Mali by zmysel elektronické pracovné zošity pre deti?

jumama
27. nov 2013

Myslite, ze by malo vyznam vybudovat web, kde by boli dostupne v elektronickej verzii (zadarmo, pripadne i platene) rozne pracovne zosity, karticky na vyuku deti, kartickove hry, rozpravky pre prvych citatelov a pod. cisto v elektronickej verzii? T.j. mamina alebo tatino stiahne napr. vo forme PDF suboru, vytlaci na tlaciarni a da malakom zabavku... Alebo davate prednost vytlacenym kupenym pracovnym zositom a knizkam?

briketa
27. nov 2013

@jumama u nas uz funguju niektore prvky elektronickej vyucby, syn je druhak, pracuju na tabletoch uz od pripravky. Nie su to PDF subory ale normalne skolske aplikacie na matematiku, citanie a spelling. Funguje to vyborne.

titkovamiriam
27. nov 2013

ja som to tak striedala niečo som si kupila a niečo vytlačila z netu,dnes je na nete už veľmi veľa veci čo sa týka vzdelavania najmenších 🙂 a aj tu na koníku maju baby užasné albumy s pomôckami

katren
27. nov 2013

Mne sa ta myslienka napr. paci, ale urcite by sa to podla mna zvrhlo len ta odpore niektorych mamiciek , ze deti nemaju tolko sediet za pocitacom, ci tabletom atd.....
nasi funguju na tablete, maju tam postahovane aplikacie na abecedu, matematiku a bavi ich to....ale len v aute :-P

janinah
27. nov 2013

som 100% ne za klasiku,klasické knihy aj zošity,pc kradne čas i oči..syn je druhák,otvoríme zošit a píšeme,nemienim nič sťahovať ani vytláčať..viem,že časom sa tomu asi nevyhneme,ale nepodporujem toto "pc šialenstvo",nemáme ešte ani mobil ani tablet a žijeme

monika91168
28. nov 2013

prejde pár rokov a za deti budú chodiť do školy už len roboty a za nás do práce tiež ☹ 🙂

bets
28. nov 2013

pre mna to ma vyznam, ja som vzdy za novinky, ktore skvalitnia vzdelavanie deti.
moja dcera v 1.-2. rocniku ZS robievala obcas ulohy cez portal bezkriedy.sk, ich ucitelka uci aj informatiku, tak asi preto. zavesila na portal ulohy vo worde, bolo mozne vytlacit, vyplnit a doniest. ale ak malo dieta zaujem, mohlo to zaslat elektronicky. takze moje dieta dostalo odo mna rychlokurz wordu, lebo to chcela vyplnat priamo do dokumentu. Malo to vyznam, u nich v skole sa robi dost referatov a prac, takze word aj powerpoint zacina postupne vyuzivat. A ja to beriem pozitivne, povzbudzujem deti, aby sa aktivne zapajali aj do dobrovolnych uloh, projektov, sutazi...

andrejka1983
28. nov 2013

tiež si myslím že PC stačí detom len vrácmi hodín informatiky na škole, ostatné predmety nech sa vyučuju normálne, PC max. len ako sprestrenie nejakej témy...som učitelka a sama vidím že dieťa ma problem normálne písat písane písmena...a o gramatike už ani nehovorím, ved načo nie,na FB alebo na pokeci to je jedno ako píšem a ked niečo chcem tak mi korektura opraví no nie??? 🙄 ....ved aj tu na MK ide pravopis dolu vodou čo si budeme hovoriť...verím, že klasické zošity nevymiznú, že malé detičky si nebudu kazit očká a hrbticu za PC už od utleho veku, v práci sa za Pc nasedia dost aj doma ved vieme ako to je.......lebo potom to tak vyzera že na telesnej ani kotul nevedia, málo pohybu, neohnu sa, nevyšplhaju, nepreskočia......a hraju sa len na strielačky alebo maniačia na mobile pod lavicou, či navzájom sa natáčaju 🙂 taká je realita, nemusí ma nik o opaku presviedčať, samozrejme čest výnimkám 😉