Koľko dní môže ospravedlniť rodič?

medvedik21
25. jan 2015

Ahojte.
Moj syn mal horucku a kasle od dnesnej noci.
Chcem ho nechat doma pondelok a utorok.Akurat sa mi nechce ist s nim k lekarke..lebo mu neda ziadne ine lieky nez to co mu davam.a zbytocne sa budeme musiet trepat busom po vonku a sediet s chorimi v cakarni..
Tak som myslela ze by som napisala ospravedlnenku na dva dni ja.Alebo mi na poziadanie mohla dat aj doktorka razitko?Akurat nie je velmi ochotna.

andrik78
25. jan 2015

Myslím, že to záleží od školy. U najstaršej na strednej môžem 2x za polrok u strednej na ZS 3 alebo 5dní presne neviem

jaja29
25. jan 2015

Ahoj rodic moze ospravedlnit 2 dni, takze si ho kludne nechaj doma. Skore uzdravenie 😉

liebling98
25. jan 2015

Spýtaj sa v škole svojho syna, každá má iné pravidlá,čo platí v jednej, nemusí platiť v inej.
Ale myslím si, že 2-3 dni 1x za polrok ospravedlnené rodičom by mali akceptovať v každej škole.
Synovi skoré uzdravenie prajem.

silvia07
25. jan 2015

Na našej zs 3 dni za polrok, ale nesmú byť za sebou ....ale to bude asi opatrenie pre starších ziakov...
Zavolaj učiteľke ....u nás s tým nebol problem, keď si dala učiteľke dopredu vediet, tak potom stačila ospravedlnenka od rodiča

7rebeka11
25. jan 2015

Záleží od školského poriadku jednotlivej školy - u nás je to 2 dni. Zavolaj učiteľke, že ho nechávaš doma.

charllotte
25. jan 2015

u nas je to 5 dni za cely skolsky rok 🙂

anoja
25. jan 2015

U nás na ZŠ môže rodič ospravedlniť 5 dní, stačí ráno zavolať p.učiteľke a povedať jej, čo je vo veci. Potom do žiackej napísať ospravedlnenie a podpísať. skoré uzdravenie!!!

leteku
25. jan 2015

U nas je to len jeden den. Dcera ide na susredenie, pricom vymeska dva dni a musime dopredu poziadat riaditelku o uvolnenie. Kazda skola to ma inak.

tamarocka
25. jan 2015

u nas 3dni za stvrtrok.

mamulienka30
25. jan 2015

U nas su to dva suvisle dni, kolko krat za rok nie je relevantne. Toto bude asi v kazdej skole inak. Ale hlavne zavolat rano ucitelke a vysvetlit situaciu, to je hlavne, ze nie az spätne, ked je dieta zdrave.

mawka
25. jan 2015

u nas su to 2x 2 dni v jednom polroku. riaditela sme ziadali o mimoriadne uvolnenie z dovodu dovolenky posledny tyzden pred koncom sk. roka a v pohode. ale trebars je to aj individi, ucitelka mi spominala, kedze maly vymeska priemerne 10 hodin za cely polrok, tak by nebol problem, keby sme z rod. dovodov ospravedlnili castejsie. ale ked nie je dovod, tak naco.

barny
25. jan 2015

u nas v skole je 5 dni za skolsky rok

maruska3
25. jan 2015

Podstatné je, čo je v zákone. Škola si stanoví svoje pravidlá, ale ty si zisti, čo hovorí zákon. Ja ospravedlňujem deti počas roka aj 20 krát a nikdy nebol problém.... viac dní za sebou od lekárky ako samozrejmosť.... inak sa nestresuj 😀

cerez
25. jan 2015

U nás sú to tiež dva dni. Ja chodím bežne k lekárke aj keď jej nedá ATB, ale dá mojej dcére kľudový režim na 3 dni.

0silvia0
25. jan 2015

u nás je to tiež 2 dni choroby, ktoré môžu kľudne nasledovať za sebou. Minule som potrebovala 3 dni, zavolala do školy, oznámila, že sa nechcem s virózou trepať k lekárke (virózu aj tak malo pol školy), povedali samozrejme, veď sme všetky matky, tak to chápeme 🙂
Inak naša škola má školský poriadok na internete, pozri, či aj vaša škola nemá tieto údaje na svojej www. stránke, poprípade zajtra zavolaj a informuj sa.

ivett1
25. jan 2015

U nás tri dni a po dohode s tr. učiteľkou aj päť dní ... naša je tretiačka ...

zuzanat
25. jan 2015

Toto som riesila minuly tyzden,kedy bol syn chory a nechcela som ist k lekarovi.mal len nadchu a zvysenu teplotu.volala som ucitelke,ze ako dlho ho mozem nechat doma bez toho ,aby sme navstivili lekara a povedala ,ze to je len o tom ako sa my dve dohodneme.pozname sa,vie,ze by som jej neklamala,ze je chory...

jolinka
26. jan 2015

u nas v skole v pohode ospravedlnia aj cely tyzden, ak to nie je pricasto, oficialne je to 3 dni na polrok od rodica ospravedlnene...