Koľko zoomov majú vaši prváci do týždňa?

comi
28. jan 2021

Ahojte,

kolko zoom-ov majú vaši prváci do tyždňa ? U nás trikrát , inde som počula , že len raz do týždna ? Aj pre vašich prváčikov je to také stresujúce ? U nás je to už neúnosné. Práca, zoom-y, učivo, úlohy, sledovanie -odosielanie úloh, domácnosť.... som už na pokraji svojich psychických- fyzickych síl . Ako to zvládate vy?

anesim
28. jan 2021

U nas na skole 1. a 2.roc tusim 10 hod /tyz, 3 a 4.roc / 12 hod. Synovec na inej skole , je druhak a ma 14 hod / tyz

maca283
28. jan 2021

u nas maju kazdy den 2 hodiny cely tyzden

sara07
28. jan 2021

však si to zadel dieta má napr čitanie tak pri nom mám žehliacu dosku a žehlim
alebo si píše sedim pri nom a škrabem zemiaky
navarené na tri dni , potom lahšie aby ma to nezdržovalo
pracu robim na striedačku kedy sa dá
tých uloh zase nie je tak vela aby si to nestihala, my robím aj dopredu ulohy aby sa to nekopilo
naraz nafotim , naraz pošlem
zoom máme každy den 4 hod a každy den ulohy z každého predmetu a to su predmety kde mu pomaham s poznamkami má adhd
ved maju pisanie, čitanie , matika, prvouka nie ? anj neviem ta je povinna od 3ročnika
ja mam 5 a systém som si musela najst
ked mm doma venuje sa on, ja mám pracu , inak ako sa ospavedlním
však nemáte z každého predmetu 5 uloh, prvy ročnik je o tom že sa tomu dietatu fakt vela venuješ a je jedno či je v škole alebo doma
sedi v kuchyni , pc tak aby ma tam nevideli a ide sa , dlažky sa daju utriet ked ma samostanté počitanie, vysat sa da cez prestavku atd
a musíš mat vzorovo upratané ,nie stači ludsky ak ma mm vyhrady ,tak nech si to urobi sam hrdina z gauča nauč sa aj vetu chod za ockom sa preskušat, ocko ti da najest atd,, dost to pomôže nebud na to všetko sama to chapem že padaš na hubu

anesim
28. jan 2021

@comi ved su doma len 3 tyzdne zatial, minuly rok boli doma od 10.marca az do konca sk.roka, to tiez mavali nejake hodiny online a pekne zvladali

vams
28. jan 2021

naši majú každý deň 2 hodiny a to je s nimi doma starý otec a ja musím byť v práci, tak potom píšeme do večera - tak nerozumiem tomu, kto je doma s deťmi a ešte pindá, že nestíha a to mám prváka a druháčku

comi
autor
28. jan 2021

@vams aj ja chodim do roboty a tiez mam prvaka a piataka , no nie nestiham to
@sara07
Asi nemas integrované druhe dieta doma ale nevadi taketo akcne prispevky som cakala ... ze ako si to mam zadelit 😅

danabel
28. jan 2021

Moj este nie je ani prvak, je este len v pripravke a ma kazdy den 2 hodiny,+niekedy logopedia, ulohy kazdy den minimalne 3, na vikend este viac - ma odklad kvoli poruche pozornosti , takze je to pre neho narocne.Potom este s vychovavatelkou maju vecer o siestej asi pol hodinu nieco ako citanie +aj z toho su ulohy + mam aj stvrtacku, co ma okrem skoly 3 ZUS- ky, klavir, spev, teoriu a vytvarnu. Skratka, musi sa to dat 🙂

veronikaszabova
28. jan 2021

@comi dobre, mas prvaka a piataka. Tak sa ucis len s mladsim dietatom. Proste to chce asi lepsiu organizaciu.

danabel
28. jan 2021

@veronikaszabova ja si myslim,ze aj piatakovi treba sem tam pomoct, mam sice stvrtacku, ale treba ju vyskusat, skontrolovat, len si to treba preciznejsie zorganizovat

veronikaszabova
28. jan 2021

@danabel tak ja mam piataka a vsetko si riesi sam...

simona826
28. jan 2021

Môj prvák každý deň od 9.00 do 12.00 , medzitým majú jednu 5 minútovu prestávku, na konci dostanú dostanú úlohy, ktoré do 18tej musíme zaslať pani učiteľke, ona pozrie a pošle naspäť hodnotenie/pripomienky...

midori123
28. jan 2021

Prvacka- kazdy den 9.00-12.00 normalne online vyucovanie.
Potom posle ucitelka ulohy na bezkriedy
Stihame vsetko uplne v pohode.
Musim priznat, ze nam toto vyhovuje

sella38
28. jan 2021

@veronikaszabova niekedy je mlčať zlato...

veronikaszabova
28. jan 2021

@sella38 ?? A co som take napisala? Hm....?

sella38
28. jan 2021

@veronikaszabova porozmýšľaj...

