Kedy sa vaše deti naučili plávať?

janula2511
23. máj 2019

Prosím vás koľko maly rokov vaše deti keď sa naučili plávať? Môj syn má 7 rokov a ešte nevie plávať. Ako ste na tom vy?

arcticcode
23. máj 2019

@janula2511 mal som 12. Na zakladke nas jeden debil ucitel hadzal do hlbokej vody a vrril, ze instiktivne zacneme plavat. Naucil som sa plavat na gymnaziu

deti95060810
23. máj 2019

syn už skončil aj vŠ a plávať nevie....no hanba....
ja som sa naučila vo veku 7 r., moje dcéry tiež okolo 7-8 rokov...

tslobik
23. máj 2019

@janula2511 My sme na tom rovnako. 7 rokov a nevie, ale celý rok nemohol ani cvičiť na TV, čo bol chorý. Teraz po operácií to skúsime, najlepšie pri mori....

tslobik
23. máj 2019

@deti95060810 čiže nie je neskoro? Môj má sklon k hrbeniu sa a preto chcem aby vedel plávať....ako ja, mne to pomáha.

deti95060810
23. máj 2019

nie, nie je ešte neskoro...

belllinka
23. máj 2019

@janula2511 dcera mala 5 rokov, ked sme ju dali na kurz, najprv sa naucila znak, potom kraula a nakoniec sa ucia prsia. Urcite ju daj na kurz, neuc ju sama.

mondolina
23. máj 2019

Od škôlky.

monkabohdalova
23. máj 2019

@janula2511 ja som sa naučila asi v 13 😀

bodka70
24. máj 2019

Väčšina detí sa naučí plávať v mladšom školskom veku, t.j. vo veku 6 až 10 rokov. V 7 rokoch určite nie je výnimka,niektoré deti vedia, niektoré nie. Môj syn bude mať v lete 7 rokov a tiež nevie plávať, z toho dôvodu, že je veľmi opatrný a bojko na vodu. Plavecký v škôlke odmietol ísť, každé leto priúčame pozvoľna vode a momentálne je v štádiu, že je ochotný ísť do vody, čo je mu pod pazuchy a byť tam bez kolesa. To už je "úspech" 😀, lebo predtým bol ochotný len do vody, čo mu bola po kolená, aj to musel mať koleso alebo vestu 🙂. Netreba porovnávať, každý je šikovný na niečo iné, je to aj o vzťahu k vode. Moja najstaršia bola milovník vody, do bazéna skákala s rozbehom a rukávnikmi už ako 1,5 ročná a 5 a pol ročná už vedela plávať, potápať sa, 6 ročná preplávala celý bazén. A určite to aj ten môj (a aj tvoj) zvládne, len o niečo neskôr 🙂. Vodu má rád, len má rešpekt pred ňou 🙂.

deer123
25. máj 2019

13+- a to som aj na prvom stupni chodil na všetky plavecké výcviky

dankadany
25. máj 2019

Urcite nie je neskoro, ja trenujem deti plavanie a neplavcov mame od 5 asi do. 10 rokov. Treba dat na kurz plavania, nech sa nauci aj techniku plavania a postupne. Zaujimave je co pise belllinka ze ako prve ucili znak, potom kraula a az nakoniec prsia. Prsia su technicky najlahsi sposob a ucia sa ako prve, kraula plavat technicky spravne vie velmi malo ludi.

belllinka
26. máj 2019

@dankadany kazdy trener ti povie, ze najlahsi je znak a technicky najnarocnejsie su prsia, kde musi dieta zvladnut protipohy ruk s noh, spravne ponaranie hlavy.... 1x pocujem, ze njaky trener uci prsia ako prve. To kde trenujes?

galioska
26. máj 2019

Niektorí dospeláci nevedia 😁😉, keď sa mu budete venovať, naučí sa

dankadany
27. máj 2019

@belllinka ano znak je najlahsi z toho pohladu, ze dieta nemusi dychat do vody. Uprimne nepoznam dieta, ktore ked vojde do vody si lahne na chrbat a ide plavat znak, duplom nie dieta, ktore sa vody boji a musi sa najprv naucit vobec vydychovat do vody, ponorit si tvar, splyvat. Trenujem v klube ktory vedie ligu v plutvovom plavani a na stredoueropskom pohari je treti. Ku kraulovi asi tolko ze trva aj dva roky kym sa ho dieta nauci plavat spravne a je pre neho velmi narocne skoordinovat pohyb ruk a hlavy pri dychani. Prsia sa deti vedia naucit plavat za kratku dobu, aj ked povedzme technicky nie su na pretekarskej urovni.

eliska13
27. máj 2019

@janula2511 asi 9 r, ale učila som ho každé leto tiež bojko, pôjde mi voda do uší a pod...a zrazu sa spustil úplne sam

belllinka
27. máj 2019

@dankadany ved jasne ze najprv sa naucili vydychovat do vody, splyvat, kraulovy kop s doskou a ako prvy styl sa naucili znak. Na co je dobre sa ucit prsia technicky nespravne? A potom ich to preucat spravne? To fakt 1x pocujem takyto postup vyucby, ze najprv prsia nespravne.

deer123
27. máj 2019

Nechápem čo tu riešite nejaké správne štýly plávania... Dôležité, a asi aj jediné čo väčšina detí/ľudí využije je udržať sa nad vodou...

tehulka2011
27. máj 2019

naucit sa plavat nie je nikdy neskoro.. preto som sa v lete prihlasila na kurz plavania hoc mam uz po 30tke :D

belllinka
27. máj 2019

@deer123 nejde predsa iba o udrzanie sa nad vodou. Plavanie je pre cloveka najlepsi sport. A je fajn skocit si na plavaren a zaplavat si spravne vsetky styly. A nie ako tie zenske, co tam sledujem, ktore plavaju krcovito prsia s hlavou nad vodou, prehnute, s hlavou dozadu, co krcnej chrbtici skor skodi. Hlavne ze su namachlene, ani kvapka vody na tvar a maju dobry pocit, ze si akoze zasportovali.

dankadany
29. máj 2019

@belllinka vidim ze tato diskusia nema vyznam, prajem vela plaveckych uspechov