Mám 12 rokov a bojím sa vetra

17. júl 2024

Ahojte mam 12 rokov a už od roku 2020/2021 sa bojim vetra a neviem ako to mam povedať rodičom lebo oni su dost taký že mi moc neporadia a skor mi povedia že zase si vymšlam hluposti (to skor mamin priatel) je to dost problem lebo sa kvoli tomu aj dost bojim búrok ale hromov bleskov nie. Niekedy to bolo tak strašne že som ani von nechcela vychadzať (to bolo ešte v roku 2021) Prave sme na dovolenke v Maďarsku a celkom tu fuka a ja sa občas aj bojim lebo zafúka viac a uz mam chuť bežať dnu. Pred asi rokom som som sa už skoro prestala bať ale zase to na mna prišlo čo mam robit? Možno sa to nezdá až také zle ale občas mam pocit že mi to uplne komplikuje život hlavne v lete ked niekam ideme neriešila som to skôr lebo som nevedela ako a ani teraz neviem rozmyšlala som že to poviem psychologičke ku ktorej som chodila kvoli stresu ale nestihla som lebo nečakane odišla kvoli tehotenstvu pred koncom školskeho roka

egonsk
17. júl 2024

no ked mas 20 kilo aj s plnym batohom, tvoje obavy aj chapem. Ale inak vietor ma svoj vyznam a mohla by si sa ho bat rozhodne menej ako silnych bleskov. Mysli vzdy na to, ze vietor tu je aby rozriedil ten smog vo vzduchu a mohlo sa ti lepsie dychat aj mimo hôr.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
17. júl 2024

@egonsk no 20kilo nemam ale snažim sa mysliet aj na to že pokial nieje burka vonku je pekne a fuka je to v pohode nema sa mi čo stať ale stale sa proste bojim hlavne pri burke strašne panikarim

dadka1997
17. júl 2024

Tak treba najst inú psychologicku, ale v tomto si budeš musiet pomôcť viac menej sama svojim myslenim.. lebo mas pred sebou celý zivot, teraz skolu do ktorej budes musiet chodit za kazdeho pocasia, potom robotu a to proste uz je na cely zivot ..
Ja sa tiez bojim burky a nezasam ich, no ked musim aj po nej prejdem neodkladne

estellas
17. júl 2024

Myslí na to že vietor je tu aby sa ti lepšie dýchalo aby ti nebolo zle na odpodnutie... Tie pozitívne veci. Ja by som skúsila povedať to psychologičke ak budeš najbližšie u nej. Psychologička ti bude vedieť poradiť. Z čoho máš najväčšie obavy ? Bojíš sa že ti vietor niečo poškodí ?

autor
17. júl 2024

@estellas no ja ani moc neviem z čoho mam obavu bojim sa že napriklad počas burky by sa mohlo vytvorit tornado alebo ako si pisala že mi niečo poškodi alebo mi to niečo urobi aj ked fakt neviem čo

jana_eyre_2
17. júl 2024

Ahoj, chápem ťa.. určite to povedz osamote mame, keď jej priateľ nie je chápavý, skús sa s mamou porozprávať a vysvetlí jej že máš reálny stres.. nájdete si správneho psychologa a on sa ti pokúsi pomôcť.. ale myslím že teraz je bežnejšie že deti zažívajú viac takýchto úzkosti, je toho na vás veľa.. máš mnoho informácií a čím si staršia tým viac si uvedomujes riziko a preto sa takýchto veci bojis viac.. kedysi bolo pre deti tornádo abstraktný pojem, pretože sa to dialo ďaleko.. mám aktuálne najstaršieho syna v tvojom veku.. on má tiež viac takýchto strachov.. bojí sa veľmi aj tornáda, ale napríklad aj metra po nepríjemnom zážitku, alebo výťahov.. ja to zväčša riešim tak, že deťom vysvetľujem čo by sme robili keby sa niečo take reálne stalo.. kam by sme sa skryli, ako sa treba v takom prípade zachovať.. vysvetlenie informácií a urobenie nejakého plánu ich trocha ukľudní.. skús sa porozprávať s mamou, nájdite dobré miesto v dome, urob si aj krizovy plán a snáď sa ti trocha uľaví ako mojím deťom.. skús mame povedať, že potrebuješ jej oporu aby si sa cítila dobre.. držím palce..

autor
17. júl 2024

@jana_eyre_2 Ďakujem, určite sa z nou o tom porozpravam.