Keď 8-ročné dieťa nespolupracuje

13. nov 2022

Maminky, čo zvoliť, keď 8 ročne dieťa nespolupracuje. Neposlúcha. Nechce sa obliekať samé, nechce poriadiť iba neporiadok narobí, nechce sa učiť nechce písať úlohy, som v koncoch niekedy nevládzem.

janinah
13. nov 2022

Tak tebe nech sa nechce dobroty variť,telku zapnúť,veci mu chystat....8 r pochopi veľmi rýchlo,len bud dôsledná

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrejka1974
13. nov 2022

Jednoducho jej povieš neurobíš nebudeš pozerať telku,nepôjdeš von proste zákaz a musíš byť dôsledná

zuzanaete
13. nov 2022

Kludne by som dieta rano poslala v pyzame do skoly, ak by sa neobliekol. A kludne aj v tejto zime. Rychlo by si uvedomil. U nas si napriklad desiatovy box a flasku umyva po skole syn sam (tiez ma 8). Ak by si neumyl, tak vie, ze by bol dalsi den bez desiatej alebo by som mu dala do spinaveho boxu. Este ani raz sa tak nemuselo stat. Zvycajne si to umyva automaticky. Obcas pripomeniem, co by ho cakalo. Vie, ze by som svoje sluby splnila. Treba nechat, aby pocitil dosledky svojho nerobenia. Uz nie je maly.

kacena4
13. nov 2022

zaviest jednoduche jasne pravidla mat trpezlivost s dodrziavanim a plnit ich na 120%

deti95060810
13. nov 2022

dieťa má diagnózu? ak nie, tak buď dôsledná aby dieťa splnilo tvoje požiadavky a úlohy - lebo inak si nedáš neskoršie rady...