrať, hlavne ak kmenova miesto má.
Vy bývate inde ako mate adresu? Že píšeš, že k 2.skole máš bližšie

andrejka1997
autor
3. sep 2024

@janage nie stále bývam tu a nieje moja kmeňova ta škola je na ktorej je teraz dcéra

andrejka1997
autor
3. sep 2024

@janage skúsim zajtra tam zavolať

anjelicek26
3. sep 2024

Prečo ste ju teda prihlásili hodinu od vás? Je blbé nastupit a druhy deň odhlasovat pre to diera samotné hlavne v prvej triede.

petronelag
3. sep 2024

@andrejka1997 opýtať telefonicky sa môžte, či sa im nejaké miesto neuvolnilo.

andrejka1997
autor
3. sep 2024

@anjelicek26 pretože ju na tej nezobrali a chcem skúsiť to ešte raz akurát iba ta jedna je blízko

andrejka1997
autor
3. sep 2024

@petronelag skúsim no zajtra ráno

vevebono
3. sep 2024

Nájdi si stránku školy cez edupage, tam máš žiadosť. Vypíšeš, pošleš alebo odnesies a budeš vedieť presne

januska12323
3. sep 2024

Vy nemáte trvalý pobyt tam kde bývate?

andrejka1997
autor
3. sep 2024

@januska12323 áno mam

andrejka1997
autor
3. sep 2024

@vevebono dá sa aj takto ale nie je lepšie telefonicky

zuzanaete
3. sep 2024

Skusit mozes. Skor to mali este riesit na konci augusta, ci sa im neuvolnilo miesto. Ktoru skolu mate spadovu? Nejaku tretiu?

koniarova
3. sep 2024

@andrejka1997 zavolaj a prelož. Hádam nebudeš hodinu cestovať. Prelož čo najskôr, nech si ešte nestihne zvyknúť na pôvodný kolektív.

januska12323
3. sep 2024

Tak to vybav čím skôr, do 15.9. Ideálne.

andrejka1997
autor
3. sep 2024

@koniarova ved hej ale keď mi odpovie že nemajú volne miesto tak neviem no ale mislim si ze jedno dieťa by mohli zobrať

vevebono
3. sep 2024

@andrejka1997 tak potom na čo sa pýtaš 😂 píšeš, že či by mi ju vzali viem. Ak ti ju vezmú, tak prihlášku potrebuješ

andrejka1997
autor
3. sep 2024

@zuzanaete mame tu tri zs a my máme spadovu 1 základnú školu tu na ktorej ju chcem dat je 2 zs mame tu aj tretiu ale ta je tiež ďaleko

andrejka1997
autor
3. sep 2024

@vevebono pitam sa preto lebo možno ma niekto mal taky problém ako ja

vevebono
3. sep 2024

Ja už nechápem 😄😄 každopádne si zaspala na vavrine, dieťa ti už nastúpilo, pokiaľ nie je sikanovane, alebo sa nesťahujete 50km tak by som preklad vôbec ale vôbec neriešila. Kvôli detskej psychike. Dôvod, že je to ďaleko si vedela skôr, takže začať to riešiť až teraz je sebecké

andrejka1997
autor
3. sep 2024

@vevebono akože ako sebecké manžel pracuje ja vodičak zatiaľ nemám takže sobecke je ze nechcem trepať dieťa hodinu do Škôly a prečo som to neriešila skôr lebo som nemohla a dôvody prečo som nemohla asi tu nenapíšem

andrejka1997
autor
3. sep 2024

@januska12323 prečo do 15.9

domka222
3. sep 2024

@andrejka1997 popravde mali by zobrať aj teba🤦‍♀️ a k dieťaťu. Dieťa si začína už zvykať na spolužiakov a učiteľku. Ak tak chceš spraviť, tak čo najskôr. Do 15.9 dostáva zariadenie na dieťa dotácie od štátu

januska12323
3. sep 2024

@andrejka1997 prosím ťa, hlavne na tú školu zavolaj alebo choď osobne, tvoj prejav je katastrofálny aby ťa vôbec pochopili.

simca06022011
3. sep 2024

ako ine, nechapem na co si cakala, mala si to hned v tom telefonickom hovore vyriesit, ze tam byvate a potrebujes tu skolku a nie tu kde musis dochadzat.
Na tvojom mieste v provom rade necakam a hned sa informujem v tej skole, ci je vobec mozne prestupit, ak je, hned bysom to riesila, aj do tyzdna. Deti sa este tento tyzden vacsinou neucia. Mozno ti povedia, nie a zbytocna cela debata.
ANo chaos to bude, ale lepsie ako prekladat dieta po polroku, roku...

janage
3. sep 2024

@andrejka1997 prosím ťa používaj čiarky, lebo ja sa teda nedokážem z toho vysomarit.
Ktorá škola je spadova podľa bydliska? Ta co je blízko od vás a kde ju nezobrali kvôli adrese? Však to nedáva zmysel, keď je spadova podľa adresy.
Ci spadova je ta hodinu cesty. Hodinu cesty čím? Busom, pešo? To je tiež blbosť, určite spadovu školu nemáte podľa adresy hodinu cesty, keď inú nate na 5 min.
Motas sa. Alebo dôvod bude iný ako adresa.