veronikaszabova
28. jan 2021

@sella38 no sak povedz

oliali
28. jan 2021

@comi moj prvak ma 2 hodiny denne, nastastie to neprehana ucitelka s ulohami... ulohy nefotime a neposielame... ale nevyhovuje mi to... potrebujem pracovat, pri nom nespravim nic... nie je samostatny, nudi sa na online, musim striehnut aby nevyrusoval, motivovat ho aby sa zapajal... chyba mu bezny rezim, kamosi a druzina... je nakomplet znudeny... a osobne mi to uz lezie na nervy ...gratulujem vsetkym mamkam ktore maju samostatne kludne deticky a v pohode funguju 🙂

danabel
28. jan 2021

@veronikaszabova tak to je super 👍 ze je sikovny a vlastne ti takto velmi pomaha, ked si vsetko urobi sam

brona235
28. jan 2021

Mam doma prvaka. Ma 3 hodiny online kazdy den. Vobec pri nom niesom. Funguju ako by boli v skole. Je zavrety v izbe a uci sa so spoluziakmi a ucitelkou. Popri tom mam este 3,5 rocneho syna, 2,5 rocnu dceru a ja mam taktiez online skolu. Popri tom varim a fungujem.normalne. ked mu skonci online, akurat je obed. Najedia sa, mladsi idu spat, so starsim robim ulohy a poobedie mame volne. Vsetko sa da, len treba lepsiu organizaciu asi.

tanula222
28. jan 2021

U nás má môj prvacik každý deň 2 hod niekedy 1.5 hod a sme spokojní, zvladame, stíhame, syn je rad každý deň sa teší na pani učiteľku a ešte si pani učiteľka vymyslela večerné čítanie, každý deň o 19tej mame rozprávku cez zoom. Som max spokojná a aj ja si trochu oddýchnem od prace

brona235
28. jan 2021

A ulohy teda neposielame. Ale vzdy ich podstivo vypracujeme

hastrmistr
28. jan 2021

Každý deň 2h,citanie+mat,v piatok cit+prvouka

marfikchov
28. jan 2021

6 - 5x na striedačku čítanie, písanie, matematika a 1x angličtina

dzina007
28. jan 2021

nasi maju 2-3 hodiny vyucovacie denne... ucia sa bez rodicov s ucitelkou.. je to uplne pre nich pohoda... vypracuvavaju spolu matiku, kazdy cita texty robia ulohy zo slabikara, hadaju hadanky...
poobede dostanu nejake ulohy na pisani, citania a dorobit matiku... pekne stihaju...

janamiklusova
28. jan 2021

Ako tak čítam, tak niektoré deti majú hodín veľa. Odporúčam vyhľadať aká by mala byť indikatívna záťaž žiakov ZŠ cez dištančné vzdelávanie a čo všetko sa do tej záťaže ráta. 1. až 3. ročník má tuším 10h, 4.a 5.ročník 12h najstarší žiaci 15 hodín. Do tých hodín sa ale neráta len samotné online vyučovanie. Problém je, že je to "len" odporúčané. Poznám školy, ktoré to dodržiavajú ale aj také, ktoré majú počet hodín nad alebo pod týmto odporúčaním. Ak má dieťa 5 hodín online, k tomu z každého predmetu nejakú DÚ .... no je to naozaj veľa.

humajova85
28. jan 2021

Kazdý den od 9h-10,30/10,45h/10,15h
Ako kedy stíhajú

jana_eyre_2
28. jan 2021

Moja prváčka má v pondelok 3h lebo ma aj anglictinu a ostatné dni má dve hodiny každý deň.. začína o 9 a končí o 11 s prestávkou, v pondelok o 12.. jej sa to celkom páči, ide jej to aj v škole aj doma - s ňou nie je žiaden problém či starost.. keď bol prvý syn na online v prvej vlne ako druhák bolo to o dosť horšie, teraz je už ale tretiak a je samostatny, tak nám to online vlastne celkom vyhovuje..

scila
28. jan 2021

@comi môj prvák má každý deň 2 hodiny (1 h. SJ, 1 h. matematika). Sú rozdelení na polovicu - prvá polka detí od 8:00 do 10. Druhá polka začína o 10:15. Učitelka ich nemá naraz tak veľa, lepšie si to usleduje. Syn bol zo začiatku rád, ale už je nervózny a uplakaný, on je spoločenský tip, chýbajú mu spolužiaci, stále frfle, že ho to takto nebaví. Ale úlohy nikam neposielame - učitelka v maily pošle čo majú spraviť a oni si to potom spoločne kontrolujú.

miskajerry
28. jan 2021

@janamiklusova Tu je napísané na strane 8, koľko hodín majú mať. Je to tak, ako píšete. Prvák by mal mať najviac 10 hodín týždenne.
https://www.ucimenadialku.sk/usmernenia/otvoren...

janamiklusova
28. jan 2021

@miskajerry áno, presne tak